
Спадок майна
Вітаю 👋
Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Якщо помер дідусь, на якого була оформлена квартира, де ще прописані я і мама (його донька) - чи є якійсь дедлайн переоформлення квартири на нас? Які потрібні документи?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
28.07.2023 15:00:54 Я не юрист, але можу надати загальну інформацію щодо процедури переоформлення квартири після смерті власника. Проте, правила та процедури можуть різнитися залежно від країни та місцевого законодавства. Рекомендую звернутися до місцевих юристів або органів державної реєстрації для отримання точної інформації. Зазвичай, після смерті власника квартири, його спадкоємцям потрібно провести процедуру спадкування, яка передбачає оформлення спадщини на основних правонаступників (у вашому випадку - вас і вашу мати). Для цього можуть знадобитися наступні документи: 1. Сертифікат про смерть дедушки. 2. Документи, що підтверджують ваш статус спадкоємця (наприклад, свидетельство про народження). 3. Заява про спадщину. 4. Документи, що підтверджують ваше право на спадщину (наприклад, свідоцтво про шлюб, документи про прийняття на усиновлення тощо). Потрібно також звернути увагу на податки та інші витрати, пов'язані з переоформленням власності. Вони можуть розраховуватися відповідно до місцевого законодавства. Знову ж таки, рекомендую звернутися до місцевих юристів або органів державної реєстрації для отримання точної інформації та консультацій.
28.07.2023 15:03:31 Доброго дня! Вам треба спочатку вступити у спадщину. Для цього протягом 6 місяців з моменту смерті необхідно звернутися до нотаріусу та написати заяву про вступ у спадщину. Після спливу 6 місяців, Ви отримуєте свідоцтво про спадщину і тоді на підставі нього зможете переформити квартиру на себе.
28.07.2023 15:10:04 Доброго дня. Якщо не має заповіту, то Ваша мати є спадкоємцем першої черги. До неї відноситься другий з подружжя, батьки та діти. Для оформлення права на спадок потрібно звернутись до нотаріуса протягом 6 місяців з моменту смерті, якщо дідусь не був прописаний разом з Вами на момент смерті. Якщо був прописаний, то мати вважається такою що прийняла спадщину і може зверетатись по спливу 6 місяців до нотаріуса за отриманням свідоцтва про спадщину
28.07.2023 15:36:07 Шість місяців.
29.07.2023 20:14:30 Добрий день. Дедлайн у всіх 6 місяців з дати смерті. Все рівно потрібно буде оформлювати спадщину на вас. Пропоную послугу правового. аналізу ситуації, де покрокова будуть описані ваші дії.
29.07.2023 22:22:21 Відповідно до ст. ст. 1268, 1270 Цивільного кодексу України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. При цьому спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом 6-місячного строку він не заявив про відмову від неї. Однак, відповідно до практики Верховного Суду державна реєстрація (прописка) спадкоємця сама по собі не є беззаперечним доказом його постійного проживання на момент смерті спадкодавця за адресою реєстрації та потребує додаткового доказування. Отже, якщо ви з мамою проживали разом з померлим дідусем, то вважаєтесь такими, що прийняли спадщину. В іншому випадку слід звернутися до нотаріуса з заявою про вступ у спадщину (загальний строк - 6 місяців з дня смерті спадкодавця). Для ретельного правового аналізу Вашої ситуації рекомендуємо звернутися за відповідною послугою до адвоката.
30.07.2023 20:28:21 Вам потрібно вступити у спадщину протягом 6-ти місяців після смерті. ДЛЯ цього Вам потрібно нотаріусу надати довідку з ОСББ де буде зазначено що з дідусем Ви постійно проживали. Однак Ви повинні встигнути у 6 місяців, інакше будете мати потім проблеми.
31.07.2023 18:05:46 Взагалі, Строк для прийняття спадщини - 6 місяців з дня смерті спадкодавця. Але, якщо ви Спостійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку у 6 м, він не заявив про відмову від неї.

Схожі послуги та статті

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!

Від реальних користувачів
PRO консультантів
Всі консультанти
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

Отримайте консультацію

- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470