
Як покарати за образу в фейсбук?
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “Добрий день, я іноді викладаю пости в фейсбук де описую свою точку зору стосовно політичної ситуації в Україні і в світі. У мене багато так званих «хейтерів». Мені набридло читати образи в коментарях, я можу якось покарати цих людей? Чи є в україні захист честі і гідності в інтернеті? Які закони таке передбачають? Дякую”
We wanna share the answer from our specialists:
21.05.2021 16:31:10 Подання позову за публікації у Facebook має складність – це можлива відмова відповідача визнати, що йому належать спірні висловлювання і взагалі сторінка. Випадки невизнання відповідачем приналежності облікового запису є поширеними в судовій практиці. Позиція суду зазвичай зводиться до того, що якщо позивач не довів приналежність відповідачу сторінки, з якої поширено інформацію, то такий позов не підлягає задоволенню. Довести, що обліковий запис в Facebook належить якійсь конкретній особі, якщо вона це спростовує, дуже складно. Потрібна кропітка робота по збору доказів прив’язки сторінки у Facebook до конкретної особи – відповідача.Тому для початку можна порекомендувати поскаржитися на публікацію або сторінку. Бажано, щоб поскаржилися кілька користувачів. Фіксуючи хвилю скарг, Facebook блокує сторінку користувача як такого, що порушив правила соцмережі. Дякую.
21.05.2021 18:27:28 Якщо у позасудовому порядку, тобто шляхом направлення відповідного листа-вимоги, претензії, заяви потенційному порушнику. Така претензія має містити суть самого порушення, докази недостовірності такої інформації та спростування певних фактів, нормативно-правове обґрунтування вимоги про видалення відповідної інформації, ім’я/найменування/контактні дані заявника та фізичний чи електронний підпис особи-заявника чи уповноваженої ним особи; у судовому порядку, наприклад, шляхом подання позову про захист честі, гідності, ділової репутації, спростування недостовірної інформації, видалення інформації, вибачення та відшкодування моральної шкоди. Ст. 201 ЦК України передбачено, що особистими немайновими благами, які охороняються цивільним законодавством, є, зокрема, честь, гідність і ділова репутація. Згідно зі ст. 299 ЦК України, фізична особа має право на недоторканість своєї ділової репутації і може звернутися з позовом про її захист.
21.05.2021 20:00:39 Доброго дня! Можливість вільного висловлювання в мережі інтернет користувачам гарантовано Конституцією України, а саме ст. 34 гарантовано право на свободу думки і слова, вільне вираження своїх поглядів і переконань. Відповідно до ст. 3 Конституції України честь і гідність людини визнані найвищою соціальною цінністю. Чинне законодавство України виділяє два способи захисту: загальні та спеціальні, які застосовуються в судовому та позасудовому порядку. Отже у випадку розміщення в мережі Інтернет інформації, що порушує честь, гідність та ділову репутацію особа, права якої порушено може або ж безпосередньо звернутися до особи, яка здійснила дане порушення, з вимогою про спростування такої інформації, або до суду з позовом про захист гідності, честі та ділової репутації. Щодо спеціальних способів захисту, то до таких відносять спростування недостовірної інформації та/або право на відповідь; заборона поширення інформації, якою порушуються особисті немайнові права (ст 277; 278 ЦК) Дякую!
25.05.2021 15:59:17 Кримінальної відповідальность за наклеп та образи в соціальних мережах в законодавстві України наразі не існує. Є лише цивільна відповідальність, передбачена статтею 23 Цивільного кодексу України. Для притягнення осіб, які висловлюють по відношенню до вас образи, вам необхідно подати до суду позовну заяву про захист честі та гідності. Щоб довести факт нанесення образи зробіть та збережіть скріншоти образливих коментарів та скріншоти зі сторінок тих осіб, які ці образи написали. Важливо, щоб на скріншотах сторінок "хейтерів" у соцмережах містились їх імена та місця проживання. Коли ви зберете скріншоти всіх коментарів та скріншоти з особистиї сторінок хейтерів, звертайтесь до адвоката за підготовкою позовної заяви. У позовній заяві ви також можете заявити про стягнення з "хейтерів" моральної шкоди - грошової компенсації за душевні страждання, яких ви зазнали у зв'язку з образами. Доказом моральної шкоди можуть бути документи, які підтверджують ваше звернення за психологічною допомогою.

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
All consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470