Консультант

Юридические консультации 24/7

Открыть
image

Як перевести приміщення з нежитлового фонду в житловий

Приветствую 👋

Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

image
image
Время прочтения: 9 минут Количество просмотров: 2118
Рейтинг:
0
Дата публикации: 17.07.2020

Основним призначенням житлового фонду можна вважати постійне або тимчасове проживання громадян, а також експлуатацію в якості службового приміщення або гуртожитку. Нежитловою нерухомістю вважається та, яка не входить до житлового фонду.

Згідно з чинним ЖК, житловий фонд становлять житлові будинки та приміщення в них, віднесені до державного житлового фонду, громадському житловому фонду, житлового фонду житлово-будівельних кооперативів, приватного житлового фонду, а також житлового фонду соціального призначення. Встановлено також, що нежитлові приміщення в житлових будинках, призначені для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру, не входять до житлового фонду (ст. 4 ЖК).

Згідно з новою редакцією ст. 6 ЖК, житлові будинки, квартири, інші житлові приміщення (об'єкти житлової нерухомості) призначаються і повинні бути придатними для постійного проживання в них громадян, а також для використання у встановленому порядку як службових приміщень і гуртожитків.

 

Якщо описувати ці два поняття термінами, то слід сказати наступне:

 

Житлове приміщення - опалювальне приміщення, розташоване в наземному поверсі, призначене для цілорічного проживання і яке відповідає санітарно-гігієнічним вимогам.

Нежитлове приміщення - приміщення в житловому будинку, що не належать до житлового фонду і є самостійним об'єктом цивільно-правових відносин.

 

Аналізуючи норми ЖК, можна зробити висновок, що під нежитловою нерухомістю слід розуміти будь-яку нерухомість, що не входить до житлового фонду.  Виходячи з норм ЖК, використовувати житлові приміщення під виробництво заборонено, а також те, що нежитлові приміщення не повинні використовуватися як житло, на практиці виникають питання, пов'язані з перекладом житлових приміщень в нежитлові і навпаки.

 

Умови та обмеження переведення нежитлового приміщення в житлове:

 

Перехід нежитлового приміщення в житлове приміщення не допускається, якщо таке приміщення не відповідає встановленим вимогам або відсутня можливість забезпечити відповідність такого приміщення встановленим вимогам або якщо право власності на таке приміщення обтяжене правами яких-небудь осіб.

Всі несучі конструкції житлових приміщень, як в приватних будинках, так і в багатоквартирних комплексах, повинні відповідати експлуатаційному стану, без деформованості і наявності тріщин, які знижують їх несучі по навантаженнях функції. Іншими словами, всі зведені конструкції житлового приміщення не повинні представляти небезпеку для життя власників.

У житловому приміщенні всі комунікації повинні бути облаштовані таким чином, щоб не виникало ризику для травмування мешканців будинку або квартири, як всередині, так і біля прилеглої до цього приміщення території. Враховується ширина, висота стель, розміри вікон і дверей, санітарний стан горищ і підвалів, наявність пандусів.

У житловому приміщенні повинні бути присутніми інженерні комунікації: електрика, система опалення, вентиляція (в багатоквартирних будинках - відведення каналізаційних вод і газопостачання). За законодавством дозволяється не мати в житловому приміщенні одно- або двоповерхового будинку централізованого водопроводу та газопостачання. Всі ці інженерні комунікації в житлових приміщеннях повинні також відповідати санітарно-епідеміологічним нормам безпеки. Наприклад, за санітарними нормами не допускається обладнання об'єднаних вентиляцій для єдиного каналу кухонь (санвузлів) та житлових кімнат.

Житлові приміщення повинні бути захищені від витоків води побутового використання спеціальними пристроями. Також не допускається проникнення дощової води в приміщення, призначені для житла.


Існує ряд обмежень, встановлених законодавчо, щодо введення приміщення в житловий фонд.         

Перше - це те, що звернутися з заявою про введення об'єкта в житловий фонд може тільки власник нерухомості. Ні орендар, ні інший користувач приміщення не має права клопотати про переведення даної нерухомості в житло.

Іншим фактором, який ускладнює процес введення в житловий фонд, є обтяження майна. При наявності того чи іншого обмеження неможливо не тільки здійснювати операції з нерухомістю, а й провести процедуру його перетворення в житлову площу. Дана проблема може виникнути з наступних причин: Накладення обтяжень судовими органами в результаті боргових зобов'язань. При цьому відомості про обтяження майна фіксується в електронних реєстрах.

При судових суперечках, предметом яких виступає нежитловий об'єкт, судом може бути накладено арешт, що є поширеною судовою практикою. Арешт судна також унеможливлює подальші дії і операції з майном. Майно є предметом договору застави або іпотеки, на підставі чого виступає в якості застави у банківської установи.

Відносно об'єкта укладено договір оренди на певний термін. У той період, поки орендар має право користування приміщенням згідно договору, неможливо перевести об'єкт з нежитлового фонду в житловий.

До приміщень, які не можуть змінити свій статус, можна віднести наступні об'єкти:

 

Підвали і нерухомість на цокольних поверхах. Рівень підлоги квартири не повинна бути нижче рівня землі.

Дачі та інші будівлі, розташовані за межами населеного пункту на землях сільськогосподарського призначення.

Будинки, позбавлені комунікацій і внутрішніх перегородок.

Інша нерухомість при правильному підході і дотриманні хронології дій, може перекладатися в статус житлової. Головне неухильно дотримуватися вимог законодавства та правильний алгоритм дій.

Подавати зібрані документи потрібно в орган місцевого самоврядування. При подачі паперів слід дотримуватися 2 важливих правила:

 

органи повинні знаходитися в тому населеному пункті, де розташоване приміщення (якщо їх там немає - в найближчому місті);

подавати заяву потрібно одночасно з документами, так як заявку без документів ніхто розглядати не буде.


Перед тим, як подавати документи, слід звернутися в БТІ за технічним планом (паспортом) приміщення. Він обов'язково повинен бути присутнім в списку документів, що додавалися до заяви в місцевий орган влади. Для того щоб змінити призначення приміщення, необхідно зібрати пакет документів:

 заява власника об'єкта нерухомості, з його проханням про зміну призначення з нежитлового в житловий;

технічний паспорт приміщення;

документи, які підтверджують право власності на об'єкт;

для багатоповерхових будинків необхідно надати поверховий план багатоповерхівки;

документація з перепланування, якщо така виконувалася або передбачає проводитися.

 

Якщо потрібно перевести дачний будиночок в житловий, знадобляться такі документи: заяву про зміну призначення об'єкта нерухомості;

право власності на сам будинок;

згода співвласників в письмовій формі;

 висновок технічного огляду, в якому є інформація про наявність всіх необхідних комунікацій для постійного проживання.

image
получить услугу

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ

Безопасная сделка

Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.

В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.

Ваши деньги в надежных руках!

image
Отзывы

От реальных пользователей

  • АН
    Андрій

    Звертався щодо ситуації з СЗЧ. Дуже допомогли – грамотно оформили позицію, підготували пояснення для слідства.

  • ВІ
    Віктор

    Оформлював ОГД після поранення. Все зробили швидко – допомогли з документами, пояснили порядок дій, підтримка була з перших хвилин.

  • НА
    Настя

    Чіткий сервіс, грамотні юристи. Я зверталась по аліментному спору – все вирішили без суду, що дуже важливо.

  • ОЛ
    Олександр

    Оперативно отримала консультацію по штрафу з податкової. Підказали, як правильно оскаржити і виграти.

  • МА
    Марія

    Допомогли скласти договір оренди і врахували всі ризики.Зробили доволі швидко, співпрацею задоволена

  • ОЛ
    Олексій

    Отримав якісну консультацію щодо реєстрації ФОП. Все чітко, зрозуміло, професійно і без води. Рекомендую!

  • СЕ
    Сергій

    Звернувся за консультацією з господарського спору. Отримав чіткий план дій і готові документи. Дуже задоволена послугами

image
ТОП 10

PRO консультантов

Все консультанты
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 68.32 Топ 2
    image

    Грицай Николай Игоревич

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 60.01 Топ 3
    image

    Боревич Мария

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 55.61 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 52.86 Топ 5
    image

    Баладыга Сергей

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 49.76 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Украина / Кременчуг
    і
  • PREMIUM 48.56 Топ 7
    image

    Хижавская Олеся Ярославовна

    Юрист Украина / Хмельницкая область
    і
  • PREMIUM 39.25 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 38.69 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Викторович

    Адвокат Украина / Киев
    і
  • PREMIUM 37.95 Топ 10
    image

    Юлия Палагина Владимировна

    Юрист Украина / Харьковская область
    і

Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное время.

Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов – можете уверенно доверять нашим специалистам!

image
Бонус

Получите консультацию

Пройдите опрос и получите ₴500.00 на консультацию

Ответьте на указанные вопросы и мы мгновенно засчитаем ₴500.00 на первую консультацию в мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ. Это означает, что консультация для Вас будет абсолютно бесплатной, а юрист получит оплату от нашего сервиса. Это обеспечивает быстрый и качественный ответ сразу от нескольких специалистов. С примерами таких консультаций можно ознакомиться ниже. Начисление бонуса ограничено во времени, поэтому не медлите – действуйте!

  • 0 дни
  • 0 часы
  • 0 минуты
  • 0 секунд
  • ukraine Украина +380
  • poland Польша +48
  • england Великобритания +44
  • usa Соединенные Штаты +1
  • other Другое +
image

Спасибо за регистрацию!

Задайте Ваш вопрос через мобильное приложение

  • Вам нужен военный юрист или адвокат?
  • Вы уже обращались за юридической помощью ранее?
  • Ваш вопрос связан с документами или договорами?
  • Планируете ли вы обращаться в суд в ближайшее время?
  • Вам необходим юридический сопровождение сделки (покупка, аренда и т.д.)?
  • Есть ли у вас официальные документы, связанные с вашим вопросом?
image
Администрация портала

Файлы cookie и конфиденциальность

Мы используем собственные и сторонние файлы cookie, чтобы персонализации контента и анализа веб-трафика.