Consultant

Legal consultations 24/7

Open
image

Виїзд

Greetings 👋

My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

image
image
Reading time: 14 minutes Total views: 510
Rate:
0
Publication date: 06.03.2023

Recently, our team was asked a question: “Вітаю! Я чоловік призовного віку. Чи можу я виїхати за кордон з тещею з інвалідністю 2 групи? Які документи для цього можуть бути потрібні? Чи потрібно для цього оформлювати постійний догляд? Яка є відповідальність якщо я повернуся в країну пізніше за неї?”

We wanna share the answer from our specialists:

27.02.2023 15:45:40 Доброго дня. Так, можете, треба мати при собі документи про інвалідність тещі. Дякую.

BASE (basic) 34.02
advertisement

i

27.02.2023 15:48:05 Маєте право на виїзд як супровід за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка). Відповідальності за неповернення пізніше тещі не має.

BASE (basic) 34.11
advertisement
Мамай Ірина
Мамай Ірина
Attorney
Ukraine / Rivne Oblast

i

27.02.2023 15:48:39 Доброго дня! Потрібно довідка про присвоєння групи,підписати доглвір з нею прл постійний догляд. Догляд за нею( оформити договір у нотаріуса).Мати паспорт,інн.,закордонний паспорт.Відповідальності в законі за те,що Ви повернетесь назад без неї Україну не передбачено.

BASE (basic) 0
advertisement
Швидченко Василь
Швидченко Василь
Lawyer
Ukraine / Dnipropetrovsk Oblast

i

27.02.2023 15:53:55 Можете. Згідно законодавства у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

BASE (basic) 0.11
advertisement
Богун Сергій
Богун Сергій
Lawyer
Ukraine / Dnipropetrovsk Oblast

i

27.02.2023 16:13:49 Доброго дня! Дане питання регулюється постановою Кабміну від 27 січня 1995 р. № 57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України". Мають право виїзду за кордон особи, які мають одного із батьків дружини із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування), або здійснення догляду за батьками дружини, що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Відповідальності за не повернення в Україну наразі не існує.

img
PREMIUM 52.56
advertisement
Baladyha Serhiy
Lawyer
Ukraine / Kyiv
Baladyha Serhiy

i

27.02.2023 17:45:07 Добрый вечер вы можете уехать за границу с тещей,но перед этим возьмите разрешение в военкомате,сделайте документы что вы опекун теще. В страну вы можете вернуться без тещи. Но опекунство на нее должно при вас быть.

BASE (basic) 0
advertisement

i

27.02.2023 20:10:11 Вітаю. 1. Виїхати маєте право, супроводжуючи тещу з інвалідністю 2 групи. 2. Потрібно мати такі документи: - закордонні паспорти; - свідоцтво про шлюб з дружиною; - свідоцтво про народження дружини; - документи про інвалідність тещі. - документи про спільну реєстрацією з тещею АБО акт встановлення факту здійснення догляду. 3. Ні, не потрібно. 4. Наразі відповідальності немає.

BASE (basic) 0.01
advertisement
Кирда Вячеслав Володимирович
Кирда Вячеслав Володимирович
Lawyer
Ukraine / Chernihiv Oblast

i

28.02.2023 11:58:36 -Так згідно «Правил перетинання державного кордону громадянами України», у Вас таке право є. -Наявність документів, що підтверджують родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за іншою особою, яка потребує постійного догляду. -Так потрібно оформити. -Вся відповідальність, і кримінальна, і адміністративна, яка існує на даний момент, стосується незаконного перетину кордону.Фактично на даний момент у Вас відповідальності немає,але не поспішайте робити поспішні висновки,оскільки є багато але, які потрібно враховувати.

BASE (basic) 0
advertisement
Мельник Сергій
Мельник Сергій
Lawyer
Ukraine / Lviv Oblast

i

28.02.2023 16:35:47 Особи, які мають одного із батьків дружини із числа осіб з інвалідністю II групи і супроводжують для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність (довідка до акту огляду МСЕК за формою 157-1 о, посвідчення інваліда), а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) батьків дружини, АБО здійснення догляду за батьками дружини, що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із батьків дружини, або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Особи, що супроводжували особу з інв. зобов’язані повернутися в Україну не пізніше повернення на територію України осіб, яких вони супроводжували. Відповідальність з питань перетину державного кордону передбачена лиш ст. 204-1 КУпАП, 332-2 ККУ.

BASE (basic) 0.01
advertisement
Дурноп'янова Ольга
Дурноп'янова Ольга
Lawyer
Ukraine / Kyiv

i

28.02.2023 18:02:07 Доброго дня, так ви можете виїхати з тещею за кордон на підставі рішення суду яким вас визнано іі опікуном. Тому наразі опікунство можна оформити через суд, проте це доволі затяжний процес. Рішеннч суду за яким вас призначено опікуном над недієздатною особою дає можливість виїхати за межі України. Така заява може бути подана до суду за місцем реєстрації особи, яку визнають недієздатною членами її сім’ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання. В обов’язковому порядку залучається орган опіки і піклування, який має надати свій висновок (подання). Та при визнанні фізичної особи недієздатною призначається проведення судово-психіатричної експертизи. Людина, яка хоче оформити опікунство повинна піклуватися про забезпечення особи необхідними ліками та медичним доглядом, створювати належні умови життя, представляти її інтереси. Наразі немає відповідальності якщо ви повернетесь пізніше неї, ви можете разом з нею перетнути кордон, а наступного дня вона сама може вернутись в ук

BASE (basic) 0
advertisement
Потикевич Крістіна
Потикевич Крістіна
Lawyer
Ukraine / Kyiv

i

01.03.2023 17:20:37 Пункт 2-1, 2-2 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 Виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначених в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2--2 цих Правил, може здійснюватися самостійно без осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2--2 цих Правил, на підставі довідки про перебування таких осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2---2 цих Правил, на консульському обліку, документів (їх нотаріально засвідчених копій), що дають право на виїзд, які передбачені відповідно в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2-2 цих Правил, та документів, зазначених у пункті 2 цих Правил.

BASE (basic) 34.02
advertisement

i

05.03.2023 13:28:17 Доброго дня. Так, дозволено виїзд чоловікам у супроводі батьків дружини з інвалідністю 2 групи. Необхідні наступні документи: -документи про інвалідність тещі ; -свідоцтво про народження дружини (де теща вписана мамою дружини); -свідоцтво про шлюб з дружиною; -якщо були зміни прізвищ чи імен потрібні будуть документи про це ; -документи, що підтверджують спільне проживання (перебування) (простіше кажучи – спільна прописка з тещею)- нотаріальні копії паспортів з однаковою пропискою (чи просто їх оригінали з собою) або витяги з реєстру територіальної громади. / або акт постійного догляду. Прямої відповідальності за неповернення разом з особою з інвалідністю законодавство на даний час не містить. Однак, потрібно постійно моніторити зміни в законодавсті для уникнення неприємних наслідків.

BASE (basic) 0.01
advertisement
Пилип‘юк Олександр
Пилип‘юк Олександр
Lawyer
Ukraine / Chernivtsi Oblast

i

06.03.2023 11:55:53 Доброго дня, так можна. Треба лише її документи (посвідчення особи з інвалідністю та рішення мсеку), а також документи, які підтверджують родинні зв’язки (Це свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб, паспорти. ). Повернутись можете пізніше неї, але з нею вже ніхто не зможе виїхати більше. П. 10 Ч. 2, Стаття 23 ЗУ Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку.

BASE (basic) 0
advertisement
Сєрих Ганна
Сєрих Ганна
Lawyer
Ukraine / Sumy Oblast

i

image
image
receive a service

In the CONSULTANT mobile app

Secure Transaction

As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.

If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.

Your money is in safe hands!

Cookies And Privacy

We use our own and third-party cookies to personalize content and to analyze web traffic.