На моєму участку ворожа техніка порядок дій?
Недавно нашей команде задали вопрос: “Якщо на моєму участку залишки техніки армії рф та і спорядження чи можу я це забрати в хазяйство чи маю щось віддати державі?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
07.12.2022 11:26:29 Доброго дня. Про наявність такого майна Ви повинні сповістити у відділ поліції. Якщо протягом 10 днів це майно не буде у Вас забрано, можете його використовувати. Звісно, це не відноситься до зброї, військового спорядження та техніки яка має виключно військове призначення.
07.12.2022 12:12:48 Це питання повністю не врегульоване, статтею 336 ЦК України, яка передбачає, що особа, яка заволоділа рухомою річчю, від якої власник відмовився, набуває право власності на цю річ з моменту заволодіння нею. В свою чергу особа може відмовитися від права власності на майно, заявивши про це або вчинивши інші дії, які свідчать про її відмову від права власності. Тобто уламки(металобрухт, тощо) в теорії можливо набути згідно статті 336, однак техніка і її повноціні частини можуть вважатися військовим трофеям, що належить деражаві згідно Наказу МОУ №164(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0704-17#Text), про які Ви повинні повдомляти у національну поліцію - 102.
07.12.2022 12:46:15 Доброго дня. Нічого чипати не треба. Викликайте Поліцію та ДСНС. Ці люди повинні розібратись з залишками ворожої техніки. Дякую.
07.12.2022 15:43:01 Якщо це зброя, боєприпаси чи вибухові речовини - нічого не чіпайте та повідомте правоохоронні органи. Якщо це металобрухт - повідомте правоохоронні органи та дійте за їх вказівкою.
07.12.2022 15:48:50 Маєте все віддіти державі
07.12.2022 16:36:25 Ви все маєте віддати представникам державної влади. За зберігання вогнепальної зброї можлива кримінальна відповідальність.
07.12.2022 18:18:57 Вітаю. Облік залишеної російською армією техніки мають вести місцеві військові адміністрації, які передають інформацію командуванню сил логістики ЗСУ. Процедура утилизації такого брухту наразі перебуває на етапі розробки та доопрацювання.
07.12.2022 21:55:53 Право власності на загублену річ може виникати у особи, яка знайшла її, або у територіальної громади. Особа, яка знайшла загублену річ, набуває право власності на неї після закінчення шести місяців з моменту заявлення про знахідку територіальному органу поліції або органу місцевого самоврядування за умови, що: не встановлений власник або інша особа, яка має право вимагати повернення загубленої речі; власник або інша особа, яка має право вимагати повернення загубленої речі, не заявили про своє право на річ тому, хто її знайшов, територіальному органу поліції або органу місцевого самоврядування. До територіальної громади право власності на знахідку переходить у разі подання особою, яка її знайшла, письмової заяви про відмову від набуття права власності на знахідку до органу місцевого самоврядування Особа, яка знайшла загублену річ, має право вимагати від особи, якій вона повернута, або особи, яка набула право власності на неї 20 % вартості.
08.12.2022 13:35:16 Повідомити до поліції чи ДНСНС. Згідно наказу Міноборони, державі належить й зброя та техніка окупантів, якщо вона захоплена або покинута. У цьому разі військове майно стає трофеєм, який не може належати окремій людині. Тож тут може йтися про крадіжку — за такий злочин, вчинений в умовах війни, загрожує позбавлення волі на строк до 8 років.Окрім небезпеки, привласнення таких знахідок загрожує ще й покаранням. Відповідна стаття Кримінального кодексу України передбачає від 3 до 7 років тюрми за зберігання вдома вибухівки чи боєприпасів. При цьому, не важливо — плануєте ви теракт чи просто поставили цілу боєздатну кулю на поличку
13.12.2022 00:14:19 Зайдіть в "Дія" даєте повідомлення "єВорог"
13.12.2022 19:24:22 Вся ворожа техніка, в якому б стані вона не була — це трофей Міністерства оборони, а значить, власність держави. проте залишений брухт можна вважати - безгосподарське, та рекомендуємо звернутись до місцевої влади, вони проігнорують так як законодавчо не прописано врегулювання зазначених норм. З норм Цивільного кодексу техніка належала РФ, яка вторглась до нас. На момент її знищення вона залишилась безгосподарською. І тут вступає норма про безгосподарську техніку, або безгосподарське майно, на яке немає права власності. Процедура містить визнання майна безгосподарським, звернення місцевих органів, потім взяття на баланс, обов’язково необхідно зібрати свідчення й докази про місце знаходження ворожої залізяки та її стан. Свідками можуть бути сусіди. А доказом — панорамна фото чи відеозйомка, на якій буде чітко видно ваш будинок з адресою й підбита ворожа техніка, а далі всіх повідомили та здавайте на металолом.
Похожие услуги и статьи
В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!
От реальных пользователей
PRO консультантов
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!
Получите консультацию
Знать о нас
-
Юридический маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Лучший юридический стартап Украины по версии HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденты Diia. City, первый юридический сервис, который вышел с маркетинговой стратегией на все национальные каналы, работаем в Польше и Англии, первые интегрировали ИИ (Chat GPT), не просто информирует о юридических проблемах из открытых данных, а решает их «под ключ», более 1000 зарегистрированных юристов, более 25 000 пользователей мобильного приложения, задонатили на юридические консультации более 100 000 $ ... и это только часть наших достижений!
-
НовостьНовые возможности в приложении КОНСУЛЬТАНТ от monobank
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ «MEET UP: 2024». Как это было?
-
НовостьПовышение цен на билеты на CONSULTANT MEET-UP:2024: ранние предложения распроданы
-
НовостьCONSULTANT MEET-UP: 2024 – событие, которое нельзя пропустить!
-
НовостьПрисоединение CONSULTANT к Diia.City United
-
НовостьПочему не завели дело на генерала Юрия Содоля: указание сверху или бездействие ДБР?
-
НовостьШтрафы за непредоставление данных в ТЦК: могут ли конфисковать имущество у находящихся за границей?
-
НовостьКонсультант отправляется в Люксембург: среди 20 лучших компаний украинской делегации на Nexus!
-
НовостьЗапуск Консультанта в Польше анонсировали на самых популярных в некоторых интернет-ресурсах странах.
-
НовостьLEGAL TECH В ПРЕОДОЛЕНИИ КОРРУПЦИИ
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦИОННЫЙ ПОДХОД К ЮРИДИЧЕСКИМ УСЛУГАМ
- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470