Сімейне право
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Як саме має розділятися майно при розлученні? З ким має залишитись дитина?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
28.07.2023 15:21:19 Розділ майна при розлученні залежить від законодавства країни, в якій проживають подружжя. У багатьох країнах існують два основних підходи до розподілу майна: спільне власність або розподіл за принципом справедливості. У випадку, коли подружжя має спільне майно, його можуть поділити порівну або з урахуванням факторів, таких як доходи та внески кожного з партнерів у придбання майна. Щодо опіки над дитиною, це також залежить від законодавства конкретної країни. Зазвичай суд бере до уваги добробут дитини та можливость обох батьків забезпечити їй належне виховання. Вирок може бути спільною опекою (з обома батьками) або однобоким призначенням опекунства одному з батьків. В будь-якому разі, рекомендується звернутися до юриста або спеціаліста з сімейного права для отримання конкретної інформації та порад щодо розділу майна та опіки над дитиною у вашому конкретному випадку.
28.07.2023 15:26:21 Згідно законодавства дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї.
28.07.2023 15:26:32 Відповідно до Сімейного кодексу України, майно набуте під час шлюбу розподіляється між подружжям в рівних частках. З цього правила є винятки які потрібно з'ясовувати виходячи з конкретної ситуації. Щодо дитини, то батьки мають рівні права на участь у вихованні дитини і суд, у випадку спору, визначає місце мешкання дитини виходячи з її інтересів. Думка дитини віком до 10 років не враховується
28.07.2023 15:30:25 Доброго дня! Можно укласти договір про визначення місця проживання з одним із подружжя (це коли згоди з ким залишається дитина дійшли). Якщо ні, то той хто подає позов про розірвання шлюбу вказує що дитина залишається з ним і тоді вже в судовому порядку буде вирішуватися дане питання. Якщо дитина такого возрасту, що може висловлювати думку, то на суді її думку також буде заслуховано. Щодо майна: 1. Якщо було придбано під час за спільні кошти подружжя - по 1/2 на кожного із подружжя. 2. Якщо було придбано під час шлюбу, але за кошти одного із подружжя і факт своїх коштів можливо довести - майно не ділиться, оскільки є приватної власністю одного із подружжя. 3. Якщо майно під час шлюбу було подаровано одному із подружжя - не ділиться, оскільки є приватною власністю того із подружжя кому його подарили.
28.07.2023 22:14:12 Між подружжям навпіл, є нюанси Звертайтесь все розкажу індивідуально 0 9 7 2 4 5 8 2 3 5
29.07.2023 14:54:34 Доброго дня. У разі розподілу майна, частки подружжя у спільно набутому майні ідеалоно рівні. Дитина, зазвичай залишається з матірю, якщо відсутній спір про місце проживання дитини.Якщо дитина неповнолітня, то при вирішенні спору щодо місця проживання дитини, враховується і думка дитини, щодо її бажання проживати з кимось із батьків.
29.07.2023 19:12:23 Доброго дня. Наведені Вами спірні питання 1) розірвання шлюбу, 2) поділ майна, 3) визначення місця проживання дитини є окремими предметами судового розгляду і будуть вирішуватись судом тільки в тому разі, якщо хоча б один з подружжя заявить відповідні позовні вимоги. Якщо ж у позові ставиться питання тільки про розірвання шлюбу (розлучення), суд не вирішує питання про поділ майна та визначення місця проживання дитини. Для вирішення цих питань слід звертатися до суду з окремими позовами. Крім того, за загальним правилом, визначеним Сімейним кодексом України, все майно, набуте подружжям під час шлюбу є спільною сумісною власністю і в разі його поділу має бути розділене між ними в рівних частках. Натомість, за домовленістю між подружжям або за рішенням суду їх частки у спільному сумісному майні можуть бути змінені (збільшені або зменшені). Для ретельного правового аналізу саме Вашої ситуації рекомендуємо звернутися за відповідною послугою до адвоката.
29.07.2023 20:00:49 Добрий день. По-перше майно розподіляється порівну, або якщо доведете, що куплене тільки на ваші гроші, тобто з продажу наприклад квартири яку вам подарували батьки, то вам. тут потрібно вивчати документи і ваше майно. Що стосується дитини, то з тим хто забажає з нею залишитися. Але судова практика говорить, що дітей залишають з матірʼю.
30.07.2023 19:14:23 Статтею 69 Сімейного кодексу України закріплено право чоловіка та дружини на поділ майна, яке належить їм на праві спільної сумісної власності, і такий поділ можливо здійснити без розірвання шлюбу. Поділ може здійснюватись за взаємною згодою шляхом укладення договору про поділ майна подружжя або в судовому порядку. Щодо розподілення конкретного майна потрібно обговорювати детально Дитина в залежності від віку, якщо вона досягла 14-ти річного віку - обирає сама з ким хоче залишитись, якщо ж їй менше 14 років, то за рішенням суду (в більшості випадків - це мати). Проте якщо суд буде бачити підстави винести рішення іншим чином (є докази, що перешкоджають інтересам дитини) то рішення може бути іншим
30.07.2023 19:31:03 Зазвичай дитина залишається із матірʼю, однак є практика коли залишають за батьком. Майно яке було нажите в шлюбі ділиться порівну між подружжям.
31.07.2023 17:25:49 Як правило, все ділиться порівну.При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.
02.08.2023 13:39:12 Доброго дня. Якщо подружжю не вдалося домовитися самостійно в яких частинах та кому що відійде після розлучення, то майно буде ділитися в судовому порядку за позовом одного з подруужжя. Якщо є порозуміння, тоді укладається нотаріального договір про поділ майна, де ви зазначаєте кому що відійде. Що стосується дитини, процедура та ж сама, якщо спору нема, то залишається з тим з ким захоче. Якщо ж спір є то необхідно звертатися до суду з позовом про визначення місця проживання дитини. Із практики, найчастіше діти проживають з матірю.
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА В ОДНОМУ ДОТИКУ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ – UBER ДЛЯ ЮРИСТІВ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 0800337717