Чи може позашлюбна дитина оспорити заповіт?
Недавно нашей команде задали вопрос: “Доброго вечора. Сталась така ситуація. Мій батько раптово помер, я його позашлюбна дитина про яку він нещодавно дізнався, відповідно до цього не встиг вписати мене у свій заповіт. Чи можу я оспорити складений ним заповіт? Які дії мені потрібно вчинити? Дякую вам.”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
09.08.2021 22:18:05 Доброго вечора. Це дуже складна ситуація. По перше Вам необхідно підтвердити спорідненість з батьком. Тобто зробити тест ДНК, оскільки батько помер, процедура ускладнюється, лише пісьля підтвердження спорідненості Ви маєте право подати до суду і оскаржити заповіт. Дякую.
11.08.2021 09:39:56 Доброго Дня Ст. 1261 ЦКУ передбачено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, тобто ви є спадкоємицею першої черги за законом. Ви має право протягом 6 місяців з дня смерті батька звернутися до нотаріуса за місцем його проживання з заявою про прийняття спадщини. Якщо ж у свідоцтві про народження у Вас не зазначений померлий батько, то спочатку треба буде в судовому порядку довести факт спорідненості. Коли суд визнає батьківство померлого, то Ви буде мати права спадкоємця першої черги. Тобто вам необхідно зібрати докази та звернутися до суду для встановлення батьківства, якщо батько прописаний у свідоцтві про народження то вам просто необхідно з документами звернутися до нотаріуса Успіхів
14.08.2021 14:02:41 Всі діти спадкодавця належать до першої черги спадкування, та мають право на спадщину, навіть якщо не згадані у заповіті. Наявність права на спадщину дає вам підстави оспорити заповіт. Для цього у суд подається позовна заява, позивачем по якій будете ви, а відповідачами - всі інші спадкоємці. Але є важливі моменти: у вас мають бути докази того, що померлий був вашим батьком (наприклад, є запис про батька в свідоцтві про народження); та докази, що ваш батько мав намір змінити заповіт, вказавши у ньому вас, а той заповіт, який він залишив раніше, - не відповідав його волі. Довести намір зміни заповіту можуть свідчення осіб, які знали, що ваш батько хотів змінити заповіт; записи телефонних розмов, у яких йшла мова про зміну заповіту на вашу користь; листування у месенджерах/соціальних мережах; ваші власні свідчення, викладені письмово. Якщо запису про батька в вашому свідоцтві про народження немає, спершу встановлюється факт родства (теж в судовому порядку).
17.08.2021 09:13:55 Доброго дня. Оспорити заповіт може заінтересована особа. Прямого переліку осіб, які віднесені до цієї категорії, немає, але такими особами мають бути ли ше ті, чиї спадкові права безпосередньо були лрушені. З огляду на практику, такими особами є спадкоємці за законом (діти спадкодавця, його/її чоловік чи дружина, батьки, інші родичі, згідно законодавства), спадкоємці за іншим заповітом або відказоодержувачі. Строк оспорювання - 3 роки з дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення своїх прав. Дякую.
Похожие услуги и статьи
В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!
От реальных пользователей
PRO консультантов
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!
Получите консультацию
Знать о нас
-
Юридический маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Лучший юридический стартап Украины по версии HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденты Diia. City, первый юридический сервис, который вышел с маркетинговой стратегией на все национальные каналы, работаем в Польше и Англии, первые интегрировали ИИ (Chat GPT), не просто информирует о юридических проблемах из открытых данных, а решает их «под ключ», более 1000 зарегистрированных юристов, более 25 000 пользователей мобильного приложения, задонатили на юридические консультации более 100 000 $ ... и это только часть наших достижений!
-
НовостьНовые возможности в приложении КОНСУЛЬТАНТ от monobank
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ «MEET UP: 2024». Как это было?
-
НовостьПовышение цен на билеты на CONSULTANT MEET-UP:2024: ранние предложения распроданы
-
НовостьCONSULTANT MEET-UP: 2024 – событие, которое нельзя пропустить!
-
НовостьПрисоединение CONSULTANT к Diia.City United
-
НовостьПочему не завели дело на генерала Юрия Содоля: указание сверху или бездействие ДБР?
-
НовостьШтрафы за непредоставление данных в ТЦК: могут ли конфисковать имущество у находящихся за границей?
-
НовостьКонсультант отправляется в Люксембург: среди 20 лучших компаний украинской делегации на Nexus!
-
НовостьЗапуск Консультанта в Польше анонсировали на самых популярных в некоторых интернет-ресурсах странах.
-
НовостьLEGAL TECH В ПРЕОДОЛЕНИИ КОРРУПЦИИ
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦИОННЫЙ ПОДХОД К ЮРИДИЧЕСКИМ УСЛУГАМ
- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470