Як отримати аліменти від іноземця?
Недавно нашей команде задали вопрос: “Доброго дня. Я розлучилася зі своїм чоловіком в 2018 році. Є дочка 4 роки. Чоловік неофіційно кожного місяця платив мені 2500 грн, по домовленості . Останні пів року не платив. Він громадянин Польші і там же проживає. Яка процедура нарахування аліментів? Як подати на аліменти? Як стягнути аліменти з іноземця?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
24.12.2020 15:23:32 1.Подаєте позовну заяву до українського суду за останнім відомим місцем реєстрації чоловіка. 2.Після набрання рішенням суду законної сили подаєте його на визнання та виконання до територіального управління юстиції за місцем реєстрації чоловіка. Подаєте документи: заяву про визнання та виконання рішення;клопотання про визнання та виконання рішення про стягнення аліментів на підставі Конвенції про стягнення аліментів за кордоном. У клопотанні вказуєте: ПІБ чоловіка;дату народження;громадянство;адресу проживання;рід занять;місце роботи (якщо відоме);фото чоловіка (бажано);відомості про фінансовий, сімейний стан чоловіка, та яке майно в нього є. Додаєте: копію судового рішення;довідку, що рішення набрало законної сили (надає суд);довідку про невиконання судового рішення в України (видає виконавча служба); довідку, що чолік повідомлявся про суд; переклад клопотання та документів на польску. Юстиція направить документи до Польші на примусове виконання рішення суду. Вам потрібен адвокат.
24.12.2020 20:17:20 Якщо Ви громадянка України і зараз проживаєте в Польщі то там і зверніться до суду з позовом про стягнення аліментів. Якщо ж Ви проживаєте в Україні то також можете звернутись до суду за своїм місцем проживання з позовом про стягнення аліментів. Якщо все правильно робити, то тут Ви стикнетесь з проблемою участі у судовій справі інозмця, якого необхідно буде повідомляти про розгляд справи у встановленому міжнародними договорами порядку. Це потягне за собою додаткові витрати на переклад та пересилання документів (через уповноважені органи), а також суттєво затягне строк розгляду справи. Процедура стягнення аліментів з нерезидентів також визначається міжнародними договорами, але для початку стягнення необхідно отримати судове рішення.
24.12.2020 22:51:12 Стаття 28 ЦПК гарантує пред'явлення позову про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача, тобто матері. Слід звернутися із відповідною заявою до суду. Оскільки батько дитини іноземець рекомендую вимагати стягнення у твердій формі, наприклад 5000 грн. Після наявності позитивного рішення суду про стягнення, виконавчий документ предявляється до виконання і вже виконавчі органи виконують через органи юстиції на території Польщі. У заяві на виконання слід правильно і точно вказати реквізити для перерахування аліментів і в призначенні має бути чітко вказано що це аліменти за рішенням суду. Поспішіть, щоб не втрачати час. Адвокат точно потрібен
26.12.2020 20:42:24 Доброго дня. Обов’язок утримувати дитину залишається у батьків незалежно від проживання чи перебування. Батьки можуть домовитися про суму аліментів та порядок їх сплати. Якщо домовитись не виходе то варто йти до суду. Для подання заяви про стягнення аліментів до суду слід розібратися де зареєстрований ваш чоловік. Адже позовна заява подається саме за зареєстрованою адресою, а не адресою місця фактичного проживання. Розберемо ситуацію коли прийдеться подати до суду іншої країни. Позовну заяву слід надати до територіального управління міністерства юстиції за вашою адресою. До заяви долучіть копії документів шо посвідчують особу, відомості про укладення та розірвання шлюбу, свідоцтво про народження дитини, своє фото, відомості про майновий стан, тощо. Ці документи необхідно перекласти мовою тієі країни куди ви подасте позов. Переклад повинен бути нотаріально посвідчений. Протягом місяця Мін’юст направить документи та буде вас сповіщати про хід справи
Похожие услуги и статьи
В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!
От реальных пользователей
PRO консультантов
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!
Получите консультацию
Знать о нас
-
Юридический маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Лучший юридический стартап Украины по версии HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденты Diia. City, первый юридический сервис, который вышел с маркетинговой стратегией на все национальные каналы, работаем в Польше и Англии, первые интегрировали ИИ (Chat GPT), не просто информирует о юридических проблемах из открытых данных, а решает их «под ключ», более 1000 зарегистрированных юристов, более 25 000 пользователей мобильного приложения, задонатили на юридические консультации более 100 000 $ ... и это только часть наших достижений!
-
НовостьНовые возможности в приложении КОНСУЛЬТАНТ от monobank
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ «MEET UP: 2024». Как это было?
-
НовостьПовышение цен на билеты на CONSULTANT MEET-UP:2024: ранние предложения распроданы
-
НовостьCONSULTANT MEET-UP: 2024 – событие, которое нельзя пропустить!
-
НовостьПрисоединение CONSULTANT к Diia.City United
-
НовостьПочему не завели дело на генерала Юрия Содоля: указание сверху или бездействие ДБР?
-
НовостьШтрафы за непредоставление данных в ТЦК: могут ли конфисковать имущество у находящихся за границей?
-
НовостьКонсультант отправляется в Люксембург: среди 20 лучших компаний украинской делегации на Nexus!
-
НовостьЗапуск Консультанта в Польше анонсировали на самых популярных в некоторых интернет-ресурсах странах.
-
НовостьLEGAL TECH В ПРЕОДОЛЕНИИ КОРРУПЦИИ
-
НовостьКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦИОННЫЙ ПОДХОД К ЮРИДИЧЕСКИМ УСЛУГАМ
- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470