Consultant

Legal consultations 24/7

Open
image

Спадщина

Greetings 👋

My name is Alexander, I am your personal manager. Let me help you!

image
image
Reading time: 8 minutes Total views: 317
Rate:
0
Publication date: 30.03.2023

Recently, our team was asked a question: “Які є правила успадкування майна від померлого родича?”

We wanna share the answer from our specialists:

The best answer
30.03.2023 18:36:06
У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, другий з подружжя та батьки. У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері. У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця. У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини. У п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення. Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа. Також у п'яту чергу право на спадкування за законом одержую
BASE (basic) 0.1
advertisement
Ісмаілов Руслан
Ісмаілов Руслан
Lawyer
Ukraine / Lviv Oblast

i

30.03.2023 18:34:18 Доброго дня! Спадкування відбувається за заповітом або за законом. Якщо наявний заповіт то спадкова справа відкривається на підставі нього. Якщо заповіту немає, то спадкування відбувається впорядку спадкування за законом, а саме відповідно до черг: 1. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. 2. У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері. 3. У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця. 4. У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини. 5.У п'яту чергу право на спадкування за законом одержують утриманці спадкодавця, які не були членами його сім'ї.

BASE (basic) 54.95
advertisement
Левченко Владислав
Левченко Владислав
Lawyer
Ukraine / Kyiv

i

30.03.2023 18:36:01 Спадкування є за законом і заповітом. Якщо складений заповіт на родича то йдете з заповітом до нотаріуса приймаєте спадщину. Якщо за законом існує черги спадкування.У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, другий з подружжя та батьки. У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері. У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця. У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини. У п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.

BASE (basic) 0
advertisement
Кожушко Анна
Кожушко Анна
Lawyer
Ukraine / Sumy Oblast

i

30.03.2023 18:37:51 Доброго дня!В першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст. 1261 ЦК). Діти успадковують після смерті своїх батьків, як батька, так і матері. Для повного розкриття питання необхідно встаноити спорідненість та черговість спадкування. Спадкування відбувається як за законом, так і за заповітом.

BASE (basic) 0
advertisement
Лукашенко Алла
Лукашенко Алла
Lawyer
Ukraine / Poltava Oblast

i

30.03.2023 18:40:15 Залежно від того якого ступення спорідненості є для вас ваш родич. Перша черга - це діти, батьки, яоловік, дружина. Потрібно подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу бажано за місцем знаходження майна і чекати 6 місяців (під час військового стану 10 місяців), щоб отримати свідоцтво про спадщину, якем є правовстановлюючим документом.

BASE (basic) 34.11
advertisement
Мамай Ірина
Мамай Ірина
Attorney
Ukraine / Rivne Oblast

i

30.03.2023 18:49:18 Доброго дня. Ви можете спадкувати за заповітом (в разі наявності) або за законом. Термін 6 міс. на прийняття спадщини під час війни не діє. За прийняттям спадщини потрібно звернутись до нотаріуса. Дякую.

BASE (basic) 34.02
advertisement

i

30.03.2023 18:49:39 Для прийняття спадщини встановлюється загальний строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця або з дня, з якого він був оголошений померлим. За загальним правилом спадкоємець, який протягом шестимісячного строку, не подав заяву про прийняття спадщини, вважається таким, що не прийняв її. Разом з тим законодавством передбачені випадки, коли строк на прийняття спадщини може бути продовжений.

BASE (basic) 0.11
advertisement
Богун Сергій
Богун Сергій
Lawyer
Ukraine / Dnipropetrovsk Oblast

i

30.03.2023 19:05:02 Доброго дня! Головне правило, якщо Ви бажаєте прийняти спадщину - протягом 6 місяців з моменту смерті спадкодавця Ви повинні подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Звертаю Вашу увагу, що при цьому необхідно враховувати заповіт спадкодавця, якщо такий було укладено, а також на обов'язкову частку другого з подружжя, який пережив спадкодавця. До складу спадщини входе як майно (рухоме, нерухоме, грошові кошти ... ), так і на борги спадкодавця у розмірі, який був на момент його смерті, але не більше, ніж прийнята спадщина. В разі пропущення 6-місячного строку на подання заяви про прийняття спадщини - Вам необхідно буде поновлювати цей строк у судовому порядку. Також Ви маєте право відмовитись від прийняття спадщини. За більш детальною консультацією Ви можете звернутись особисто або отримати її в телефонному режимі...

BASE (basic) 0
advertisement
Пилипчук Сергій
Пилипчук Сергій
Lawyer
Ukraine / Dnipropetrovsk Oblast

i

image
image
receive a service

In the CONSULTANT mobile app

Secure Transaction

As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.

If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.

Your money is in safe hands!

Cookies And Privacy

We use our own and third-party cookies to personalize content and to analyze web traffic.