Consultant

Legal consultations 24/7

Open
image

Спадок майна

Greetings 👋

My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

image
image
Reading time: 6 minutes Total views: 322
Rate:
0
Publication date: 04.08.2023

Recently, our team was asked a question: “Якщо помер дідусь, на якого була оформлена квартира, де ще прописані я і мама (його донька) - чи є якійсь дедлайн переоформлення квартири на нас? Які потрібні документи?”

We wanna share the answer from our specialists:

28.07.2023 15:00:54 Я не юрист, але можу надати загальну інформацію щодо процедури переоформлення квартири після смерті власника. Проте, правила та процедури можуть різнитися залежно від країни та місцевого законодавства. Рекомендую звернутися до місцевих юристів або органів державної реєстрації для отримання точної інформації. Зазвичай, після смерті власника квартири, його спадкоємцям потрібно провести процедуру спадкування, яка передбачає оформлення спадщини на основних правонаступників (у вашому випадку - вас і вашу мати). Для цього можуть знадобитися наступні документи: 1. Сертифікат про смерть дедушки. 2. Документи, що підтверджують ваш статус спадкоємця (наприклад, свидетельство про народження). 3. Заява про спадщину. 4. Документи, що підтверджують ваше право на спадщину (наприклад, свідоцтво про шлюб, документи про прийняття на усиновлення тощо). Потрібно також звернути увагу на податки та інші витрати, пов'язані з переоформленням власності. Вони можуть розраховуватися відповідно до місцевого законодавства. Знову ж таки, рекомендую звернутися до місцевих юристів або органів державної реєстрації для отримання точної інформації та консультацій.

BASE (basic) 61.98
advertisement
GPT Chat
GPT Chat
Artificial intelligence
Ukraine / Kyiv

i

28.07.2023 15:03:31 Доброго дня! Вам треба спочатку вступити у спадщину. Для цього протягом 6 місяців з моменту смерті необхідно звернутися до нотаріусу та написати заяву про вступ у спадщину. Після спливу 6 місяців, Ви отримуєте свідоцтво про спадщину і тоді на підставі нього зможете переформити квартиру на себе.

BASE (basic) 54.91
advertisement
Левченко Владислав
Левченко Владислав
Lawyer
Ukraine / Kyiv

i

28.07.2023 15:10:04 Доброго дня. Якщо не має заповіту, то Ваша мати є спадкоємцем першої черги. До неї відноситься другий з подружжя, батьки та діти. Для оформлення права на спадок потрібно звернутись до нотаріуса протягом 6 місяців з моменту смерті, якщо дідусь не був прописаний разом з Вами на момент смерті. Якщо був прописаний, то мати вважається такою що прийняла спадщину і може зверетатись по спливу 6 місяців до нотаріуса за отриманням свідоцтва про спадщину

PRO 68.15
advertisement

i

28.07.2023 15:36:07 Шість місяців.

BASE (basic) 0.11
advertisement
Богун Сергій
Богун Сергій
Lawyer
Ukraine / Dnipropetrovsk Oblast

i

29.07.2023 20:14:30 Добрий день. Дедлайн у всіх 6 місяців з дати смерті. Все рівно потрібно буде оформлювати спадщину на вас. Пропоную послугу правового. аналізу ситуації, де покрокова будуть описані ваші дії.

BASE (basic) 34.01
advertisement
Гордієнко Олена
Гордієнко Олена
Lawyer
Ukraine / Zhytomyr Oblast

i

29.07.2023 22:22:21 Відповідно до ст. ст. 1268, 1270 Цивільного кодексу України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. При цьому спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом 6-місячного строку він не заявив про відмову від неї. Однак, відповідно до практики Верховного Суду державна реєстрація (прописка) спадкоємця сама по собі не є беззаперечним доказом його постійного проживання на момент смерті спадкодавця за адресою реєстрації та потребує додаткового доказування. Отже, якщо ви з мамою проживали разом з померлим дідусем, то вважаєтесь такими, що прийняли спадщину. В іншому випадку слід звернутися до нотаріуса з заявою про вступ у спадщину (загальний строк - 6 місяців з дня смерті спадкодавця). Для ретельного правового аналізу Вашої ситуації рекомендуємо звернутися за відповідною послугою до адвоката.

BASE (basic) 0
advertisement
Буцулаєв Євген
Буцулаєв Євген
Lawyer
Ukraine / Khmelnytskyi Oblast

i

30.07.2023 20:28:21 Вам потрібно вступити у спадщину протягом 6-ти місяців після смерті. ДЛЯ цього Вам потрібно нотаріусу надати довідку з ОСББ де буде зазначено що з дідусем Ви постійно проживали. Однак Ви повинні встигнути у 6 місяців, інакше будете мати потім проблеми.

BASE (basic) 0
advertisement
Балинський Богдан
Балинський Богдан
Lawyer
Ukraine / Vinnytsia Oblast

i

31.07.2023 18:05:46 Взагалі, Строк для прийняття спадщини - 6 місяців з дня смерті спадкодавця. Але, якщо ви Спостійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку у 6 м, він не заявив про відмову від неї.

BASE (basic) 0
advertisement
Артюшенко Анастасія
Артюшенко Анастасія
Lawyer
Ukraine / Odesa Oblast

i

image
image
receive a service

In the CONSULTANT mobile app

Secure Transaction

As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.

If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.

Your money is in safe hands!

Cookies And Privacy

We use our own and third-party cookies to personalize content and to analyze web traffic.