Виїзд закордон
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Чи випустять військовозобов'язаного, який оформлений по догляду за інвалідом 1-ї групи? Як це буде в нашій ситуації, чи є сенс оформляти документи? ( Наша ситуація: знайомий хоче щоб на нього оформили догляд і супроводжували закордон на обстеження, лікування і операцію , інвалід 1-ї групи) Підкажіть, будь ласка, чи не буде на кордоні проблем і чи дозволяють взагалі оформляти догляд і супроводжувати інваліда закордон військовозобов'язаному ?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
12.07.2023 08:45:17 Я не є юристом, але можу надати загальну інформацію. Вирішення питання про випуск військовозобов'язаного, який оформлений по догляду за інвалідом 1-ї групи, залежить від законодавства країни, до якої ви плануєте подорожувати. У багатьох країнах існують спеціальні правила та процедури для осіб з обмеженими можливостями, яким потрібна допомога або супроводження. Це може означати, що документи на оформлення догляду та супроводження будуть необхідними для перетину кордону. Я рекомендую звернутися до консультанта міграційної служби або юриста, спеціалізованого у міжнародних правових питаннях, для отримання точної інформації про правовий статус та можливості випуску в вашому конкретному випадку. Вони зможуть дати вам конкретну пораду та інформацію щодо процедур, які потрібно пройти.
12.07.2023 08:48:14 Перелік осіб, що мають право на безперешкодний перетин державного кордоку визначений Правилами перетинання державного кордону громадянами України. До них зокрема належать: особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, батьки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років, батьки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи, особи, які потребують постійного догляду, чоловіки - моряки тощо. Як наслідок при наявності відповідних документів знайомий зможе перетнути кордон України.
12.07.2023 10:01:37 Так. Пункт 2-1, 2-2 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 Виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначених в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2--2 цих Правил, може здійснюватися самостійно без осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2--2 цих Правил, на підставі довідки про перебування таких осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2---2 цих Правил, на консульському обліку, документів (їх нотаріально засвідчених копій), що дають право на виїзд, які передбачені відповідно в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2-2 цих Правил, та документів, зазначених у пункті 2 цих Правил.
12.07.2023 10:27:05 Доброго дня. Відповідно до п. 2-1 Правил перетинання державного кордону України, право на виїзд мають особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акту встановлення факту здійснення догляду. Таким чином, при оформленні наведених документів є можливість виїзду за кордон. Щодо оформлення догляду. Є лист Мінсоцполітики, який обмежує можливість складання акту тільки першим колом родичів. Але цей лист є протизаконним і, у випадку якщо працівники органу місцевого самоврядування будуть на нього посилатись, вимагайте складання акту або письмової відповіді, яку буде можливість оскаржити.
14.07.2023 11:25:30 Відповідно до ЗУ "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку" мають право на відстрочку від мобілізації опікуни особи з інвалідністю, особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи. Тому вашому чоловіку потрібно оформити опікунство, після чого він отримає відстрочку та зможе виїхати закородон.
14.07.2023 21:16:15 Добрий день! Наразі неможливо оформити опікунство, його відмінили. Якщо у знайомого немає родичів взагалі, а його потрібно супроводжувати на лікування у медичний заклад, є рішення МСЕК, що він може пересуватися тільки з доглядом, є всі документи з клініки, то ви можете оформити документ, як супроводження.
18.07.2023 11:04:07 Військовозобов'язаний може доглядати за особою з І групою інвалідності та виїжджати з ним закордон. Єдиною умовою є супровід такої особи. Особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю I чи II групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. Такий видається протягом 5 днів з моменту звернення.
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА В ОДНОМУ ДОТИКУ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ – UBER ДЛЯ ЮРИСТІВ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 0800337717