Консультант

Юридические консультации 24/7

Открыть
image

Стягнення аліментів на дитину

Приветствую 👋

Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

image
image
Время прочтения: 11 минут Количество просмотров: 266
Рейтинг:
0
Дата публикации: 13.04.2023

Аліменти на дитину — це один із варіантів участі в утриманні дитини одним з батьків, котрий мешкає окремо від неї. Простими словами: грошова виплата на постійній основі. Виплата аліментів відбувається протягом усього часу, поки один з батьків мешкає окремо від дитини, котра ще не досягла повнолітнього віку. Адже законодавством передбачено, що навіть в випадку розлучення, кожен з батьків має обов’язок фінансово утримувати дитину на достатньому рівні.

На яких підставах відбувається стягнення аліментів?

  • Ініціатива самого платника (для цього треба скласти добровільну заяву);
  • Договір, котрий укладений матір’ю та батьком на основі взаємної згоди;
  • Рішення судового органу (у випадку позову одержувача аліментів).

Плюси та мінуси цих способів перерахунку аліментів:

1. Варіант з ініціативою самого платника є досить зручним, швидким (в організаційному плані), а також грає важливу роль відсутність якихось додаткових витрат. Проте платник може в будь-який зручний для нього момент відізвати свою заяву про стягнення аліментів з нього, а отже, в майбутній перспективі це рішення може виявитися не дуже надійним для отримувача грошових виплат.

2. Договір на основі взаємної згоди. Батьки самі можуть скласти договір та визначити шляхом переговорів, яка сума буде сплачуватися та періодичність (договір має бути обов’язково засвідчений нотаріусом). Через те, що в процесі укладання приймають участь і матір, і батько є більша вірогідність того, що все буде виконано як і було прописано первинно. Також важливо знати, що в ньому можуть прописуватися й інакші пункти, наприклад: періодичність зустрічей дитини з одним з батьків або ж прийняття його участі у різних додаткових витратах. Також істотною перевагою є система позасудового стягнення аліментів у разі їх невиплати.

3. Рішення судового органу. Якщо матір та батько не змогли ніяк домовитися між собою, людина, з котрою проживає дитина, має право звернутися до суду (по законодавству ці справи розглядаються в спрощенному провадженні, тому що за категорією малозначущі). Для того, щоб оформити це на законному рівні, зацікавлена сторона має звернутися з позовом на аліменти, але при цьому гроші виплачуватимуться лише у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (або ж чверть доходів на одну дитину), якщо треба оформити та встановити розмір аліментів на двох дітей — то це буде третина доходів, половина від них — на трьох дітей та більше.

Що передбачає законодавство України за заборгованість по аліментах?

У випадку несплати аліментів протягом тривалого часу передбачена й цивільна, й адміністративна, й кримінальна відповідальності. Залежно від розміру заборгованості. Наприклад, якщо в сукупності вона переважує суму за три місяці, то стягнення може здійснюватися з майна боржника.

Коли ж розмір боргу переважує суму сплати аліментів за 4 місяці, тоді передбачено такі рішення:

  • Дочасне обмеження на виїзд боржника з території України;
  • Дочасне обмеження на керування транспортним засобом;
  • Дочасне обмеження на користування зброєю (вогнепальною, холодною, пневматичною);
  • Дочасне обмеження на право полювання.

Також коли загальний розмір переважує суму виплати аліментів за один рік накладається штраф у розмірі 20% від всієї суми заборгованості, два роки — 30%, 3 роки — 50%. Та щоб ці постанови діяли має бути підтверджені два пункти, а саме: заборгованість виникла, коли це рішення прийнято судом або ж засвідчено нотаріусом у взаємному договорі батьків та доведення наявності вини боржника.

Мінімальний розмір аліментів:

  • Для дітей, котрим ще не має шести років він становить 2272 гривень;
  • Для дітей з шести років та до виповнення повноліття ця сума складає 2833 гривень.

Максимальний розмір аліментів Варто зазначити, що розмір виплати аліментів визначається за кількома критеріями:

  • Стан здоров’я дитини;
  • Її матеріальна забезпеченість;
  • Стан здоров’я платника Його фінансове становище;
  • Присутність інших дітей у житті платника, що також вимагають матеріального забезпечення;
  • Присутність у платника непрацездатних батьків, інших дітей, чоловіка/дружини;
  • Існування інших аліментів (на майно, бізнес, акції якихось компаній тощо)
  • Здійснені платником великі витрати (майна, що в сумі є більшим за десять прожиткових мінімумів)

Та чіткого максимального розміру аліментів у чинному законодавстві України не вказано. Увага акцентується лише на тому, що розмір виплат не має перевищувати 10 прожиткових мінімумів на одну дитину відповідного віку. Та є випадки, коли платник може заплатити й більше (навчання у відповідному закладі освіти, лікування дитини тощо). Тоді зацікавлена особа має підтверджувати ці потреби у суді.

Алгоритм дій при несплаті аліментів:

В першу чергу потрібно довідатися про саму наявність боргу за несплату аліментів (для цього зацікавлена особа мусить звернутися з письмовою просьбою до державного чи приватного виконавця, котрий має вирахувати розмір несплачених виплат) Потім треба встановити розмір невидержки (неустойки) за прострочення. Для цього позивач має зазначити кожну дати, коли мали бути виплачені аліменти, суму заборгованості (за кожен місяць) та обчислити пеню. Фінальним кроком є складання позовної заяви та звернення з нею до суду. Варто зазначити, що загроза кримінальної відповідальності, котра з’являється перед боржником — іноді найдієвіший спосіб для отримання грошових виплат.

Нарахування аліментів, якщо боржник не працює

У законодавстві України зазначено, у випадку, коли платник (боржник) не був працевлаштованим на час появи заборгованості та вираховування її розміру, а також є особою, котра пов’язана з спрощеною системою оподаткування або одержує зарплату в країні, з якою наша держава не має договору про правову допомогу, борг вираховується з відомостей про середню зарплату людей, що живуть на відповідній конкретній території. Але якщо платник базується у статусі безробітного на обліку центру зайнятості та отримує фінансову допомогу від держави, то присуджені аліменти стягуються виконавцем.

Аліменти з військовослужбовців

Наразі, на жаль, на території України це поширене явище та статус військовослужбовця ніяк не звільняє людину від грошових виплат на утримання власної дитини. Люди, котрі служать мають кілька видів заробітку, а саме:

  • Щомісячні основні види грошового забезпечення;
  • Щомісячні додаткові види грошового забезпечення;
  • Одноразові додаткові види грошового забезпечення.

У 2022-ому році Кабінет Міністрів ухвалив постанову про стягнення аліментів з абсолютно всіх видів грошового забезпечення військовослужбовців. Розмір аліментів вираховує суд, в разі наявності кількох дітей розмір грошових виплат пропорційно розділяється між усіма. Якщо військовий має більше трьох дітей, суд може стягнути до 50% всього заробітку. Законом передбачено, що у платника має залишитись не менше половини від заробітної плати.

В яких випадках виплачуються аліменти від держави?

Напевно, всі чули про таке поняття, але ж при яких обставинах це відбувається? Варто зазначити, що тимчасова державна допомога виплачується саме дитині, котра недосягла повноліття. Постановою Кабінету Міністрів було узгоджено, що сплата грошових виплат дитині від держави виплачуються у таких випадках:

  • Рішення суду не виконується батьком чи матір’ю через ухилення від сплати грошових виплат або ж відсутністю коштів чи майна, на які можна було б оформити стягнення;
  • Коли платник визнаний недієздатним або знаходиться на військові службі;
  • Коли один з батьків, котрий живе окремо від дитини, знаходиться під слідством, ув’язненням чи на вимушеному лікуванні;
  • Місце актуального проживання чи перебування платника не встановлено.

Тож у випадку виникнення якогось питання, котре потребує юридичної консультації від висококваліфікованого спеціаліста — завантажуйте додаток “Консультант” та залишайте заяву.

image
получить услугу

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ

Безопасная сделка

Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.

В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.

Ваши деньги в надежных руках!

image
Отзывы

От реальных пользователей

  • АН
    Андрій

    Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

  • ВІ
    Віктор

    Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

  • НА
    Настя

    Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

  • ОЛ
    Олександр

    Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

  • МА
    Марія

    Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

  • ОЛ
    Олексій

    Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

  • СЕ
    Сергій

    Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантов

Все консультанты
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 68.31 Топ 2
    image

    Грицай Николай Игоревич

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 59.93 Топ 3
    image

    Боревич Мария

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 55.91 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 52.74 Топ 5
    image

    Баладыга Сергей

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 49.82 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Украина / Кременчуг
    і
  • PREMIUM 48.49 Топ 7
    image

    Хижавская Олеся Ярославовна

    Юрист Украина / Хмельницкая область
    і
  • PREMIUM 39.21 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 39.16 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Викторович

    Адвокат Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 37.74 Топ 10
    image

    Юлия Палагина Владимировна

    Юрист Украина / Харьковская область
    і

Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное время.

Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов – можете уверенно доверять нашим специалистам!

image
Бонус

Получите консультацию

Пройдите опрос и получите ₴500.00 на консультацию

Ответьте на указанные вопросы и мы мгновенно засчитаем ₴500.00 на первую консультацию в мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ. Это означает, что консультация для Вас будет абсолютно бесплатной, а юрист получит оплату от нашего сервиса. Это обеспечивает быстрый и качественный ответ сразу от нескольких специалистов. С примерами таких консультаций можно ознакомиться ниже. Начисление бонуса ограничено во времени, поэтому не медлите – действуйте!

  • 0 дни
  • 0 часы
  • 0 минуты
  • 0 секунд
  • ukraine Украина +380
  • poland Польша +48
  • england Великобритания +44
  • usa Соединенные Штаты +1
  • other Другое +
image

Спасибо за регистрацию!

Задайте Ваш вопрос через мобильное приложение

  • Вам нужен военный юрист или адвокат?
  • Вы уже обращались за юридической помощью ранее?
  • Ваш вопрос связан с документами или договорами?
  • Планируете ли вы обращаться в суд в ближайшее время?
  • Вам необходим юридический сопровождение сделки (покупка, аренда и т.д.)?
  • Есть ли у вас официальные документы, связанные с вашим вопросом?
image
Администрация портала

Файлы cookie и конфиденциальность

Мы используем собственные и сторонние файлы cookie, чтобы персонализации контента и анализа веб-трафика.