image

Опіка близького родича похилого віку

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 16 25.10.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Моїй мамі 77 років і декілька років тому їй видалили рак однієї із грудей. З того часу частіше стала хворіти. Зараз лікуємо рак шкіри. Я єдиний син, який їй допомагає. Яка процедура отримання опікунства чи доглялу за особою похилого віку? До якої установи звертатись і як це відбувається. Дякую”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

18.10.2022 20:40:59 Для оформлення постійного догляду необхідне заключення ЛКК або МСЕК про необхідність такого догляду. Після чого потрібно звертатись до органів соц захисту. Подається заява та відповідний пакет документів. Опіка встановлюється судом у зв'язку з визнанням особи недієздатною, та процес розпопочинається також в органах соц. захисту. Оформлення цих статусів надає право на відстрочку та перетин кордону при супроводженні.

BASE (Базова) 0
Реклама

18.10.2022 20:52:22 Для оформлення постійного догляду необхідно: 1.Отримати висновок МСЕК про потребу вашої матері у постійному догляді; 2.Звернутись до міської державної адміністрації з заявами про: встановлення постійного догляду (від вашої матері); згодою на здійснення постійного догляду (від вас). До заяв додати документи, що підтвердять ваші родинні відносини, наявність житла та доходу, який дозволить вам забезпечити догляд за матір'ю. Розгляд документів триватиме місяць, у зв'язку з війною може і більше. За результатами розгляду міська адміністрація приймає рішення про встановлення постійного догляду. Примірник рішення видається вам. Для отримання розгорнутої консультації замовляйте послугу "Правовий висновок".

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

19.10.2022 09:00:32 Існує два види опікунства: патронаж, умови якого узгоджуються з патронованою людиною і прописуються в договорі; опіка в повному обсязі, передбачена для недієздатних осіб. Якщо дієздатність літньої людини обмежена, призначається піклувальник, а якщо особа визнається повністю недієздатною – опікун. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який зі свого боку збере докази і передасть заяву в суд. Акт про визнання недієздатності літньої людини набирає сили через місяць після прийняття. До цього моменту рішення можна оскаржити. Документи: Після того як людину визнали недієздатною, потенційному опікуну слід звернутися до органів опіки з пакетом документів. У вас мають бути: заява; автобіографія; копія та оригінал паспорта; медична довідка; довідка, що підтверджує доходи; свідоцтво про шлюб (за наявності); згода сім’ї на спільне проживання; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі.

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

19.10.2022 09:03:04 Доброго ранку. Опіка призначається над повністю недієздатними особами, Вам треба оформляти піклування. Зверніться до Опікунської ради при органах Опіки та піклування у Вашому місті, Вам нададуть перелік документів та розкажуть порядок дій в Вашому випадку. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

19.10.2022 10:28:15 Відповідно до ч.1 ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані: зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду. Те, що такий догляд здійснюєте саме ви треба оформляти в відділі соціального захисту за вашим місцем проживання. Потрібно подавати заяву з додатками і вам видадуть довідку. Але головне – це висновок медичного закладу, який підтверджує, що ваша мати потребує постійного догляду. Щодо опікунства - то це інше. Така процедура для визнаних судом недієздатних осіб.

BASE (Базова) 34.11
Реклама
image
Консультант №291 Адвокат Україна / Рівненська область

19.10.2022 12:19:19 Доброго дня. Опікунство отримується за рішенням суду, тобто необхідно буде звертатися в суд з заявою. Догляд за особою похилого віку оформлюється в органах Соціального захисту населення. Але спочатку потрібно зрозуміти для чого Вам необхідне оформлення опікунства або догляду? Якщо це питання пов`язане з мобілізацією та відстрочкою, то можливо Вам не потрібно оформлювати опікунство чи догляд. Можливо можна скористатися іншим способом. Щоб надати точну відповідь, потрібно від Вас більше інформації.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №290 Юрист Україна / Одеська область

20.10.2022 10:49:24 Доброго дня! Для оформлення догляду за особою, яка його потребує Ви, та Ваша мати повинні звернутись до Управління соціального захисту населення (далі – УСЗН), за Вашим місцем проживання/перебування, із заявою про потребу в наданні соціальних послуг та з заявою про згоду надавати соціальні послуги. До заяви про потребу в наданні соціальних послуг необхідно додати наступні документи: - паспорт громадянина України; - РНОКПП; - висновок про стан здоров’я особи, яка через порушення функцій організму не може самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребує надання соціальних послуг з догляду (далі - висновок про стан здоров’я), за формою, затвердженою МОЗ; - копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (для осіб з інвалідністю). Ви теж повинні подати заяву про згоду надавати соціальні послуги, але залишились питання: 1. Чи є інвалідність у Вашої матері? 2. Чи працюєте Ви, та чи хочете отримувати плату за догляд? 3. Для чого Ви хочете оформити такий догляд?

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №293 Юрист Україна / Одеська область

20.10.2022 16:50:26 Доброго дня! Може бути надано виключно за рішенням в суду в порядку окремого провадження. Заява про визнання фізичної особи-недієздатною подається до суду за місцем проживання цієї особи. Опіка над недієздатним літньою людиною може бути оформлена з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який, в свою чергу, збере докази і передасть заяву в суд. Акт про визнання недієздатності вступає в силу через місяць після прийняття. До цього моменту рішення можна оскаржити. Після вступу рішення в силу потенційному опікуну слід звернутися до органів опіки з пакетом документів, до якого входять: заява; автобіографія; копія та оригінал паспорта; медична довідка; довідка, що підтверджує доходи; свідоцтво про шлюб (за наявності); згода сім'ї на спільне проживання; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі.

BASE (Базова) 34.03
Реклама
image
Консультант №296 Юрист Україна / Львівська область

25.10.2022 13:49:01 Встановлена інвалідність? Якщо ні то звертайтесь до УТСЗН за місцем реестрації

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №303 Юрист Україна / Харківська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу