Консультант

Юридические консультации 24/7

Открыть
image

Як покарати за образу в фейсбук?

Приветствую 👋

Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

image
image
Время прочтения: 8 минут Количество просмотров: 1401
Рейтинг:
0
Дата публикации: 28.05.2021

Недавно нашей команде задали вопрос: “Добрий день, я іноді викладаю пости в фейсбук де описую свою точку зору стосовно політичної ситуації в Україні і в світі. У мене багато так званих «хейтерів». Мені набридло читати образи в коментарях, я можу якось покарати цих людей? Чи є в україні захист честі і гідності в інтернеті? Які закони таке передбачають? Дякую”

Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:

Лучший ответ
21.05.2021 15:37:31
В Україні честь та гідність в Інтернеті захистити можливо, але стосовно такого захисту у ФБ існують певні особливості. Такі особливості полягають у тому, що здебільшого неможливо довести зв’язок між сторінкою і його реальним власником чиї дані зазначені у профілі. Виходячи із судової практики формується висновок, що Відповідачі у даній категорії справ не визнають свою приналежність до відповідних сторінок. Також може стати проблемою неможливість встановити адресу Відповідача. Зовсім інша ситуація коли право на недоторканість честі та гідності порушується з підтвердженої сторінки, у такому випадку є всі шанси захистити своє право у суді. Є можливість у самому ФБ блокувати сторінку кривдника, для цього потрібно поскаржитись на сторінку або публікацію з різних акантів. Тобто має бути хвиля скарг, для цього Ви можете попросити посприяти у цьому знайомих або самому створити різні сторінки для захисту своїх прав.
BASE (Базовая) 0
Реклама
Піпко Володимир Сергійович
Піпко Володимир Сергійович
Юрист
Украина / Киев

i

21.05.2021 16:31:10 Подання позову за публікації у Facebook має складність – це можлива відмова відповідача визнати, що йому належать спірні висловлювання і взагалі сторінка. Випадки невизнання відповідачем приналежності облікового запису є поширеними в судовій практиці. Позиція суду зазвичай зводиться до того, що якщо позивач не довів приналежність відповідачу сторінки, з якої поширено інформацію, то такий позов не підлягає задоволенню. Довести, що обліковий запис в Facebook належить якійсь конкретній особі, якщо вона це спростовує, дуже складно. Потрібна кропітка робота по збору доказів прив’язки сторінки у Facebook до конкретної особи – відповідача.Тому для початку можна порекомендувати поскаржитися на публікацію або сторінку. Бажано, щоб поскаржилися кілька користувачів. Фіксуючи хвилю скарг, Facebook блокує сторінку користувача як такого, що порушив правила соцмережі. Дякую.

BASE (Базовая) 34.01
Реклама
Яценко Олена Володимирівна
Яценко Олена Володимирівна
Юрист
Украина / Сумская область

i

21.05.2021 18:27:28 Якщо у позасудовому порядку, тобто шляхом направлення відповідного листа-вимоги, претензії, заяви потенційному порушнику. Така претензія має містити суть самого порушення, докази недостовірності такої інформації та спростування певних фактів, нормативно-правове обґрунтування вимоги про видалення відповідної інформації, ім’я/найменування/контактні дані заявника та фізичний чи електронний підпис особи-заявника чи уповноваженої ним особи; у судовому порядку, наприклад, шляхом подання позову про захист честі, гідності, ділової репутації, спростування недостовірної інформації, видалення інформації, вибачення та відшкодування моральної шкоди. Ст. 201 ЦК України передбачено, що особистими немайновими благами, які охороняються цивільним законодавством, є, зокрема, честь, гідність і ділова репутація. Згідно зі ст. 299 ЦК України, фізична особа має право на недоторканість своєї ділової репутації і може звернутися з позовом про її захист.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Клепка Олександр Григорович
Клепка Олександр Григорович
Юрист
Украина / Харьковская область

i

21.05.2021 20:00:39 Доброго дня! Можливість вільного висловлювання в мережі інтернет користувачам гарантовано Конституцією України, а саме ст. 34 гарантовано право на свободу думки і слова, вільне вираження своїх поглядів і переконань. Відповідно до ст. 3 Конституції України честь і гідність людини визнані найвищою соціальною цінністю. Чинне законодавство України виділяє два способи захисту: загальні та спеціальні, які застосовуються в судовому та позасудовому порядку. Отже у випадку розміщення в мережі Інтернет інформації, що порушує честь, гідність та ділову репутацію особа, права якої порушено може або ж безпосередньо звернутися до особи, яка здійснила дане порушення, з вимогою про спростування такої інформації, або до суду з позовом про захист гідності, честі та ділової репутації. Щодо спеціальних способів захисту, то до таких відносять спростування недостовірної інформації та/або право на відповідь; заборона поширення інформації, якою порушуються особисті немайнові права (ст 277; 278 ЦК) Дякую!

BASE (Базовая) 0
Реклама
Мохончук Платон Сергійович
Мохончук Платон Сергійович
Юрист
Украина / Харьковская область

i

25.05.2021 15:59:17 Кримінальної відповідальность за наклеп та образи в соціальних мережах в законодавстві України наразі не існує. Є лише цивільна відповідальність, передбачена статтею 23 Цивільного кодексу України. Для притягнення осіб, які висловлюють по відношенню до вас образи, вам необхідно подати до суду позовну заяву про захист честі та гідності. Щоб довести факт нанесення образи зробіть та збережіть скріншоти образливих коментарів та скріншоти зі сторінок тих осіб, які ці образи написали. Важливо, щоб на скріншотах сторінок "хейтерів" у соцмережах містились їх імена та місця проживання. Коли ви зберете скріншоти всіх коментарів та скріншоти з особистиї сторінок хейтерів, звертайтесь до адвоката за підготовкою позовної заяви. У позовній заяві ви також можете заявити про стягнення з "хейтерів" моральної шкоди - грошової компенсації за душевні страждання, яких ви зазнали у зв'язку з образами. Доказом моральної шкоди можуть бути документи, які підтверджують ваше звернення за психологічною допомогою.

BASE (Базовая) 28.78
Реклама
Тимошенко Олексій Ігорович
Тимошенко Олексій Ігорович
Юрист
Украина / Киевская область

i

image
получить услугу

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ

Безопасная сделка

Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.

В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.

Ваши деньги в надежных руках!

image
Отзывы

От реальных пользователей

image
ТОП 10

PRO консультантов

Все консультанты
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 68.32 Топ 2
    image

    Грицай Николай Игоревич

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 60.04 Топ 3
    image

    Боревич Мария

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 55.4 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 52.9 Топ 5
    image

    Баладыга Сергей

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 49.9 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Украина / Кременчуг
    і
  • PREMIUM 48.58 Топ 7
    image

    Хижавская Олеся Ярославовна

    Юрист Украина / Хмельницкая область
    і
  • PREMIUM 39.26 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 38.3 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Викторович

    Адвокат Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 38.03 Топ 10
    image

    Юлия Палагина Владимировна

    Юрист Украина / Харьковская область
    і

Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное время.

Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов – можете уверенно доверять нашим специалистам!

image
Бонус

Получите консультацию

Пройдите опрос и получите ₴500.00 на консультацию

Ответьте на указанные вопросы и мы мгновенно засчитаем ₴500.00 на первую консультацию в мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ. Это означает, что консультация для Вас будет абсолютно бесплатной, а юрист получит оплату от нашего сервиса. Это обеспечивает быстрый и качественный ответ сразу от нескольких специалистов. С примерами таких консультаций можно ознакомиться ниже. Начисление бонуса ограничено во времени, поэтому не медлите – действуйте!

  • 0 дни
  • 0 часы
  • 0 минуты
  • 0 секунд
  • ukraine Украина +380
  • poland Польша +48
  • england Великобритания +44
  • usa Соединенные Штаты +1
  • other Другое +
image

Спасибо за регистрацию!

Задайте Ваш вопрос через мобильное приложение

  • Вам нужен военный юрист или адвокат?
  • Вы уже обращались за юридической помощью ранее?
  • Ваш вопрос связан с документами или договорами?
  • Планируете ли вы обращаться в суд в ближайшее время?
  • Вам необходим юридический сопровождение сделки (покупка, аренда и т.д.)?
  • Есть ли у вас официальные документы, связанные с вашим вопросом?
image
Важно

Знать о нас

image
Администрация портала

Файлы cookie и конфиденциальность

Мы используем собственные и сторонние файлы cookie, чтобы персонализации контента и анализа веб-трафика.