Отримання спадку від безвісти зниклого
Недавно нашей команде задали вопрос: “Доброго дня, за документами 1/4 частина будинку належить татові, який вважається безвісти зниклим.
На будинок ми наклали арешт, щоб не відібрали кредитори, у яких тато давно брав кредити.
Як бути у ситуації ? Чи разом зі спадком 1/4 будинку переходять і кредитні борги?
Чи взагалі можливо цей будинок повністю повернути у власність колишньої дружини та двох повнолітніх дітей?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
15.11.2022 11:48:55 Доброго дня! Дійсно зі спадком переходять і забов'язання. Однак , у такому роді справ безліч тонкощів. Без ознайомлення з обставинами та вивчення документів не берусь давати висновки. Скажу лише , що цілком реально власність повернути. Замовте правовий висновок з ваших питань. Гарного дня.
15.11.2022 11:50:28 Доброго дня. На підставі рішення суду про визнання фізичної особи безвісно відсутньою нотаріус за останнім місцем її проживання описує належне їй майно та встановлює над ним опіку. За заявою заінтересованої особи чи органу опіки та піклування над майном фізичної особи, місце перебування якої невідоме, опіка може бути встановлена нотаріусом до ухвалення судом рішення про визнання її безвісно відсутньою. Опікун над майном фізичної особи, визнаної безвісно відсутньою, або фізичної особи, місце перебування якої невідоме, приймає виконання цивільних обов’язків на її користь, погашає за рахунок її майна борги, управляє цим майном в її інтересах, надає за рахунок цього майна утримання особам, яких вони за законом зобов’язані доглядати.
15.11.2022 11:55:09 Борги переходять разом з успадкованим майном. Проте необхідно розуміти що за борги і можливо є підстави позбутись через суд.
15.11.2022 12:08:20 Добрий день,Якщо ви будете спадкувати то перейдуть і борги,якщо не будете то боргів не буде.Повернути не можно,а хто власник 3/4 будинку?
15.11.2022 13:00:50 Для реалізації механізму захисту прав та інтересів такої особи, в більшості випадків необхідне рішення суду про визнання фізичної особи безвісно відсутньою (ст. ст. 43, 44 Цивільного кодексу). Рішення суду про визнання фізичної особи безвісно відсутньою надає право нотаріусу за останнім місцем її проживання описати належне їй майно та встановити над ним опіку. Опікун над майном фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою, або особи, зниклої безвісти, приймає виконання цивільних обов'язків на її користь, зокрема, управляє цим майном в її інтересах. Опікун в такому випадку, діючи в інтересах особи, зниклою безвісти, набуває також права вчиняти дії щодо відшкодування шкоди та збитків, завданих майну особи, зниклої безвісти, внаслідок збройної агресії російської федерації. Доки Вашого батька не визнають померлим, прийняти спадок Ви не вправі.
15.11.2022 13:29:30 Доброго дня. Щодо спадкування боргів, то обов'язок сплати боргів переходять разом з спадковим майном. Щоб отримати спадщину, спочатку потрібно оголосити батька померлим, отримати свідоцтво про смерть і вже потім звертатись до нотаріуса про отримання свідоцтва про спадщину
16.11.2022 10:33:31 На рахунок повністю повернути у власність, то я так розумію, що інша частина будинку належить дружині та дітям. Підставою для визнання фізичної особи безвісно відсутньою є відсутність її протягом року за місцем постійного проживання і відсутність відомостей про місце її перебування, неможливість встановлення з нею будь-якого зв'язку. Для цього потрібно звертатися в суд. За наслідками розгляду заяви та ухвалення судом рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою настають відповідні правові наслідки: нотаріусом встановлюється опіка над майном такої особи, призначається опікун, який управляє майном в інтересах особи, яка визнана безвісно відсутньою, в тому числі надає утримання особам, яких був зобов’язаний утримувати безвісно відсутній за рахунок цього майна.
17.11.2022 11:53:23 Після смерті спадкодавця до спадкоємців переходять не лише спадщина, а й борги. Тобто, той, хто успадковує 1/4 квартири, успадковує і кредитні борги, проте лише в розмірі вартості успадкованого майна, тобто вартості 1/4 квартири. За прийняттям спадщини до нотаріуса може звернутися хтось один, наприклад - дружина, а діти відмовляться від отримання спадщини, тоді боргові зобов'язання будуть лише у дружини в межах вартості успадкованого майна. Проте, якщо після спливу 6 місяців від того часу, коли спадкоємець (ці) отримають спадщину, а банк не звернеться письмово до спадкоємця із вимогою про сплату боргу спадкодавця, тоді банк втрачає таке право вимоги і в судовому порядку таке може бути оспорене спадкоємцем. Краще зверніться до адвоката, ситуації бувають різні, можливо по стягненню кредитних боргів сплила позовна давність ще до смерті батька, тоді банку чи іншим кредиторам немає на що претендувати, але розібратися у всіх правових тонкощах допоможе лише фаховий адвокат.
20.11.2022 15:28:00 Повернути у власність колишньої дружини Ні, так як майно переходить у спадок або за заповітом, або за законом до спадкоємців першої черги. До того ж накладення арешту не позбавляє права для звернення до нотаріуса та вступу в спадок. Відповідно до статті 1218 ЦКУ до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Згідно ст. 1268 ЦКУ спадкоємець має право прийняти спадщину або відмовитися від неї. Відсутність у нотаріуса заяви про прийняття спадщини протягом встановленого строку для прийняття спадщини також прирівнюється до відмови. Спадкоємець, прийнявши спадщину, несе відповідальність за боргами спадкодавця лише в межах успадкованого майна (частина 1 статті 1282 ЦКУ)
21.11.2022 11:29:39 Для початку необхідно визнати вашого батька померлим — для чого звернутись до суду з позовною заявою про визнання особи померлою. Потім з рішенням суду звертатись до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини на когось з близьких родичів (на вас, наприклад). Коли нотаріус зареєструє право власності на 1/4 будинку за новим власником, цей власник зможе подарувати або продати цю частку будинку будь-якій іншій особі. У такій спосіб можна повернути вашій матері право володіння всім будинком. Що стосується боргів: за законом, при оформленні спадщини до осіб, які отримують спадщину, переходять і борги колишнього власника спадщина. Але переходять борги лише на суму, яка є рівною сумі вартості успадкованого майна. Тобто, якщо батько залишив боргів на 10000 гривень, а вартість 1/4 будинку — 5000 гривень, потрібно буде оплатити лише 5000 грн. Вимагати сплатити повний борг кредитори не матимуть права, тому що закон такого обов'язку для вас не передбачає.
Похожие услуги и статьи
В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!
От реальных пользователей
PRO консультантов
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!
Получите консультацию
Знать о нас
-
Юридический маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Лучший юридический стартап Украины по версии HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденты Diia. City, первый юридический сервис, который вышел с маркетинговой стратегией на все национальные каналы, работаем в Польше и Англии, первые интегрировали ИИ (Chat GPT), не просто информирует о юридических проблемах из открытых данных, а решает их «под ключ», более 1000 зарегистрированных юристов, более 25 000 пользователей мобильного приложения, задонатили на юридические консультации более 100 000 $ ... и это только часть наших достижений!
-
НовостьНовые возможности в приложении КОНСУЛЬТАНТ от monobank
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ «MEET UP: 2024». Как это было?
-
НовостьПовышение цен на билеты на CONSULTANT MEET-UP:2024: ранние предложения распроданы
-
НовостьCONSULTANT MEET-UP: 2024 – событие, которое нельзя пропустить!
-
НовостьПрисоединение CONSULTANT к Diia.City United
-
НовостьПочему не завели дело на генерала Юрия Содоля: указание сверху или бездействие ДБР?
-
НовостьШтрафы за непредоставление данных в ТЦК: могут ли конфисковать имущество у находящихся за границей?
-
НовостьКонсультант отправляется в Люксембург: среди 20 лучших компаний украинской делегации на Nexus!
-
НовостьЗапуск Консультанта в Польше анонсировали на самых популярных в некоторых интернет-ресурсах странах.
-
НовостьLEGAL TECH В ПРЕОДОЛЕНИИ КОРРУПЦИИ
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦИОННЫЙ ПОДХОД К ЮРИДИЧЕСКИМ УСЛУГАМ
- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470