
Відмова від виконання завдання
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “Я військовослужбовець. Знаходжусь а гарячій точці, нещодавно командир дав наказ на виконання бойового завдання. Я відмовився його виконувати, бо шансів повернутися звідти живим майже не було. Зараз командир частини погрожує мені фізичною розправою. Як діяти?”
We wanna share the answer from our specialists:
02.02.2023 11:05:57 Захист прав військовослужбовців: 1) подання заяви про притягнення до дисциплінарної відповідальності: до командирів за адмінправопорушення, передбачені КУпАП, у порядку Дисциплінарного статуту;дo до командирів за порушення військової дисципліни в порядку Дисциплінарного статуту. 2) подання заяви про притягнення до адміністративної відповідальності: до посадових осіб, які вправі складати адмінпротоколи, у разі настання адмінвідповідальності за КУпАП; 3) подання заяви про злочин до Державного бюро розслідування та інших органів досудового розслідування відповідно до правил КПК та КК України; 4) проведення конструктивних, аргументованих перемовин з командирами (від прямого і до військової частини), налагодження взаєморозуміння та доброзичливих службових відносин (враховуючи дискреційність повноважень командирів, з багатьох питань варто починати саме з цього пункту); 5)подання інших звернень (скаргдо командирів, ВСП, військових посадових осіб, органів військового управління,
02.02.2023 22:32:00 Ви маєте право звернутися до командира з рапортом про роз'яснення виконання наказу. Згідно зі статтею 402 Кримінального кодексу України, непокора, тобто відкрита відмова виконати наказ начальника, а також інше умисне невиконання наказу, вчинене в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці, карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років. Згідно зі статтею 403 Кримінального кодексу України невиконання наказу командира, вчинене за відсутності ознак непокори, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці, карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років. Стаття 41 Кримінального кодексу України зазначає, що наказ або розпорядження є законними, якщо вони: віддані відповідною особою в належному порядку та в межах її повноважень;за змістом не суперечать чинному законодавству; не пов’язані з порушенням конституційних прав та свобод людини і громадянина. Відповідальність за наказ завжди несе той, хто віддав цей наказ, згідн

Similar services and articles

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
All consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470