Отримання спадку від безвісти зниклого
Recently, our team was asked a question: “Доброго дня, за документами 1/4 частина будинку належить татові, який вважається безвісти зниклим.
На будинок ми наклали арешт, щоб не відібрали кредитори, у яких тато давно брав кредити.
Як бути у ситуації ? Чи разом зі спадком 1/4 будинку переходять і кредитні борги?
Чи взагалі можливо цей будинок повністю повернути у власність колишньої дружини та двох повнолітніх дітей?”
We wanna share the answer from our specialists:
15.11.2022 11:48:55 Доброго дня! Дійсно зі спадком переходять і забов'язання. Однак , у такому роді справ безліч тонкощів. Без ознайомлення з обставинами та вивчення документів не берусь давати висновки. Скажу лише , що цілком реально власність повернути. Замовте правовий висновок з ваших питань. Гарного дня.
15.11.2022 11:50:28 Доброго дня. На підставі рішення суду про визнання фізичної особи безвісно відсутньою нотаріус за останнім місцем її проживання описує належне їй майно та встановлює над ним опіку. За заявою заінтересованої особи чи органу опіки та піклування над майном фізичної особи, місце перебування якої невідоме, опіка може бути встановлена нотаріусом до ухвалення судом рішення про визнання її безвісно відсутньою. Опікун над майном фізичної особи, визнаної безвісно відсутньою, або фізичної особи, місце перебування якої невідоме, приймає виконання цивільних обов’язків на її користь, погашає за рахунок її майна борги, управляє цим майном в її інтересах, надає за рахунок цього майна утримання особам, яких вони за законом зобов’язані доглядати.
15.11.2022 11:55:09 Борги переходять разом з успадкованим майном. Проте необхідно розуміти що за борги і можливо є підстави позбутись через суд.
15.11.2022 12:08:20 Добрий день,Якщо ви будете спадкувати то перейдуть і борги,якщо не будете то боргів не буде.Повернути не можно,а хто власник 3/4 будинку?
15.11.2022 13:00:50 Для реалізації механізму захисту прав та інтересів такої особи, в більшості випадків необхідне рішення суду про визнання фізичної особи безвісно відсутньою (ст. ст. 43, 44 Цивільного кодексу). Рішення суду про визнання фізичної особи безвісно відсутньою надає право нотаріусу за останнім місцем її проживання описати належне їй майно та встановити над ним опіку. Опікун над майном фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою, або особи, зниклої безвісти, приймає виконання цивільних обов'язків на її користь, зокрема, управляє цим майном в її інтересах. Опікун в такому випадку, діючи в інтересах особи, зниклою безвісти, набуває також права вчиняти дії щодо відшкодування шкоди та збитків, завданих майну особи, зниклої безвісти, внаслідок збройної агресії російської федерації. Доки Вашого батька не визнають померлим, прийняти спадок Ви не вправі.
15.11.2022 13:29:30 Доброго дня. Щодо спадкування боргів, то обов'язок сплати боргів переходять разом з спадковим майном. Щоб отримати спадщину, спочатку потрібно оголосити батька померлим, отримати свідоцтво про смерть і вже потім звертатись до нотаріуса про отримання свідоцтва про спадщину
16.11.2022 10:33:31 На рахунок повністю повернути у власність, то я так розумію, що інша частина будинку належить дружині та дітям. Підставою для визнання фізичної особи безвісно відсутньою є відсутність її протягом року за місцем постійного проживання і відсутність відомостей про місце її перебування, неможливість встановлення з нею будь-якого зв'язку. Для цього потрібно звертатися в суд. За наслідками розгляду заяви та ухвалення судом рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою настають відповідні правові наслідки: нотаріусом встановлюється опіка над майном такої особи, призначається опікун, який управляє майном в інтересах особи, яка визнана безвісно відсутньою, в тому числі надає утримання особам, яких був зобов’язаний утримувати безвісно відсутній за рахунок цього майна.
17.11.2022 11:53:23 Після смерті спадкодавця до спадкоємців переходять не лише спадщина, а й борги. Тобто, той, хто успадковує 1/4 квартири, успадковує і кредитні борги, проте лише в розмірі вартості успадкованого майна, тобто вартості 1/4 квартири. За прийняттям спадщини до нотаріуса може звернутися хтось один, наприклад - дружина, а діти відмовляться від отримання спадщини, тоді боргові зобов'язання будуть лише у дружини в межах вартості успадкованого майна. Проте, якщо після спливу 6 місяців від того часу, коли спадкоємець (ці) отримають спадщину, а банк не звернеться письмово до спадкоємця із вимогою про сплату боргу спадкодавця, тоді банк втрачає таке право вимоги і в судовому порядку таке може бути оспорене спадкоємцем. Краще зверніться до адвоката, ситуації бувають різні, можливо по стягненню кредитних боргів сплила позовна давність ще до смерті батька, тоді банку чи іншим кредиторам немає на що претендувати, але розібратися у всіх правових тонкощах допоможе лише фаховий адвокат.
20.11.2022 15:28:00 Повернути у власність колишньої дружини Ні, так як майно переходить у спадок або за заповітом, або за законом до спадкоємців першої черги. До того ж накладення арешту не позбавляє права для звернення до нотаріуса та вступу в спадок. Відповідно до статті 1218 ЦКУ до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Згідно ст. 1268 ЦКУ спадкоємець має право прийняти спадщину або відмовитися від неї. Відсутність у нотаріуса заяви про прийняття спадщини протягом встановленого строку для прийняття спадщини також прирівнюється до відмови. Спадкоємець, прийнявши спадщину, несе відповідальність за боргами спадкодавця лише в межах успадкованого майна (частина 1 статті 1282 ЦКУ)
21.11.2022 11:29:39 Для початку необхідно визнати вашого батька померлим — для чого звернутись до суду з позовною заявою про визнання особи померлою. Потім з рішенням суду звертатись до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини на когось з близьких родичів (на вас, наприклад). Коли нотаріус зареєструє право власності на 1/4 будинку за новим власником, цей власник зможе подарувати або продати цю частку будинку будь-якій іншій особі. У такій спосіб можна повернути вашій матері право володіння всім будинком. Що стосується боргів: за законом, при оформленні спадщини до осіб, які отримують спадщину, переходять і борги колишнього власника спадщина. Але переходять борги лише на суму, яка є рівною сумі вартості успадкованого майна. Тобто, якщо батько залишив боргів на 10000 гривень, а вартість 1/4 будинку — 5000 гривень, потрібно буде оплатити лише 5000 грн. Вимагати сплатити повний борг кредитори не матимуть права, тому що закон такого обов'язку для вас не передбачає.
Similar services and articles
In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!
From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!
Contact us for a free consultation
About us
-
Legal marketplace CONSULTANT
The best legal startup in Ukraine according to the HiiL Innovative Justice Challenge 2021 Ukraine, residents of Diia. City, the first legal service to launch a marketing strategy on all national channels, we work in Poland and England, we were the first to integrate AI (Chat GPT), we not only inform about legal problems from open data, but solve them on a turnkey basis, more than 1000 registered lawyers, more than 25,000 users of the mobile application, we have donated more than $100,000 for legal advice... and this is only a part of our achievements!
-
NewsNew features in the CONSULTANT app from monobank
-
NewsCONSULTANT OF ‘MEET UP: 2024’. How was it?
-
NewsIncrease in ticket prices for CONSULTANT MEET-UP:2024: early bird offers are sold out
-
NewsCONSULTANT MEET-UP: 2024 – an event not to be missed!
-
NewsCONSULTANT joins Diia.City United
-
NewsWhy was the case not opened against General Yury Sodol: instruction from above or inaction of the State Security Bureau?
-
NewsPenalties for failure to provide data to the TCC: can property be confiscated from those who are abroad?
-
NewsConsultant goes to Luxembourg: among the top 20 companies of the Ukrainian delegation to Nexus!
-
NewsThe launch of the Consultant in Poland was announced on one of the country's most influential Internet resources
-
NewsLEGAL TECH IN COMBATING CORRUPTION
-
NewsCONSULTANT: A REVOLUTIONARY APPROACH TO LEGAL SERVICES
- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470