Консультант

Юридические консультации 24/7

Открыть
image

Чи можна використовувати фото з фільму в одязі?

Приветствую 👋

Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

image
image
Время прочтения: 6 минут Количество просмотров: 477
Рейтинг:
0
Дата публикации: 06.11.2021

Недавно нашей команде задали вопрос: “Добрий вечір. Я хочу відкрити свій магазин одягу в Інтернеті. Роблю футболки з власним дизайном та планую використовувати фото з фільмів. Чи можу я так робити? Чи буде це порушенням авторських прав?”

Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:

30.10.2021 20:38:19 Згідно зі статтею 2 Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів, статтею 8 ЗУ "Про авторське право і суміжні права" і статтею 433 ЦКУ фотографічні твори охороняються як об'єкти авторського права. Причому факт публікації, завершеності, призначення або жанру фото не впливає на обсяг правової охорони. Пам'ятайте: – не використовувати зображення та фото без законних на те підстав, особливо в комерційних цілях; – використовувати зображення й фото з вільних і безкоштовних бібліотек; – пам'ятати (або дослідити питання) про авторське право та вільні публічні ліцензії; – посилатися на автора й джерело запозичення, якщо використання підпадає під вільне; – створюйте власні об'єкти авторського права. Без дозволу автора можна використовувати лише ті матеріали, які належать до Creative Commons або Public Domain. Також можна використовувати твори, якщо пройшло 70 років після смерті автора — тоді перестають діяти майнові права.

BASE (Базовая) 0.04
Реклама
Пуха Наталія Станіславівна
Пуха Наталія Станіславівна
Юрист
Украина / Ровенская область

i

31.10.2021 15:39:17 Згідно зі статтею 2 Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів, статтею 8 Закону України "Про авторське право і суміжні права" (далі – Закон) і статтею 433 Цивільного кодексу України фотографічні твори охороняються як об'єкти авторського права. Причому факт публікації, завершеності, призначення або жанру фото не впливає на обсяг правової охорони. Для будь-якого використання фото (за винятком окремих випадків вільного використання творів) потрібно отримати згоду власника авторських прав з одночасною виплатою йому авторської винагороди. Але навіть якщо таке використання підпадає під випадки вільного, Закон зобов'язує вказувати ім'я автора й джерело такого запозичення.Тому якщо просто знайти в Інтернеті картинку, яка сподобалася, і використовувати її за спиною автора твору, то можна опинитися в статусі правопорушника й одержати претензію від автора з вимогою виплатити компенсацію за таке порушення.Дякую.

BASE (Базовая) 34.01
Реклама
Яценко Олена Володимирівна
Яценко Олена Володимирівна
Юрист
Украина / Сумская область

i

31.10.2021 20:45:50 Згідно зі статтею 2 Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів, статтею 8 Закону України "Про авторське право і суміжні права" (далі – Закон) і статтею 433 Цивільного кодексу України фотографічні твори охороняються як об'єкти авторського права. Причому факт публікації, завершеності, призначення або жанру фото не впливає на обсяг правової охорони. Для будь-якого використання фото (за винятком окремих випадків вільного використання творів) потрібно отримати згоду власника авторських прав з одночасною виплатою йому авторської винагороди. Але навіть якщо таке використання підпадає під випадки вільного, Закон зобов'язує вказувати ім'я автора й джерело такого запозичення.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Назаренко Олена Олександрівна
Назаренко Олена Олександрівна
Юрист
Украина / Запорожская область

i

03.11.2021 17:09:43 Доброго дня. Авторське право на зображення будь чого виникає у власника фото з моменту створення такого фото. Якщо Ви використовуєте чужі фото тоді це є порушенням авторських прав. Якщо Вам ці фото створюєте самостійно, створюєте дизайнерські принти чи колекцію футболок, Вам у даному випадку варто зареєструвати свої авторські права. Заявка на реєстрацію подається до Мінекономрозвитку. Перелік необхідних документів зазначений у Постанові Кабінету Міністрів від 27.12.2001 року номер 1756, із відповідними змінами та доповненнями.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Павлишин ( Кузняк) Марта Володимирівна
Павлишин ( Кузняк) Марта Володимирівна
Юрист
Украина / Львовская область

i

05.11.2021 09:46:12 Без дозволу автора можна використовувати лише ті матеріали, які належать до Creative Commons або використовувати фото безоплатних фотостоків – сайтів. Такими сайтами є Unsplash, Pexels, Pixabay, Public Domain Pictures, IM Free. Однак дуже важливо ознайомитись із правилами користування сайтів, де прописані детальні умови: як зображення може бути використане, чи потрібно вказувати автора та джерело запозичення фото. Creative Commons — це некомерційна організація, яка має на меті поширення доступу до творчих матеріалів, котра дозволяє використовувати авторське фото за дотримання певних вимог. Існують різновиди таких ліцензій, кожна з яких визначає на яких умовах фото може бути використано. Також можна використовувати твори, якщо пройшло 70 років після смерті автора — тоді перестають діяти майнові права.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Гаранська Уляна Вікторівна
Гаранська Уляна Вікторівна
Юрист
Украина / Запорожская область

i

image
получить услугу

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ

Безопасная сделка

Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.

В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.

Ваши деньги в надежных руках!

image
Администрация портала

Файлы cookie и конфиденциальность

Мы используем собственные и сторонние файлы cookie, чтобы персонализации контента и анализа веб-трафика.