Консультант

Юридические консультации 24/7

Открыть
image

Опікунство

Приветствую 👋

Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

image
image
Время прочтения: 6 минут Количество просмотров: 808
Рейтинг:
0
Дата публикации: 10.03.2023

Недавно нашей команде задали вопрос: “Як оформити опікунство?”

Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:

Лучший ответ
10.03.2023 20:53:13
Перш за все зазначимо, що особливого порядку для встановлення опіки або піклування під час воєнного стану не запроваджено, процедура здійснюється відповідно до загальних правил. Окрім цього, варто пам'ятати про відмінність понять "опіка" та "піклування". Відтак, у ч. 1 ст. 58 Цивільного кодексу України (далі – "ЦК України") закріплено, що опіка встановлюється над малолітніми особами (віком до 14 років, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування), та фізичними особами, які визнані недієздатними. Ч. 1 ст. 59 ЦК України передбачено, що піклування встановлюється над неповнолітніми особами (віком від 14 до 18 років, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування), та фізичними особами, цивільна дієздатність яких обмежена. Опіка або піклування встановлюються за місцем проживання фізичної особи, яка потребує опіки чи піклування, або за місцем проживання опікуна чи піклувальника (ч. 1 ст. 62 ЦК України).
BASE (Базовая) 0
Реклама
Петров Владислав
Петров Владислав
Юрист
Украина / Луганская область

i

09.03.2023 17:26:12 Все залежить від суб'єкта опіки. Суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування (ч. 1 ст. 60 ЦКУ). Суд встановлює опіку над малолітньою особою, якщо при розгляді справи буде встановлено, що вона позбавлена батьківського піклування, і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування. Орган опіки та піклування встановлює опіку над малолітньою особою та піклування над неповнолітньою особою, крім випадку зазначеному в ч. 1 ст. 60 ЦКУ.

BASE (Базовая) 0.11
Реклама
Богун Сергій
Богун Сергій
Юрист
Украина / Днепропетровская область

i

09.03.2023 17:35:04 Для оформлення опіки потрібно: 1. Отримати довідки з лікарні: 1) Про те що особа потребує опіки 2) Про те що Ваш стан здоровя дозволяє забезпечити опіку. 2. Отримати подання Органу опіки і піклування. 3. Отримати рішення суду (під час судового розгляду окремо буде призначена експертиза здоровя особи яка потребує опіки).

BASE (Базовая) 0
Реклама
Кирилюк Сергій
Кирилюк Сергій
Юрист
Украина / Киев

i

09.03.2023 18:14:56 Доброго дня. Шляхом звернення до суду з заявою.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Бобрушко Люба
Бобрушко Люба
Юрист
Украина / Закарпатская область

i

09.03.2023 18:33:54 Вітаю. Опіка оформлюється через суд шляхом подання заяви про визнання особи недієздатною. Обов'язковою умовою є проходження судово-психіатричної експертизи. Для того аби особу призначили опікуна за кимось, ця особа повинна мати психічні проблеми. Якось так коротко.

BASE (Базовая) 0.01
Реклама
Кирда Вячеслав Володимирович
Кирда Вячеслав Володимирович
Юрист
Украина / Черниговская область

i

09.03.2023 22:52:27 Щоб оформити опікунство, необхідно звернутись до органів опіки та піклування за своїм місцем проживання або місцем проживання дитини (літньої людини). Там потрібно подати заяву і пакет необхідних документів, після чого буде ухвалене рішення про встановлення опіки. Термін розгляду документів — один місяць.

img
PREMIUM 60.04
Реклама
Боревич Мария
Юрист
Украина / Киев
Боревич Мария

i

09.03.2023 23:27:16 Через суд. Можу допомогти.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Юрчук Світлана
Юрчук Світлана
Юрист
Украина / Ивано-Франковская область

i

10.03.2023 09:40:31 Оформити опіку над людиною похилого віку можна лише тоді, коли суд визнав її недієздатною особою. Також опіку над недієздатною літньою людиною можуть оформити з ініціативи інших осіб. Для цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування, який збере докази і передасть заяву в суд. Акт суду про визнання літньої людини недієздатною особою можна оскаржити протягом місяця. Після цього акт набирає чинності.Після того як суд визнав особу недієздатною, її потенційний опікун має звернутися до органів опіки з пакетом документів. Потрібні: заява; копія та оригінал паспорта; медична довідка; автобіографія свідоцтво про шлюб (за наявності); довідка про доходи; довідка про відсутність судимості; документи про наявність житлоплощі; згода сім’ї на спільне проживання. Органи опіки перевіряють житлові умови і визначають, чи немає перешкод для призначення заявника опікуном.

BASE (Базовая) 0.02
Реклама
Панас Віталій
Панас Віталій
Юрист
Украина / Киев

i

image
image
получить услугу

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ

Безопасная сделка

Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.

В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.

Ваши деньги в надежных руках!

image
Администрация портала

Файлы cookie и конфиденциальность

Мы используем собственные и сторонние файлы cookie, чтобы персонализации контента и анализа веб-трафика.