
З приводу виїзду за кордон, супроводжуючи інваліда
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “Доброго дня! Мені 22 роки , моя мама має інвалідність 2-ї групи (опікунства не має) , з України ми виїзали без проблем пів року назад. (Мама повернулася в Україну). Мене цікавить: Якщо я заїду в Україну - чи зможу я виїхати в другий раз?”
We wanna share the answer from our specialists:
11.01.2023 18:02:54 Доброго дня. Відповідно до п. 2-1 Правил перетину державного кордону, У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка). Кількість виїздів не обмежена
11.01.2023 18:11:59 Виїхати Ви зможете як особа, що супроводжує інваліда. Перетнути кордон Ви зможете, як особа чиї батьки чи батьки дружини мають інвалідність I чи II групи – за наявності документів, що підтверджують: родинні зв’язки; інвалідність такого родича, спільне проживання («прописка» за однією адресою), АБО здійснення догляду за такою особою (акт встановлення факту здійснення догляду), АБО отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд (відповідне посвідчення, довідка);
11.01.2023 18:58:46 Пункт 2-1, 2-2 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначені в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту, які супроводжували осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2-2 цих Правил, для виїзду за межі України, зобов’язані повернутися в Україну не пізніше повернення на територію України осіб, яких вони супроводжували.
11.01.2023 19:23:30 Вітаю! Ви повинні були повернутись в Україну не пізніше ніж особа яку супроводжували. За порушення даної норми, а саме перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом в пунктах пропуску через державний кордон України без дозволу відповідних органів влади тягнуть за собою накладення штрафу або адміністративний арешт. Заборони повторного виїзду за кордон в якості супроводжуючої особи не передбачено!
11.01.2023 19:50:58 Вітаю. Зможете виїхати знову, але також з мамою. Самостійно Вас не пропустять, це зрозуміло. Більше того, випадково можете потрапити до чорного списку ДПСУ у зв'язку з тим, що повернулись пізніше особи з інвалідністю. Як зробити, аби цього не сталось, готовий поділитись.
11.01.2023 23:31:48 Порядок встановлено: Пункт 2-1, 2-2 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 Виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначених в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2--2 цих Правил, може здійснюватися самостійно без осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2--2 цих Правил, на підставі довідки про перебування таких осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2---2 цих Правил, на консульському обліку, документів (їх нотаріально засвідчених копій), що дають право на виїзд, які передбачені відповідно в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2-2 цих Правил, та документів, зазначених у пункті 2 цих Правил. Так.
12.01.2023 11:54:19 Знову з мамою зможете. Раніше було обмеження в перетинанні кордону як супровід інваліда 1 раз. Зараз такого обмеження не має.
12.01.2023 16:34:08 Доброго дня! Другого такого виїзду не передбачено. Крім того,Ви повинні були повернутись разом із матір’ю,як передбачено правилами перетину кордону. https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-pid-chas-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu-Pitannya-vidpovid/

Similar services and articles

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
All consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470