Вступление в наследство
Recently, our team was asked a question: “Бабушка умерла 3 мес. назад. Жила в частном доме. Дом был оформлен на деда ещё в 1978, дедушка умер в 1988. По словам бабушки дом не переоформлялся, но свет/газ был оформлен на бабушку уже во время независимой Украины.
Завещания нету, наследников 2 (моя мама и ее брат), дети бабушки. Документы на дом забрал брат мамы, связи с ним нету, человек он плохой. В госреестре имуществ. прав на этот дом данных нету. Боюсь что он тихо переоформит все на себя. Посоветуйте какие действия нам предпринять?”
We wanna share the answer from our specialists:
04.05.2023 10:19:51 1. Подати до нотаріуса заяву про вступ в спадок. 2. Якщо нотаріус не побаче будинок в спадковому майні - подати судовий позов про визнання права власності в порядку спадкування.
04.05.2023 10:23:03 Доброго дня! У разі відсутності заповіту, спадкування відбувається за законом. Ваша мама та брат я спадкоємцями однієї черги, а тому мають право 50/50% будинку. Ваші дії повинні бути наступними: 1. Отримання свідоцтва про смерть (у разі наявності добре, якщо немає його, то треба звернутися Вашій мамі в РАЦС для отримання копії свідоцтва про смерть). 2. Після отримання свідоцтва про смерть звернутися до нотаріусу із заявою про вступ у спадщину. Заяву про вступ у спадщину необхідно подати протягом 6 місяців з дня смерті. Вам необхідно відкривати спадкову справу, щоб були законні можливості вплинути на Вашого дядька, якщо він захоче все зробити на себе.
04.05.2023 10:35:57 Добрый день, вам нужно обратиться к нотариусу, открыть наследство. Наследство открывается только один раз, и у одного нотариуса. Если брат захочет получить свою долю наследства - он вынужден будет идти к вашему нотариусу, и оставлять у него оригиналы документов, нотариус по закону обязан будет вас уведомить, что он выдал наследство на 1/2 часть дома. Оригиналы старых документов нотариус обязан хранить в наследственном деле - вам останеться просто прийти и получить свою часть дома. Или открываете наследство у нотариуса, потом просите выдать вам постановление об отказе в связи с отсутствием правоустанавливающих документов. Подаете в суд, в суде показываете платежки, и запросы в ЦНАП и в БТИ (где вам ответят что право собственности не за кем не зарегистрированно), и показания нескольких соседей. Или в суде сообщаете что документы отобрал брат, и ваши права нарушены. Суд обяжет его принести документы нотариусу. За невыполнения решения суда уголовная ответственность.
04.05.2023 10:44:45 Спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини. За рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані. Право на спадкування здійснюється спадкоємцями шляхом прийняття спадщини або її неприйняття. Для цього спадкоємець подає заяву. В умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини.
04.05.2023 10:50:36 Мамі треба звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Отримати сертифікат на спадщину через 10 місяців після смерті спадкодавця. Ще важливо хто був приписаний чи жив зі спадкодавцем на момент смерті. Якщо не має документів на будинок - шукайте документи на землю - в погосподарських книгах сільської ради.
04.05.2023 10:56:05 Доброго дня. Вам потрібно вступити до спадку. Для цього зверніться до нотаріуса державного чи приватного. Якщо Ваш дядько і оформить все на себе це з легкістю можна оскаржити через суд, адже спадок по закону ділиться між спадкодавцями однієї черги в рівних частинах. Дякую.
04.05.2023 11:04:53 Доброго дня. Перш за все, Вашій матері необхідно подати заяву про прийняття спадщини. Відомості щодо права власності на домоволодіння можливо знайти в БТІ і вже від цього починати працювати. Надалі є декілька можливих варіантів розвитку подій, але для визначення шляхів захисту, необхідно отримати від Вас більше інформації
04.05.2023 19:44:09 Написати заяву в державну нотаріальну контрору за мсцезнаходженням майна заЯву про вступ у спадщину. Після отримання відмови - звертатись до суду. Необхідно вже зараз збирати документи. В залежності де зниходиться будинок. Якщо це село, то звертатись до секретаря сільради.
05.05.2023 16:48:15 Потрібно звертатися до нотаріуса та відкривати спадкову справу. щоб вступити у спадок: - свідоцтво про смерть спадкодавця; - документ, який доводить родинний зв’язок із померлим – свідоцтво про народження людини, яка претендує на майно (свідоцтво про укладення шлюбу (якщо мала місце зміна прізвища) і, можливо, низка інших документів, що підтверджують родинні стосунки з спадкодавцем); паспорт спадкоємця та ідентифікаційний код у разі його наявності; правовстановлюючий документ на будинок (це може бути свідоцтво про право власності на житло, свідоцтво про приватизацію, договір про дарування, договір про купівлю-продаж тощо); технічна документація на домоволодіння (частіше це Технічний паспорт); довідка, в якій повинна бути вказана адреса, де був зареєстрований померлий (спадкодавець) у день його смерті, а також вказані особи, зареєстровані за тією самою адресою зі спадкодавцем у день смерті останнього.
07.05.2023 19:38:16 Добрий день. Згідно до Ваших слів, Ваша бабуся вступила у спадок та отримала будинок у власність (відповідно до частини 3 статті 1268 Цивільного кодексу України). Ваша мама та її брат є законними спадкоємцями бабусі. Якщо бабуся померла 3 місяці назад, у Вас є ще 3 місяці на те, щоб подати заяву про прийняття спадщини (відповідно до частини 1 статті 1270 Цивільного кодексу). Вам слід піти до нотаріуса і заявити про те, що бажаєте вступити у спадкування за законом (відповідно до Глави 86 Цивільного кодексу України). У Вас можуть виникнути проблеми з доказуванням того, що бабуся прийняла спадщину від дідуся. Однак, фактом вступу у спадщину буде те, що бабуся проживала там на момент смерті дідуся спільно з ним. Доказами цього можуть бути квітанції про оплату комунальних послуг. Брат мами, наразі, не може переоформити будинок на себе. А якщо переоформить без Вас, то такі дії можна визначити неправомірними через суд. Не хвилюйтеся та йдіть до нотаріуса, у Вас є ще 3 місяці!
09.05.2023 10:39:18 Доброго дня. Зверніться до суду з позовною заявою для оформлення спадку
Similar services and articles
In the CONSULTANT mobile app
As a Client, you are freed from all financial risks when collaborating with Contractors, as the payment amount is reserved by our service and is paid to the Contractor only after receiving confirmation from you about the completion of the stage.
If the service is not provided, the funds are returned to you. The service takes on all financial risks and acts as a guarantor and custodian of funds, and in case of disputes between the parties, acts as an independent Arbitrator.
Your money is in safe hands!
From Real Users
PRO consultants
We verify each specialist who signs up for our service and ensure the high quality of our services.
CONSULTANT - is a clear and largest ranking of lawyers and attorneys
so that everyone can choose the best specialist in the right place and at the right time.
The rating of lawyers is formed on the basis of positively completed orders, your feedback, ratings
and comments. The rating cannot be bought: it is formed exclusively by users. TTherefore, if you
need services, advice or preparation of documents from the best lawyers and attorneys
- you can confidently trust our specialists!
Contact us for a free consultation
About us
-
Legal marketplace CONSULTANT
The best legal startup in Ukraine according to the HiiL Innovative Justice Challenge 2021 Ukraine, residents of Diia. City, the first legal service to launch a marketing strategy on all national channels, we work in Poland and England, we were the first to integrate AI (Chat GPT), we not only inform about legal problems from open data, but solve them on a turnkey basis, more than 1000 registered lawyers, more than 25,000 users of the mobile application, we have donated more than $100,000 for legal advice... and this is only a part of our achievements!
-
NewsNew features in the CONSULTANT app from monobank
-
NewsCONSULTANT OF ‘MEET UP: 2024’. How was it?
-
NewsIncrease in ticket prices for CONSULTANT MEET-UP:2024: early bird offers are sold out
-
NewsCONSULTANT MEET-UP: 2024 – an event not to be missed!
-
NewsCONSULTANT joins Diia.City United
-
NewsWhy was the case not opened against General Yury Sodol: instruction from above or inaction of the State Security Bureau?
-
NewsPenalties for failure to provide data to the TCC: can property be confiscated from those who are abroad?
-
NewsConsultant goes to Luxembourg: among the top 20 companies of the Ukrainian delegation to Nexus!
-
NewsThe launch of the Consultant in Poland was announced on one of the country's most influential Internet resources
-
NewsLEGAL TECH IN COMBATING CORRUPTION
-
NewsCONSULTANT: A REVOLUTIONARY APPROACH TO LEGAL SERVICES
- Address Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Email support@consultant.net.ua
- Phone 380730044470