Консультант

Юридические консультации 24/7

Открыть
image

Пенсія

Приветствую 👋

Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

image
image
Время прочтения: 11 минут Количество просмотров: 591
Рейтинг:
0
Дата публикации: 31.10.2022

Недавно нашей команде задали вопрос: “Чи можу я отримувати пенсію чоловіка, який помер?”

Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:

Лучший ответ
28.10.2022 15:39:23
Доброго дня. Звертаєтесь із заявою до ГУ ПФУ в області, де йому нараховували пенсію. Ви, як дружина маєте право на отримання пенсії померлого чоловіка, якщо перебували на його утриманні, або є непрацездатною. До заяви необхідно буде додати документи: паспорт та ідентифікаційний код, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про смерть. Також в залежності від вимог ПФУ, будьте готові надати довідку про склад сім'ї, про перебування на утриманні чоловіка (з ОСББ чи сільради)
BASE (Базовая) 0.01
Реклама
Душенко Валентина
Душенко Валентина
Юрист
Украина / Ивано-Франковская область

i

28.10.2022 15:34:15 Так, можете отримати, зверниться до пенсійного фонду із заявою за місцем проживання

BASE (Базовая) 0
Реклама
Некрасов Олег
Некрасов Олег
Юрист
Украина / Харьковская область

i

28.10.2022 15:34:46 Чинним законодавством України передбачена можливість отримання пенсії померлого законного чоловіка (дружини). Такий вид пенсії, згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», називається пенсією у зв’язку з втратою годувальника. Розмір такої пенсії складає 50 % від пенсії за віком померлого чоловіка. Стаття 36 Закону встановлює, що така пенсія може бути призначена непрацездатним членам сім’ї померлого, які були на його утриманні. Таким чином, для здобуття пенсії померлого чоловіка необхідно, щоб дружина померлого: a) була непрацездатним (у випадку, якщо дружина (чоловік) є особою з інвалідністю або досягла пенсійного віку; у випадку, якщо чоловік (дружина) померлого годувальника не працює і зайнятий доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років); b) був/була на утриманні померлого.

PRO 68.25
Реклама
Гіммельфарб Станіслав Олегович
Гіммельфарб Станіслав Олегович
Юрист
Украина / Киев

i

28.10.2022 15:34:58 Отримувати пенсію у зв’язку з втратою годувальна можуть:- чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли віку 65 років, або пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону; -чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років; - особи, були на повному утриманні померлого годувальника; - особи, які одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування. Варто вивчити Ваші документи та обставини, щоб надати дательну консультацію

BASE (Базовая) 0
Реклама
Бабенко Олександр Юрійович
Бабенко Олександр Юрійович
Юрист
Украина / Днепропетровская область

i

28.10.2022 15:36:46 Вітаю, можете оформити таку пенсію, якщо були на його утриманні і є непрацездатною особою. Чинним законодавством України передбачена можливість отримання пенсії померлого законного чоловіка (дружини). Такий вид пенсії, згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – «Закон»), називається пенсією у зв’язку з втратою годувальника. Розмір такої пенсії складає 50 % від пенсії за віком померлого чоловіка (дружини).

BASE (Базовая) 0.01
Реклама
Костюк Яна
Костюк Яна
Юрист
Украина / Киевская область

i

28.10.2022 16:56:30 Чинним законодавством України передбачена можливість отримання пенсії померлого законного чоловіка (дружини). Такий вид пенсії називається пенсією у зв’язку з втратою годувальника. Розмір такої пенсії складає 50 % від пенсії за віком померлого чоловіка (дружини). Така пенсія може бути призначена непрацездатним членам сім’ї померлого, які були на його утриманні. Таким чином, для здобуття пенсії померлого чоловіка (дружини) необхідно, щоб чоловік (дружина) померлого: a) був/була непрацездатним (у випадку, якщо дружина (чоловік) є особою з інвалідністю або досягла пенсійного віку; у випадку, якщо чоловік (дружина) померлого годувальника не працює і зайнятий доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років); b) був/була на утриманні померлого. Достатньою умовою є той факт, що чоловік (дружина) отримував/отримувала від померлого годувальника допомогу, яка була для нього/неї постійним і основним джерелом котів для існування.

BASE (Базовая) 34.08
Реклама
Мамай Ірина
Мамай Ірина
Адвокат
Украина / Ровенская область

i

28.10.2022 17:29:57 Згідно зі статтею 36 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, вдова може отримати пенсію свого законного чоловіка. Проте така пенсія призначається лише непрацездатним членам сім'ї померлого, які були на його утриманні. Тож спершу необхідно звернутись до суду, встановити, що Ви перебували на утриманні померлого чоловіка, а вже тоді оформлювати на себе його пенсію.

BASE (Базовая) 28.82
Реклама
Тимошенко Олексій Ігорович
Тимошенко Олексій Ігорович
Юрист
Украина / Киевская область

i

28.10.2022 22:45:46 ТРЕБА НАПИСАТИ У НОТАРІАЛЬНУ КОНТОРУ ДЕРЖАВНУ .

BASE (Базовая) 0
Реклама
Мерзлікін Олексій
Мерзлікін Олексій
Юрист
Украина / Черкасская область

i

28.10.2022 23:54:51 Неотриману пенсію так. Заяву про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера по­дається до органу Пенсійного фонду в якому помер­лий пенсіонер перебував на обліку. Заяву про виплату недоотриманої пенсії члени сім'ї померлого можуть подати протягом 6місяців від дати смерті. Після 6 місяців від дня смерті пенсіонера до органу ПФ, де померлий пенсіонер перебував на обліку. Сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, виплачується - по місяць смерті включно членам його сім'ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, у тому числі непрацездатним членам сім'ї, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали. Члени родини, які вважаються непрацездатними, перелічені у частині другій ст. 36. Документи, що підтверджують родинні стосунки: паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, довідки про склад сім’ї або рішення суду.

BASE (Базовая) 0.04
Реклама
Пуха Наталія Станіславівна
Пуха Наталія Станіславівна
Юрист
Украина / Ровенская область

i

30.10.2022 12:17:19 Доброго дня! У Вашому випадку мова йде про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника. Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” встановлено отримання такої пенсії у розмірі 50% від тієї що отримував Ваш чоловік. Така пенсія призначається непрацездатним членам сім’ї померлої особи, які були на її утриманні. Непрацездатьною є така особа з інвалідністю або яка досягла віку 65 років, або пенсійного віку До членів сім'ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відносяться особи, зазначені в частині другій цієї статті, якщо вони: 1) були на повному утриманні померлого годувальника 2) одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування. Члени сім'ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника

BASE (Базовая) 0
Реклама
Кадельник Василь
Кадельник Василь
Юрист
Украина / Черновицкая область

i

30.10.2022 14:50:17 Так.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Юрчук Світлана
Юрчук Світлана
Юрист
Украина / Ивано-Франковская область

i

30.10.2022 17:34:17 Доброго дня! Чинним законодавством України передбачена можливість отримання пенсії померлого законного чоловіка (дружини). Такий вид пенсії, згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – «Закон»), називається пенсією у зв’язку з втратою годувальника. Розмір такої пенсії складає 50 % від пенсії за віком померлого чоловіка (дружини). Стаття 36 Закону встановлює, що така пенсія може бути призначена непрацездатним членам сім’ї померлого, які були на його утриманні. Таким чином, для здобуття пенсії померлого чоловіка (дружини) необхідно, щоб чоловік (дружина) померлого: a) був/була непрацездатним (у випадку, якщо дружина (чоловік) є особою з інвалідністю або досягла пенсійного віку; у випадку, якщо чоловік (дружина) померлого годувальника не працює і зайнятий доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років); b) був/була на утриманні померлого.

BASE (Базовая) 34.02
Реклама
Неофіта ДМИТРО Богданович
Неофіта ДМИТРО Богданович
Юрист
Украина / Львовская область

i

31.10.2022 09:53:00 Ні, на жаль не можете, оскільки це було соціальним правом Вашого чоловіка, яке не спадкується

BASE (Базовая) 0
Реклама
Береза Роман Мирославович
Береза Роман Мирославович
Юрист
Украина / Львовская область

i

image
image
получить услугу

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ

Безопасная сделка

Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.

В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.

Ваши деньги в надежных руках!

image
Отзывы

От реальных пользователей

АН
Андрій

Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

ВІ
Віктор

Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

НА
Настя

Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

ОЛ
Олександр

Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

МА
Марія

Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

ОЛ
Олексій

Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

СЕ
Сергій

Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантов

Все консультанты

PREMIUM 75.56 Топ 1
image

Студенцов Александр Александрович

Юрист Украина / Киев
і
PREMIUM 68.3 Топ 2
image

Грицай Николай Игоревич

Юрист Украина / Киев
і
PREMIUM 59.9 Топ 3
image

Боревич Мария

Юрист Украина / Киев
і
PREMIUM 55.86 Топ 4
image

Одинцова Валерія

Юрист Украина / Киев
і
PREMIUM 52.73 Топ 5
image

Баладыга Сергей

Юрист Украина / Киев
і
PREMIUM 49.69 Топ 6
image

Макеев Дмитрий Вячеславович

Юрист Украина / Кременчуг
і
PREMIUM 48.47 Топ 7
image

Хижавская Олеся Ярославовна

Юрист Украина / Хмельницкая область
і
PREMIUM 39.18 Топ 8
image

Миколаєнко Олена

Юрист Украина / Киев
і
PREMIUM 39.12 Топ 9
image

Молчанов Олег Викторович

Адвокат Украина / Киев
і
PREMIUM 37.68 Топ 10
image

Юлия Палагина Владимировна

Юрист Украина / Харьковская область
і

Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное время.

Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов – можете уверенно доверять нашим специалистам!

image
Бонус

Получите консультацию

Пройдите опрос и получите ₴500.00 на консультацию

Ответьте на указанные вопросы и мы мгновенно засчитаем ₴500.00 на первую консультацию в мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ. Это означает, что консультация для Вас будет абсолютно бесплатной, а юрист получит оплату от нашего сервиса. Это обеспечивает быстрый и качественный ответ сразу от нескольких специалистов. С примерами таких консультаций можно ознакомиться ниже. Начисление бонуса ограничено во времени, поэтому не медлите – действуйте!

  • 0 дни
  • 0 часы
  • 0 минуты
  • 0 секунд
  • ukraine Украина +380
  • poland Польша +48
  • england Великобритания +44
  • usa Соединенные Штаты +1
  • other Другое +
image

Спасибо за регистрацию!

Задайте Ваш вопрос через мобильное приложение

  • Вам нужен военный юрист или адвокат?
  • Вы уже обращались за юридической помощью ранее?
  • Ваш вопрос связан с документами или договорами?
  • Планируете ли вы обращаться в суд в ближайшее время?
  • Вам необходим юридический сопровождение сделки (покупка, аренда и т.д.)?
  • Есть ли у вас официальные документы, связанные с вашим вопросом?
image
Администрация портала

Файлы cookie и конфиденциальность

Мы используем собственные и сторонние файлы cookie, чтобы персонализации контента и анализа веб-трафика.