
Спадщина
Приветствую 👋
Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

Недавно нашей команде задали вопрос: “Які є правила успадкування майна від померлого родича?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
30.03.2023 18:34:18 Доброго дня! Спадкування відбувається за заповітом або за законом. Якщо наявний заповіт то спадкова справа відкривається на підставі нього. Якщо заповіту немає, то спадкування відбувається впорядку спадкування за законом, а саме відповідно до черг: 1. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. 2. У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері. 3. У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця. 4. У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини. 5.У п'яту чергу право на спадкування за законом одержують утриманці спадкодавця, які не були членами його сім'ї.
30.03.2023 18:36:01 Спадкування є за законом і заповітом. Якщо складений заповіт на родича то йдете з заповітом до нотаріуса приймаєте спадщину. Якщо за законом існує черги спадкування.У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, другий з подружжя та батьки. У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері. У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця. У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини. У п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.
30.03.2023 18:37:51 Доброго дня!В першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст. 1261 ЦК). Діти успадковують після смерті своїх батьків, як батька, так і матері. Для повного розкриття питання необхідно встаноити спорідненість та черговість спадкування. Спадкування відбувається як за законом, так і за заповітом.
30.03.2023 18:40:15 Залежно від того якого ступення спорідненості є для вас ваш родич. Перша черга - це діти, батьки, яоловік, дружина. Потрібно подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу бажано за місцем знаходження майна і чекати 6 місяців (під час військового стану 10 місяців), щоб отримати свідоцтво про спадщину, якем є правовстановлюючим документом.
30.03.2023 18:49:18 Доброго дня. Ви можете спадкувати за заповітом (в разі наявності) або за законом. Термін 6 міс. на прийняття спадщини під час війни не діє. За прийняттям спадщини потрібно звернутись до нотаріуса. Дякую.
30.03.2023 18:49:39 Для прийняття спадщини встановлюється загальний строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця або з дня, з якого він був оголошений померлим. За загальним правилом спадкоємець, який протягом шестимісячного строку, не подав заяву про прийняття спадщини, вважається таким, що не прийняв її. Разом з тим законодавством передбачені випадки, коли строк на прийняття спадщини може бути продовжений.
30.03.2023 19:05:02 Доброго дня! Головне правило, якщо Ви бажаєте прийняти спадщину - протягом 6 місяців з моменту смерті спадкодавця Ви повинні подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Звертаю Вашу увагу, що при цьому необхідно враховувати заповіт спадкодавця, якщо такий було укладено, а також на обов'язкову частку другого з подружжя, який пережив спадкодавця. До складу спадщини входе як майно (рухоме, нерухоме, грошові кошти ... ), так і на борги спадкодавця у розмірі, який був на момент його смерті, але не більше, ніж прийнята спадщина. В разі пропущення 6-місячного строку на подання заяви про прийняття спадщини - Вам необхідно буде поновлювати цей строк у судовому порядку. Також Ви маєте право відмовитись від прийняття спадщини. За більш детальною консультацією Ви можете звернутись особисто або отримати її в телефонному режимі...

Похожие услуги и статьи

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!

От реальных пользователей
PRO консультантов
Все консультанты
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!

Получите консультацию

- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470