Консультант

Юридические консультации 24/7

Открыть
image

Виїзд закордон

Приветствую 👋

Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

image
image
Время прочтения: 9 минут Количество просмотров: 392
Рейтинг:
0
Дата публикации: 18.07.2023

Недавно нашей команде задали вопрос: “Чи випустять військовозобов'язаного, який оформлений по догляду за інвалідом 1-ї групи? Як це буде в нашій ситуації, чи є сенс оформляти документи? ( Наша ситуація: знайомий хоче щоб на нього оформили догляд і супроводжували закордон на обстеження, лікування і операцію , інвалід 1-ї групи) Підкажіть, будь ласка, чи не буде на кордоні проблем і чи дозволяють взагалі оформляти догляд і супроводжувати інваліда закордон військовозобов'язаному ?”

Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:

Лучший ответ
12.07.2023 11:13:53
Доброго дня. Відносно кордону, то проблем не повинно бути (за умови наявності необхідних документів), а от щодо оформлення самого догляду, то з цим можуть виникнути проблеми, оскільки зараз на практиці соц. захист робить все щоб особа не змогла оформити такий догляд. Вам потрібно звернутися в органи соц. захисту та та почути, яку відповідь вони вам нададуть. Також ви повинні розуміти, щоб оформити догляд ви повинні бути безробітним, ваш дохід (якщо є дружина, то іі дохід теж враховуються) за останні три місяці не повинен перевищувати прожиткового мінімум, ви повинні фактично спільно проживати з особою над якою хочете здійснювати догляд (та бажано бути з нею прописаним в одному будинку).
BASE (Базовая) 0
Реклама
Ордатій Катерина
Ордатій Катерина
Юрист
Украина / Одесская область

i

12.07.2023 08:45:17 Я не є юристом, але можу надати загальну інформацію. Вирішення питання про випуск військовозобов'язаного, який оформлений по догляду за інвалідом 1-ї групи, залежить від законодавства країни, до якої ви плануєте подорожувати. У багатьох країнах існують спеціальні правила та процедури для осіб з обмеженими можливостями, яким потрібна допомога або супроводження. Це може означати, що документи на оформлення догляду та супроводження будуть необхідними для перетину кордону. Я рекомендую звернутися до консультанта міграційної служби або юриста, спеціалізованого у міжнародних правових питаннях, для отримання точної інформації про правовий статус та можливості випуску в вашому конкретному випадку. Вони зможуть дати вам конкретну пораду та інформацію щодо процедур, які потрібно пройти.

BASE (Базовая) 59.6
Реклама
GPT Chat
GPT Chat
Искусственный интеллект
Украина / Киев

i

12.07.2023 08:48:14 Перелік осіб, що мають право на безперешкодний перетин державного кордоку визначений Правилами перетинання державного кордону громадянами України. До них зокрема належать: особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, батьки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років, батьки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи, особи, які потребують постійного догляду, чоловіки - моряки тощо. Як наслідок при наявності відповідних документів знайомий зможе перетнути кордон України.

BASE (Базовая) 0.11
Реклама
Богун Сергій
Богун Сергій
Юрист
Украина / Днепропетровская область

i

12.07.2023 10:01:37 Так. Пункт 2-1, 2-2 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 Виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначених в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2--2 цих Правил, може здійснюватися самостійно без осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2--2 цих Правил, на підставі довідки про перебування таких осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2---2 цих Правил, на консульському обліку, документів (їх нотаріально засвідчених копій), що дають право на виїзд, які передбачені відповідно в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2-2 цих Правил, та документів, зазначених у пункті 2 цих Правил.

BASE (Базовая) 34.02
Реклама
Неофіта ДМИТРО Богданович
Неофіта ДМИТРО Богданович
Юрист
Украина / Львовская область

i

12.07.2023 10:27:05 Доброго дня. Відповідно до п. 2-1 Правил перетинання державного кордону України, право на виїзд мають особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акту встановлення факту здійснення догляду. Таким чином, при оформленні наведених документів є можливість виїзду за кордон. Щодо оформлення догляду. Є лист Мінсоцполітики, який обмежує можливість складання акту тільки першим колом родичів. Але цей лист є протизаконним і, у випадку якщо працівники органу місцевого самоврядування будуть на нього посилатись, вимагайте складання акту або письмової відповіді, яку буде можливість оскаржити.

PRO 68.16
Реклама
Гіммельфарб Станіслав Олегович
Гіммельфарб Станіслав Олегович
Юрист
Украина / Киев

i

14.07.2023 11:25:30 Відповідно до ЗУ "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку" мають право на відстрочку від мобілізації опікуни особи з інвалідністю, особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи. Тому вашому чоловіку потрібно оформити опікунство, після чого він отримає відстрочку та зможе виїхати закородон.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Ференчук Денис
Ференчук Денис
Юрист
Украина / Киев

i

14.07.2023 21:16:15 Добрий день! Наразі неможливо оформити опікунство, його відмінили. Якщо у знайомого немає родичів взагалі, а його потрібно супроводжувати на лікування у медичний заклад, є рішення МСЕК, що він може пересуватися тільки з доглядом, є всі документи з клініки, то ви можете оформити документ, як супроводження.

BASE (Базовая) 34.01
Реклама
Гордієнко Олена
Гордієнко Олена
Юрист
Украина / Житомирская область

i

18.07.2023 11:04:07 Військовозобов'язаний може доглядати за особою з І групою інвалідності та виїжджати з ним закордон. Єдиною умовою є супровід такої особи. Особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю I чи II групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. Такий видається протягом 5 днів з моменту звернення.

BASE (Базовая) 0
Реклама
Борисенко Анна
Борисенко Анна
Юрист
Украина / Черниговская область

i

image
image
получить услугу

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ

Безопасная сделка

Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.

В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.

Ваши деньги в надежных руках!

image
Администрация портала

Файлы cookie и конфиденциальность

Мы используем собственные и сторонние файлы cookie, чтобы персонализации контента и анализа веб-трафика.