На моєму участку ворожа техніка порядок дій?
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Якщо на моєму участку залишки техніки армії рф та і спорядження чи можу я це забрати в хазяйство чи маю щось віддати державі?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
07.12.2022 11:26:29 Доброго дня. Про наявність такого майна Ви повинні сповістити у відділ поліції. Якщо протягом 10 днів це майно не буде у Вас забрано, можете його використовувати. Звісно, це не відноситься до зброї, військового спорядження та техніки яка має виключно військове призначення.
07.12.2022 12:12:48 Це питання повністю не врегульоване, статтею 336 ЦК України, яка передбачає, що особа, яка заволоділа рухомою річчю, від якої власник відмовився, набуває право власності на цю річ з моменту заволодіння нею. В свою чергу особа може відмовитися від права власності на майно, заявивши про це або вчинивши інші дії, які свідчать про її відмову від права власності. Тобто уламки(металобрухт, тощо) в теорії можливо набути згідно статті 336, однак техніка і її повноціні частини можуть вважатися військовим трофеям, що належить деражаві згідно Наказу МОУ №164(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0704-17#Text), про які Ви повинні повдомляти у національну поліцію - 102.
07.12.2022 12:46:15 Доброго дня. Нічого чипати не треба. Викликайте Поліцію та ДСНС. Ці люди повинні розібратись з залишками ворожої техніки. Дякую.
07.12.2022 15:43:01 Якщо це зброя, боєприпаси чи вибухові речовини - нічого не чіпайте та повідомте правоохоронні органи. Якщо це металобрухт - повідомте правоохоронні органи та дійте за їх вказівкою.
07.12.2022 15:48:50 Маєте все віддіти державі
07.12.2022 16:36:25 Ви все маєте віддати представникам державної влади. За зберігання вогнепальної зброї можлива кримінальна відповідальність.
07.12.2022 18:18:57 Вітаю. Облік залишеної російською армією техніки мають вести місцеві військові адміністрації, які передають інформацію командуванню сил логістики ЗСУ. Процедура утилизації такого брухту наразі перебуває на етапі розробки та доопрацювання.
07.12.2022 21:55:53 Право власності на загублену річ може виникати у особи, яка знайшла її, або у територіальної громади. Особа, яка знайшла загублену річ, набуває право власності на неї після закінчення шести місяців з моменту заявлення про знахідку територіальному органу поліції або органу місцевого самоврядування за умови, що: не встановлений власник або інша особа, яка має право вимагати повернення загубленої речі; власник або інша особа, яка має право вимагати повернення загубленої речі, не заявили про своє право на річ тому, хто її знайшов, територіальному органу поліції або органу місцевого самоврядування. До територіальної громади право власності на знахідку переходить у разі подання особою, яка її знайшла, письмової заяви про відмову від набуття права власності на знахідку до органу місцевого самоврядування Особа, яка знайшла загублену річ, має право вимагати від особи, якій вона повернута, або особи, яка набула право власності на неї 20 % вартості.
08.12.2022 13:35:16 Повідомити до поліції чи ДНСНС. Згідно наказу Міноборони, державі належить й зброя та техніка окупантів, якщо вона захоплена або покинута. У цьому разі військове майно стає трофеєм, який не може належати окремій людині. Тож тут може йтися про крадіжку — за такий злочин, вчинений в умовах війни, загрожує позбавлення волі на строк до 8 років.Окрім небезпеки, привласнення таких знахідок загрожує ще й покаранням. Відповідна стаття Кримінального кодексу України передбачає від 3 до 7 років тюрми за зберігання вдома вибухівки чи боєприпасів. При цьому, не важливо — плануєте ви теракт чи просто поставили цілу боєздатну кулю на поличку
13.12.2022 00:14:19 Зайдіть в "Дія" даєте повідомлення "єВорог"
13.12.2022 19:24:22 Вся ворожа техніка, в якому б стані вона не була — це трофей Міністерства оборони, а значить, власність держави. проте залишений брухт можна вважати - безгосподарське, та рекомендуємо звернутись до місцевої влади, вони проігнорують так як законодавчо не прописано врегулювання зазначених норм. З норм Цивільного кодексу техніка належала РФ, яка вторглась до нас. На момент її знищення вона залишилась безгосподарською. І тут вступає норма про безгосподарську техніку, або безгосподарське майно, на яке немає права власності. Процедура містить визнання майна безгосподарським, звернення місцевих органів, потім взяття на баланс, обов’язково необхідно зібрати свідчення й докази про місце знаходження ворожої залізяки та її стан. Свідками можуть бути сусіди. А доказом — панорамна фото чи відеозйомка, на якій буде чітко видно ваш будинок з адресою й підбита ворожа техніка, а далі всіх повідомили та здавайте на металолом.
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаНові можливості в додатку КОНСУЛЬТАНТ від monobank
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ "MEET UP: 2024". Як це було?
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470