Опіка близького родича похилого віку
Недавно нашей команде задали вопрос: “Моїй мамі 77 років і декілька років тому їй видалили рак однієї із грудей. З того часу частіше стала хворіти. Зараз лікуємо рак шкіри. Я єдиний син, який їй допомагає. Яка процедура отримання опікунства чи доглялу за особою похилого віку? До якої установи звертатись і як це відбувається. Дякую”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
18.10.2022 20:40:59 Для оформлення постійного догляду необхідне заключення ЛКК або МСЕК про необхідність такого догляду. Після чого потрібно звертатись до органів соц захисту. Подається заява та відповідний пакет документів. Опіка встановлюється судом у зв'язку з визнанням особи недієздатною, та процес розпопочинається також в органах соц. захисту. Оформлення цих статусів надає право на відстрочку та перетин кордону при супроводженні.
18.10.2022 20:52:22 Для оформлення постійного догляду необхідно: 1.Отримати висновок МСЕК про потребу вашої матері у постійному догляді; 2.Звернутись до міської державної адміністрації з заявами про: встановлення постійного догляду (від вашої матері); згодою на здійснення постійного догляду (від вас). До заяв додати документи, що підтвердять ваші родинні відносини, наявність житла та доходу, який дозволить вам забезпечити догляд за матір'ю. Розгляд документів триватиме місяць, у зв'язку з війною може і більше. За результатами розгляду міська адміністрація приймає рішення про встановлення постійного догляду. Примірник рішення видається вам. Для отримання розгорнутої консультації замовляйте послугу "Правовий висновок".
19.10.2022 09:00:32 Існує два види опікунства: патронаж, умови якого узгоджуються з патронованою людиною і прописуються в договорі; опіка в повному обсязі, передбачена для недієздатних осіб. Якщо дієздатність літньої людини обмежена, призначається піклувальник, а якщо особа визнається повністю недієздатною – опікун. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який зі свого боку збере докази і передасть заяву в суд. Акт про визнання недієздатності літньої людини набирає сили через місяць після прийняття. До цього моменту рішення можна оскаржити. Документи: Після того як людину визнали недієздатною, потенційному опікуну слід звернутися до органів опіки з пакетом документів. У вас мають бути: заява; автобіографія; копія та оригінал паспорта; медична довідка; довідка, що підтверджує доходи; свідоцтво про шлюб (за наявності); згода сім’ї на спільне проживання; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі.
19.10.2022 09:03:04 Доброго ранку. Опіка призначається над повністю недієздатними особами, Вам треба оформляти піклування. Зверніться до Опікунської ради при органах Опіки та піклування у Вашому місті, Вам нададуть перелік документів та розкажуть порядок дій в Вашому випадку. Дякую.
19.10.2022 10:28:15 Відповідно до ч.1 ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані: зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду. Те, що такий догляд здійснюєте саме ви треба оформляти в відділі соціального захисту за вашим місцем проживання. Потрібно подавати заяву з додатками і вам видадуть довідку. Але головне – це висновок медичного закладу, який підтверджує, що ваша мати потребує постійного догляду. Щодо опікунства - то це інше. Така процедура для визнаних судом недієздатних осіб.
19.10.2022 12:19:19 Доброго дня. Опікунство отримується за рішенням суду, тобто необхідно буде звертатися в суд з заявою. Догляд за особою похилого віку оформлюється в органах Соціального захисту населення. Але спочатку потрібно зрозуміти для чого Вам необхідне оформлення опікунства або догляду? Якщо це питання пов`язане з мобілізацією та відстрочкою, то можливо Вам не потрібно оформлювати опікунство чи догляд. Можливо можна скористатися іншим способом. Щоб надати точну відповідь, потрібно від Вас більше інформації.
20.10.2022 10:49:24 Доброго дня! Для оформлення догляду за особою, яка його потребує Ви, та Ваша мати повинні звернутись до Управління соціального захисту населення (далі – УСЗН), за Вашим місцем проживання/перебування, із заявою про потребу в наданні соціальних послуг та з заявою про згоду надавати соціальні послуги. До заяви про потребу в наданні соціальних послуг необхідно додати наступні документи: - паспорт громадянина України; - РНОКПП; - висновок про стан здоров’я особи, яка через порушення функцій організму не може самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребує надання соціальних послуг з догляду (далі - висновок про стан здоров’я), за формою, затвердженою МОЗ; - копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (для осіб з інвалідністю). Ви теж повинні подати заяву про згоду надавати соціальні послуги, але залишились питання: 1. Чи є інвалідність у Вашої матері? 2. Чи працюєте Ви, та чи хочете отримувати плату за догляд? 3. Для чого Ви хочете оформити такий догляд?
20.10.2022 16:50:26 Доброго дня! Може бути надано виключно за рішенням в суду в порядку окремого провадження. Заява про визнання фізичної особи-недієздатною подається до суду за місцем проживання цієї особи. Опіка над недієздатним літньою людиною може бути оформлена з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який, в свою чергу, збере докази і передасть заяву в суд. Акт про визнання недієздатності вступає в силу через місяць після прийняття. До цього моменту рішення можна оскаржити. Після вступу рішення в силу потенційному опікуну слід звернутися до органів опіки з пакетом документів, до якого входять: заява; автобіографія; копія та оригінал паспорта; медична довідка; довідка, що підтверджує доходи; свідоцтво про шлюб (за наявності); згода сім'ї на спільне проживання; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі.
25.10.2022 13:49:01 Встановлена інвалідність? Якщо ні то звертайтесь до УТСЗН за місцем реестрації
Похожие услуги и статьи
В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!
От реальных пользователей
PRO консультантов
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!
Получите консультацию
Знать о нас
-
Юридический маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Лучший юридический стартап Украины по версии HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденты Diia. City, первый юридический сервис, который вышел с маркетинговой стратегией на все национальные каналы, работаем в Польше и Англии, первые интегрировали ИИ (Chat GPT), не просто информирует о юридических проблемах из открытых данных, а решает их «под ключ», более 1000 зарегистрированных юристов, более 25 000 пользователей мобильного приложения, задонатили на юридические консультации более 100 000 $ ... и это только часть наших достижений!
-
НовостьНовые возможности в приложении КОНСУЛЬТАНТ от monobank
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ «MEET UP: 2024». Как это было?
-
НовостьПовышение цен на билеты на CONSULTANT MEET-UP:2024: ранние предложения распроданы
-
НовостьCONSULTANT MEET-UP: 2024 – событие, которое нельзя пропустить!
-
НовостьПрисоединение CONSULTANT к Diia.City United
-
НовостьПочему не завели дело на генерала Юрия Содоля: указание сверху или бездействие ДБР?
-
НовостьШтрафы за непредоставление данных в ТЦК: могут ли конфисковать имущество у находящихся за границей?
-
НовостьКонсультант отправляется в Люксембург: среди 20 лучших компаний украинской делегации на Nexus!
-
НовостьЗапуск Консультанта в Польше анонсировали на самых популярных в некоторых интернет-ресурсах странах.
-
НовостьLEGAL TECH В ПРЕОДОЛЕНИИ КОРРУПЦИИ
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦИОННЫЙ ПОДХОД К ЮРИДИЧЕСКИМ УСЛУГАМ
- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470