
Земельний ділянка
Greetings 👋
My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

Recently, our team was asked a question: “У мого батька був земельний пай з арендатором договір зробили аренду на 20 років, батько помер я стала власником пая, я маю право розірвати договір з арендатором та піти до іншого так як я новий власник, чи потрібно чекати 12 років залишись аренди коли заключав батько?”
We wanna share the answer from our specialists:
18.05.2023 12:59:38 Доброго дня. Для відповіді на це питання необхідно вивчити договір оренди, за загальними правилами в разі смерті орендодавця договір оренди землі не припиняється. Але такий договір може бути припинено, якщо в самому договорі міститься підстава припинення – смерть орендодавця. Також можливі інші підстави припинення договору. Тому розпочати потрібно з вивчення договору
18.05.2023 12:59:59 Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи (у тому числі в порядку спадкування), реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі. Договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення, яка передається в оренду для закладання та/або вирощування багаторічних насаджень (плодових, ягідних, горіхоплідних, винограду), не може містити положень про зміну його умов або припинення договору у зв’язку з переходом права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи (у тому числі в порядку спадкування), реорганізацією юридичної особи.
18.05.2023 13:07:52 Договір дійсний. Розірвати його можна з підстав визначених договором
18.05.2023 13:13:12 Потрібно дивитись умови договору, можливо там є порядок його розірвання, в тому числі в односторонньому порядку
18.05.2023 13:46:05 Доброго дня! Для розірвання договору необхідні законні підстави. Просто розірвати договір оренди неможливо лише на тій підставі, що ви є новим власником.
18.05.2023 14:49:40 Доброго дня смерть фізичної особи - орендодавця за загальним правилом не є підставою для припинення договору, оскільки разом із правом власності на земельну ділянку до його спадкоємців переходять права та обов'язки за договором оренди, якщо інше прямо не передбачено в самому договорі.
18.05.2023 16:36:18 Вітаю! Якщо умовами договору оренди не передбачено припинення договору у разі смерті Орендодавця (Вашого батька), то у Вашому випадку його смерть не буде підставою для зміни умов або припинення договору (ст. 32 ЗУ "Про оренду землі"). Такої позиції також дотримується Верховний Суд, що викладена у постанові від 12.12.2018 р. у справі № 514/136/17.
18.05.2023 17:55:42 Добрий вечір, якщо вас цікавить консультація з цього питання звертайтеся
18.05.2023 18:45:58 До вас перейшли всі права та обов'язки батька, зокрема й ті, що передбачені договором оренди. Розірвати з цієї підстави не можна
18.05.2023 20:28:33 Якщо договором не передбачена смерть орендодавця як підстава для припинення його дії, то розірвати в односторонньому порядку ви його не можете. Тільки за згодою сторін. ст. 32 ЗУ Про оренду землі: перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи (у тому числі в порядку спадкування) не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.
19.05.2023 22:09:51 Добрий вечір. Зимний ЗУ ПРО ОРЕНДУ, чітко вказує, що зміна власника з/д не є підставою для припинення договору оренди новим власником. В цьому випадку закон захищає орендарів, а не орендодавців. Тому ви не можете припинити оренду тільки тому, що у з/д інший власник, припинення можливе лише з інших вказаних в законі підстав ( нецільове використання, несплата орендної плати і т.і.)
21.05.2023 18:29:58 Перш за все Вам треба провести правовий аналіз договору оренди земельної ділянки, який свого часу укладав з орендарем Ваш покійний батько бо в ньому юрист знайде 90% відповедей на Ваші запитання щодо розірвання договору оренди землі. Головне, що ви повинні зрозуміти, на законодавчому рівні чітко прописано, що зміна власника земельної ділянки (перехід права власності) не звільняє нового власника від виконання умов дрговору оренди, укладенного попереднім власником і не припиняє автоматично оренду цієї землі.
21.05.2023 21:32:52 Доброго дня. Смерть фізичної особи-наймодавця не є підставою для припинення договору, оскільки разом із правом власності на земельну ділянку до його спадкоємців переходять права та обов'язки за договором оренди, якщо інше прямо не передбачено в самому договорі. Отже, за загальним правом розірвати договір оренди земельної ділянки у зв'язку зі смертю колишнього власника не можна. Натомість, договором та діючим законодавством передбачена низка інших підстав для розірвання договору, які можуть мати місце та бути застосованими до Вашої ситуації. Для детального правового аналізу Вам слід звернутися за правовою допомогою до адвоката.
22.05.2023 19:35:32 Вітаю! Для надання максимальної об'єктивної консультації необхідно оцінювати договір оренди між Вашим батьком та орендарем.
22.05.2023 21:38:43 Перехід права власності на земельну ділянку до Вас, як до спадкоємця, не є підставою для припинення договору оренди, якщо в самому договорі не прописано умову про припинення договору унаслідок смерті орендодавця. Необхідно проаналізувати договір на наявність вище зазначеної умови.
23.05.2023 13:45:29 Доброго дня. Договір оренди розривається. Ви маєте право укласти договір оренди з тим самим орендарем або заключити договір з іншим орендарем. Але попередній орендар може вимагати компенсацію коштів які він вклав в даний пай.
24.05.2023 18:50:55 Відповідно до частини першої статті 651 Цивільного кодексу України розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Частиною третьою статті 31 Закону України "Про оренду землі" визначено, що договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором. Особа, яка набула право власності на земельну ділянку, що перебуває в оренді, протягом одного місяця з дня державної реєстрації права власності на неї зобов’язана повідомити про це орендаря в порядку, визначеному статтею 148-1 Земельного кодексу України. У разі розірвання договору оренди землі за погодженням сторін кожна сторона має право вимагати в іншої сторони відшкодування понесених збитків відповідно до закону.
24.05.2023 21:19:35 До Вас перейшло право власності на пай і право оренди, Ви маєте право змінювати орендаря, читайте договір який був укладений

Similar services and articles

In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!

From Real Users
PRO consultants
All consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!

Contact us for a free consultation

- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470