Вступление в наследство
Недавно нашей команде задали вопрос: “Бабушка умерла 3 мес. назад. Жила в частном доме. Дом был оформлен на деда ещё в 1978, дедушка умер в 1988. По словам бабушки дом не переоформлялся, но свет/газ был оформлен на бабушку уже во время независимой Украины.
Завещания нету, наследников 2 (моя мама и ее брат), дети бабушки. Документы на дом забрал брат мамы, связи с ним нету, человек он плохой. В госреестре имуществ. прав на этот дом данных нету. Боюсь что он тихо переоформит все на себя. Посоветуйте какие действия нам предпринять?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
04.05.2023 10:19:51 1. Подати до нотаріуса заяву про вступ в спадок. 2. Якщо нотаріус не побаче будинок в спадковому майні - подати судовий позов про визнання права власності в порядку спадкування.
04.05.2023 10:23:03 Доброго дня! У разі відсутності заповіту, спадкування відбувається за законом. Ваша мама та брат я спадкоємцями однієї черги, а тому мають право 50/50% будинку. Ваші дії повинні бути наступними: 1. Отримання свідоцтва про смерть (у разі наявності добре, якщо немає його, то треба звернутися Вашій мамі в РАЦС для отримання копії свідоцтва про смерть). 2. Після отримання свідоцтва про смерть звернутися до нотаріусу із заявою про вступ у спадщину. Заяву про вступ у спадщину необхідно подати протягом 6 місяців з дня смерті. Вам необхідно відкривати спадкову справу, щоб були законні можливості вплинути на Вашого дядька, якщо він захоче все зробити на себе.
04.05.2023 10:35:57 Добрый день, вам нужно обратиться к нотариусу, открыть наследство. Наследство открывается только один раз, и у одного нотариуса. Если брат захочет получить свою долю наследства - он вынужден будет идти к вашему нотариусу, и оставлять у него оригиналы документов, нотариус по закону обязан будет вас уведомить, что он выдал наследство на 1/2 часть дома. Оригиналы старых документов нотариус обязан хранить в наследственном деле - вам останеться просто прийти и получить свою часть дома. Или открываете наследство у нотариуса, потом просите выдать вам постановление об отказе в связи с отсутствием правоустанавливающих документов. Подаете в суд, в суде показываете платежки, и запросы в ЦНАП и в БТИ (где вам ответят что право собственности не за кем не зарегистрированно), и показания нескольких соседей. Или в суде сообщаете что документы отобрал брат, и ваши права нарушены. Суд обяжет его принести документы нотариусу. За невыполнения решения суда уголовная ответственность.
04.05.2023 10:44:45 Спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини. За рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані. Право на спадкування здійснюється спадкоємцями шляхом прийняття спадщини або її неприйняття. Для цього спадкоємець подає заяву. В умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини.
04.05.2023 10:50:36 Мамі треба звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Отримати сертифікат на спадщину через 10 місяців після смерті спадкодавця. Ще важливо хто був приписаний чи жив зі спадкодавцем на момент смерті. Якщо не має документів на будинок - шукайте документи на землю - в погосподарських книгах сільської ради.
04.05.2023 10:56:05 Доброго дня. Вам потрібно вступити до спадку. Для цього зверніться до нотаріуса державного чи приватного. Якщо Ваш дядько і оформить все на себе це з легкістю можна оскаржити через суд, адже спадок по закону ділиться між спадкодавцями однієї черги в рівних частинах. Дякую.
04.05.2023 11:04:53 Доброго дня. Перш за все, Вашій матері необхідно подати заяву про прийняття спадщини. Відомості щодо права власності на домоволодіння можливо знайти в БТІ і вже від цього починати працювати. Надалі є декілька можливих варіантів розвитку подій, але для визначення шляхів захисту, необхідно отримати від Вас більше інформації
04.05.2023 19:44:09 Написати заяву в державну нотаріальну контрору за мсцезнаходженням майна заЯву про вступ у спадщину. Після отримання відмови - звертатись до суду. Необхідно вже зараз збирати документи. В залежності де зниходиться будинок. Якщо це село, то звертатись до секретаря сільради.
05.05.2023 16:48:15 Потрібно звертатися до нотаріуса та відкривати спадкову справу. щоб вступити у спадок: - свідоцтво про смерть спадкодавця; - документ, який доводить родинний зв’язок із померлим – свідоцтво про народження людини, яка претендує на майно (свідоцтво про укладення шлюбу (якщо мала місце зміна прізвища) і, можливо, низка інших документів, що підтверджують родинні стосунки з спадкодавцем); паспорт спадкоємця та ідентифікаційний код у разі його наявності; правовстановлюючий документ на будинок (це може бути свідоцтво про право власності на житло, свідоцтво про приватизацію, договір про дарування, договір про купівлю-продаж тощо); технічна документація на домоволодіння (частіше це Технічний паспорт); довідка, в якій повинна бути вказана адреса, де був зареєстрований померлий (спадкодавець) у день його смерті, а також вказані особи, зареєстровані за тією самою адресою зі спадкодавцем у день смерті останнього.
07.05.2023 19:38:16 Добрий день. Згідно до Ваших слів, Ваша бабуся вступила у спадок та отримала будинок у власність (відповідно до частини 3 статті 1268 Цивільного кодексу України). Ваша мама та її брат є законними спадкоємцями бабусі. Якщо бабуся померла 3 місяці назад, у Вас є ще 3 місяці на те, щоб подати заяву про прийняття спадщини (відповідно до частини 1 статті 1270 Цивільного кодексу). Вам слід піти до нотаріуса і заявити про те, що бажаєте вступити у спадкування за законом (відповідно до Глави 86 Цивільного кодексу України). У Вас можуть виникнути проблеми з доказуванням того, що бабуся прийняла спадщину від дідуся. Однак, фактом вступу у спадщину буде те, що бабуся проживала там на момент смерті дідуся спільно з ним. Доказами цього можуть бути квітанції про оплату комунальних послуг. Брат мами, наразі, не може переоформити будинок на себе. А якщо переоформить без Вас, то такі дії можна визначити неправомірними через суд. Не хвилюйтеся та йдіть до нотаріуса, у Вас є ще 3 місяці!
09.05.2023 10:39:18 Доброго дня. Зверніться до суду з позовною заявою для оформлення спадку
Похожие услуги и статьи
В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!
От реальных пользователей
PRO консультантов
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!
Получите консультацию
Знать о нас
-
Юридический маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Лучший юридический стартап Украины по версии HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденты Diia. City, первый юридический сервис, который вышел с маркетинговой стратегией на все национальные каналы, работаем в Польше и Англии, первые интегрировали ИИ (Chat GPT), не просто информирует о юридических проблемах из открытых данных, а решает их «под ключ», более 1000 зарегистрированных юристов, более 25 000 пользователей мобильного приложения, задонатили на юридические консультации более 100 000 $ ... и это только часть наших достижений!
-
НовостьНовые возможности в приложении КОНСУЛЬТАНТ от monobank
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ «MEET UP: 2024». Как это было?
-
НовостьПовышение цен на билеты на CONSULTANT MEET-UP:2024: ранние предложения распроданы
-
НовостьCONSULTANT MEET-UP: 2024 – событие, которое нельзя пропустить!
-
НовостьПрисоединение CONSULTANT к Diia.City United
-
НовостьПочему не завели дело на генерала Юрия Содоля: указание сверху или бездействие ДБР?
-
НовостьШтрафы за непредоставление данных в ТЦК: могут ли конфисковать имущество у находящихся за границей?
-
НовостьКонсультант отправляется в Люксембург: среди 20 лучших компаний украинской делегации на Nexus!
-
НовостьЗапуск Консультанта в Польше анонсировали на самых популярных в некоторых интернет-ресурсах странах.
-
НовостьLEGAL TECH В ПРЕОДОЛЕНИИ КОРРУПЦИИ
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦИОННЫЙ ПОДХОД К ЮРИДИЧЕСКИМ УСЛУГАМ
- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470