Чи можна використовувати фото з фільму в одязі?
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Добрий вечір. Я хочу відкрити свій магазин одягу в Інтернеті. Роблю футболки з власним дизайном та планую використовувати фото з фільмів. Чи можу я так робити? Чи буде це порушенням авторських прав?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
30.10.2021 20:38:19 Згідно зі статтею 2 Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів, статтею 8 ЗУ "Про авторське право і суміжні права" і статтею 433 ЦКУ фотографічні твори охороняються як об'єкти авторського права. Причому факт публікації, завершеності, призначення або жанру фото не впливає на обсяг правової охорони. Пам'ятайте: – не використовувати зображення та фото без законних на те підстав, особливо в комерційних цілях; – використовувати зображення й фото з вільних і безкоштовних бібліотек; – пам'ятати (або дослідити питання) про авторське право та вільні публічні ліцензії; – посилатися на автора й джерело запозичення, якщо використання підпадає під вільне; – створюйте власні об'єкти авторського права. Без дозволу автора можна використовувати лише ті матеріали, які належать до Creative Commons або Public Domain. Також можна використовувати твори, якщо пройшло 70 років після смерті автора — тоді перестають діяти майнові права.
31.10.2021 15:39:17 Згідно зі статтею 2 Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів, статтею 8 Закону України "Про авторське право і суміжні права" (далі – Закон) і статтею 433 Цивільного кодексу України фотографічні твори охороняються як об'єкти авторського права. Причому факт публікації, завершеності, призначення або жанру фото не впливає на обсяг правової охорони. Для будь-якого використання фото (за винятком окремих випадків вільного використання творів) потрібно отримати згоду власника авторських прав з одночасною виплатою йому авторської винагороди. Але навіть якщо таке використання підпадає під випадки вільного, Закон зобов'язує вказувати ім'я автора й джерело такого запозичення.Тому якщо просто знайти в Інтернеті картинку, яка сподобалася, і використовувати її за спиною автора твору, то можна опинитися в статусі правопорушника й одержати претензію від автора з вимогою виплатити компенсацію за таке порушення.Дякую.
31.10.2021 20:45:50 Згідно зі статтею 2 Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів, статтею 8 Закону України "Про авторське право і суміжні права" (далі – Закон) і статтею 433 Цивільного кодексу України фотографічні твори охороняються як об'єкти авторського права. Причому факт публікації, завершеності, призначення або жанру фото не впливає на обсяг правової охорони. Для будь-якого використання фото (за винятком окремих випадків вільного використання творів) потрібно отримати згоду власника авторських прав з одночасною виплатою йому авторської винагороди. Але навіть якщо таке використання підпадає під випадки вільного, Закон зобов'язує вказувати ім'я автора й джерело такого запозичення.
03.11.2021 17:09:43 Доброго дня. Авторське право на зображення будь чого виникає у власника фото з моменту створення такого фото. Якщо Ви використовуєте чужі фото тоді це є порушенням авторських прав. Якщо Вам ці фото створюєте самостійно, створюєте дизайнерські принти чи колекцію футболок, Вам у даному випадку варто зареєструвати свої авторські права. Заявка на реєстрацію подається до Мінекономрозвитку. Перелік необхідних документів зазначений у Постанові Кабінету Міністрів від 27.12.2001 року номер 1756, із відповідними змінами та доповненнями.
05.11.2021 09:46:12 Без дозволу автора можна використовувати лише ті матеріали, які належать до Creative Commons або використовувати фото безоплатних фотостоків – сайтів. Такими сайтами є Unsplash, Pexels, Pixabay, Public Domain Pictures, IM Free. Однак дуже важливо ознайомитись із правилами користування сайтів, де прописані детальні умови: як зображення може бути використане, чи потрібно вказувати автора та джерело запозичення фото. Creative Commons — це некомерційна організація, яка має на меті поширення доступу до творчих матеріалів, котра дозволяє використовувати авторське фото за дотримання певних вимог. Існують різновиди таких ліцензій, кожна з яких визначає на яких умовах фото може бути використано. Також можна використовувати твори, якщо пройшло 70 років після смерті автора — тоді перестають діяти майнові права.
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаНові можливості в додатку КОНСУЛЬТАНТ від monobank
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ "MEET UP: 2024". Як це було?
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470