Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Пенсія

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
Час прочитання: 11 хвилин Кількість переглядів: 590
Рейтинг:
0
Дата публікації: 31.10.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Чи можу я отримувати пенсію чоловіка, який помер?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
28.10.2022 15:39:23
Доброго дня. Звертаєтесь із заявою до ГУ ПФУ в області, де йому нараховували пенсію. Ви, як дружина маєте право на отримання пенсії померлого чоловіка, якщо перебували на його утриманні, або є непрацездатною. До заяви необхідно буде додати документи: паспорт та ідентифікаційний код, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про смерть. Також в залежності від вимог ПФУ, будьте готові надати довідку про склад сім'ї, про перебування на утриманні чоловіка (з ОСББ чи сільради)
BASE (Базова) 0.01
Реклама
Душенко Валентина
Душенко Валентина
Юрист
Україна / Івано-Франківська область

i

28.10.2022 15:34:15 Так, можете отримати, зверниться до пенсійного фонду із заявою за місцем проживання

BASE (Базова) 0
Реклама
Некрасов Олег
Некрасов Олег
Юрист
Україна / Харківська область

i

28.10.2022 15:34:46 Чинним законодавством України передбачена можливість отримання пенсії померлого законного чоловіка (дружини). Такий вид пенсії, згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», називається пенсією у зв’язку з втратою годувальника. Розмір такої пенсії складає 50 % від пенсії за віком померлого чоловіка. Стаття 36 Закону встановлює, що така пенсія може бути призначена непрацездатним членам сім’ї померлого, які були на його утриманні. Таким чином, для здобуття пенсії померлого чоловіка необхідно, щоб дружина померлого: a) була непрацездатним (у випадку, якщо дружина (чоловік) є особою з інвалідністю або досягла пенсійного віку; у випадку, якщо чоловік (дружина) померлого годувальника не працює і зайнятий доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років); b) був/була на утриманні померлого.

PRO 68.25
Реклама
Гіммельфарб Станіслав Олегович
Гіммельфарб Станіслав Олегович
Юрист
Україна / Київ

i

28.10.2022 15:34:58 Отримувати пенсію у зв’язку з втратою годувальна можуть:- чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли віку 65 років, або пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону; -чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років; - особи, були на повному утриманні померлого годувальника; - особи, які одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування. Варто вивчити Ваші документи та обставини, щоб надати дательну консультацію

BASE (Базова) 0
Реклама
Бабенко Олександр Юрійович
Бабенко Олександр Юрійович
Юрист
Україна / Дніпропетровська область

i

28.10.2022 15:36:46 Вітаю, можете оформити таку пенсію, якщо були на його утриманні і є непрацездатною особою. Чинним законодавством України передбачена можливість отримання пенсії померлого законного чоловіка (дружини). Такий вид пенсії, згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – «Закон»), називається пенсією у зв’язку з втратою годувальника. Розмір такої пенсії складає 50 % від пенсії за віком померлого чоловіка (дружини).

BASE (Базова) 0.01
Реклама
Костюк Яна
Костюк Яна
Юрист
Україна / Київська область

i

28.10.2022 16:56:30 Чинним законодавством України передбачена можливість отримання пенсії померлого законного чоловіка (дружини). Такий вид пенсії називається пенсією у зв’язку з втратою годувальника. Розмір такої пенсії складає 50 % від пенсії за віком померлого чоловіка (дружини). Така пенсія може бути призначена непрацездатним членам сім’ї померлого, які були на його утриманні. Таким чином, для здобуття пенсії померлого чоловіка (дружини) необхідно, щоб чоловік (дружина) померлого: a) був/була непрацездатним (у випадку, якщо дружина (чоловік) є особою з інвалідністю або досягла пенсійного віку; у випадку, якщо чоловік (дружина) померлого годувальника не працює і зайнятий доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років); b) був/була на утриманні померлого. Достатньою умовою є той факт, що чоловік (дружина) отримував/отримувала від померлого годувальника допомогу, яка була для нього/неї постійним і основним джерелом котів для існування.

BASE (Базова) 34.08
Реклама
Мамай Ірина
Мамай Ірина
Адвокат
Україна / Рівненська область

i

28.10.2022 17:29:57 Згідно зі статтею 36 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, вдова може отримати пенсію свого законного чоловіка. Проте така пенсія призначається лише непрацездатним членам сім'ї померлого, які були на його утриманні. Тож спершу необхідно звернутись до суду, встановити, що Ви перебували на утриманні померлого чоловіка, а вже тоді оформлювати на себе його пенсію.

BASE (Базова) 28.82
Реклама
Тимошенко Олексій Ігорович
Тимошенко Олексій Ігорович
Юрист
Україна / Київська область

i

28.10.2022 22:45:46 ТРЕБА НАПИСАТИ У НОТАРІАЛЬНУ КОНТОРУ ДЕРЖАВНУ .

BASE (Базова) 0
Реклама
Мерзлікін Олексій
Мерзлікін Олексій
Юрист
Україна / Черкаська область

i

28.10.2022 23:54:51 Неотриману пенсію так. Заяву про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера по­дається до органу Пенсійного фонду в якому помер­лий пенсіонер перебував на обліку. Заяву про виплату недоотриманої пенсії члени сім'ї померлого можуть подати протягом 6місяців від дати смерті. Після 6 місяців від дня смерті пенсіонера до органу ПФ, де померлий пенсіонер перебував на обліку. Сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, виплачується - по місяць смерті включно членам його сім'ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, у тому числі непрацездатним членам сім'ї, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали. Члени родини, які вважаються непрацездатними, перелічені у частині другій ст. 36. Документи, що підтверджують родинні стосунки: паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, довідки про склад сім’ї або рішення суду.

BASE (Базова) 0.04
Реклама
Пуха Наталія Станіславівна
Пуха Наталія Станіславівна
Юрист
Україна / Рівненська область

i

30.10.2022 12:17:19 Доброго дня! У Вашому випадку мова йде про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника. Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” встановлено отримання такої пенсії у розмірі 50% від тієї що отримував Ваш чоловік. Така пенсія призначається непрацездатним членам сім’ї померлої особи, які були на її утриманні. Непрацездатьною є така особа з інвалідністю або яка досягла віку 65 років, або пенсійного віку До членів сім'ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відносяться особи, зазначені в частині другій цієї статті, якщо вони: 1) були на повному утриманні померлого годувальника 2) одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування. Члени сім'ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника

BASE (Базова) 0
Реклама
Кадельник Василь
Кадельник Василь
Юрист
Україна / Чернівецька область

i

30.10.2022 14:50:17 Так.

BASE (Базова) 0
Реклама
Юрчук Світлана
Юрчук Світлана
Юрист
Україна / Івано-Франківська область

i

30.10.2022 17:34:17 Доброго дня! Чинним законодавством України передбачена можливість отримання пенсії померлого законного чоловіка (дружини). Такий вид пенсії, згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – «Закон»), називається пенсією у зв’язку з втратою годувальника. Розмір такої пенсії складає 50 % від пенсії за віком померлого чоловіка (дружини). Стаття 36 Закону встановлює, що така пенсія може бути призначена непрацездатним членам сім’ї померлого, які були на його утриманні. Таким чином, для здобуття пенсії померлого чоловіка (дружини) необхідно, щоб чоловік (дружина) померлого: a) був/була непрацездатним (у випадку, якщо дружина (чоловік) є особою з інвалідністю або досягла пенсійного віку; у випадку, якщо чоловік (дружина) померлого годувальника не працює і зайнятий доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років); b) був/була на утриманні померлого.

BASE (Базова) 34.02
Реклама
Неофіта ДМИТРО Богданович
Неофіта ДМИТРО Богданович
Юрист
Україна / Львівська область

i

31.10.2022 09:53:00 Ні, на жаль не можете, оскільки це було соціальним правом Вашого чоловіка, яке не спадкується

BASE (Базова) 0
Реклама
Береза Роман Мирославович
Береза Роман Мирославович
Юрист
Україна / Львівська область

i

image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

АН
Андрій

Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

ВІ
Віктор

Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

НА
Настя

Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

ОЛ
Олександр

Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

МА
Марія

Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

ОЛ
Олексій

Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

СЕ
Сергій

Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

PREMIUM 75.56 Топ 1
image

Студенцов Олександр Олександрович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 68.3 Топ 2
image

Грицай Микола Ігорович

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 59.9 Топ 3
image

Боревич Марія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 55.86 Топ 4
image

Одинцова Валерія

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 52.73 Топ 5
image

Баладига Сергій

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 49.69 Топ 6
image

Макеєв Дмитро Вячеславович

Юрист Україна / Кременчук
і
PREMIUM 48.47 Топ 7
image

Хижавська Олеся Ярославівна

Юрист Україна / Хмельницька область
і
PREMIUM 39.18 Топ 8
image

Миколаєнко Олена

Юрист Україна / Київ
і
PREMIUM 39.12 Топ 9
image

Молчанов Олег Вікторович

Адвокат Україна / Київ
і
PREMIUM 37.68 Топ 10
image

Палагіна Юлія Володимирівна

Юрист Україна / Харківська область
і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.