image

Чи може позашлюбна дитина оспорити заповіт?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 299 20.08.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброго вечора. Сталась така ситуація. Мій батько раптово помер, я його позашлюбна дитина про яку він нещодавно дізнався, відповідно до цього не встиг вписати мене у свій заповіт. Чи можу я оспорити складений ним заповіт? Які дії мені потрібно вчинити? Дякую вам.”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
18.08.2021 16:44:08
Якщо є заповіт, в якому померлий батько розпорядився всім своїм майном, то у Вас шансів немає в отриманні спадщини,якщо спадкоємець по заповіту не відмовиться від спадщини протягом 6 місяців після смерті батька. Якщо Ви відноситесь до категорії осіб, які мають право на обовязкову частку в спадщині, то слід звертатись до суду з заявою про встановлення факту батьківства чи родинних відносин (якщо у Вашому свідоцтві про народження не зазначені відомості про Вашого батька). В разі необхідності, звертайтесь. З повагою, Адвокат Георгій Боднарюк tel. 0967373857 Viber
BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №177 Юрист Україна / Чернівецька область

09.08.2021 22:18:05 Доброго вечора. Це дуже складна ситуація. По перше Вам необхідно підтвердити спорідненість з батьком. Тобто зробити тест ДНК, оскільки батько помер, процедура ускладнюється, лише пісьля підтвердження спорідненості Ви маєте право подати до суду і оскаржити заповіт. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

11.08.2021 09:39:56 Доброго Дня Ст. 1261 ЦКУ передбачено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, тобто ви є спадкоємицею першої черги за законом. Ви має право протягом 6 місяців з дня смерті батька звернутися до нотаріуса за місцем його проживання з заявою про прийняття спадщини. Якщо ж у свідоцтві про народження у Вас не зазначений померлий батько, то спочатку треба буде в судовому порядку довести факт спорідненості. Коли суд визнає батьківство померлого, то Ви буде мати права спадкоємця першої черги. Тобто вам необхідно зібрати докази та звернутися до суду для встановлення батьківства, якщо батько прописаний у свідоцтві про народження то вам просто необхідно з документами звернутися до нотаріуса Успіхів

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

14.08.2021 14:02:41 Всі діти спадкодавця належать до першої черги спадкування, та мають право на спадщину, навіть якщо не згадані у заповіті. Наявність права на спадщину дає вам підстави оспорити заповіт. Для цього у суд подається позовна заява, позивачем по якій будете ви, а відповідачами - всі інші спадкоємці. Але є важливі моменти: у вас мають бути докази того, що померлий був вашим батьком (наприклад, є запис про батька в свідоцтві про народження); та докази, що ваш батько мав намір змінити заповіт, вказавши у ньому вас, а той заповіт, який він залишив раніше, - не відповідав його волі. Довести намір зміни заповіту можуть свідчення осіб, які знали, що ваш батько хотів змінити заповіт; записи телефонних розмов, у яких йшла мова про зміну заповіту на вашу користь; листування у месенджерах/соціальних мережах; ваші власні свідчення, викладені письмово. Якщо запису про батька в вашому свідоцтві про народження немає, спершу встановлюється факт родства (теж в судовому порядку).

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

17.08.2021 09:13:55 Доброго дня. Оспорити заповіт може заінтересована особа. Прямого переліку осіб, які віднесені до цієї категорії, немає, але такими особами мають бути ли ше ті, чиї спадкові права безпосередньо були лрушені. З огляду на практику, такими особами є спадкоємці за законом (діти спадкодавця, його/її чоловік чи дружина, батьки, інші родичі, згідно законодавства), спадкоємці за іншим заповітом або відказоодержувачі. Строк оспорювання - 3 роки з дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення своїх прав. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №168 Юрист Україна / Харківська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу