
Звільнення
Приветствую 👋
Меня зовут Александр, я Ваш персональный менеджер. Давайте я Вам помогу?

Недавно нашей команде задали вопрос: “Терміново потрібно звільнитись, працюю на державному підприємстві. Який термін повинен відпрацювати, чи за який час попередити, як це правильно зробити?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
16.06.2023 10:44:23 Згідно з Кодексом законів про працю України, термін попередження про звільнення повинен становити не менше ніж 2 місяці. Однак, в деяких випадках цей термін може бути скорочений до 14 днів або навпаки, збільшений до 3 місяців. Щоб правильно зробити заяву про звільнення, необхідно звернутись до кадрової служби свого підприємства і ознайомитись з умовами трудового договору або колективного договору. Там будуть вказано всі правила і терміни щодо звільнення працівників. Також слід мати на увазі, що для отримання соціальних гарантій (наприклад, безробіття) необхідно мати певний стаж роботи. Тому перед подачею заяви про звольнення варто перевiрити час, який Вам залишився для отримання таких гарантій.
16.06.2023 10:52:36 У зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація, та існування загрози для життя і здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури). Або в порядку передбаченому ст. 38 КЗпП України.
16.06.2023 11:22:37 Якщо дату звільнення Вами не буде узгоджено з роботодавцем, відповідно до вимог ч.1 ст. 38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. У заяві про звільнення Ви маєте право зазначити бажану дату звільнення, та якщо роботодавцем в цей строк не прийме наказ про звільнення, він буде зобов'язаний звільнити Вас через два тижні.
16.06.2023 12:40:02 На період воєнного стану звільнення спростили: 1)подати заяву про звільнення можна будь-яким способом (надіслати роботодавцю на електронну пошту, в месенджер), приходити в офіс роботодавця та писати заяву у відділі кадрів не потрібно; 2)попереджати роботодавця про звільнення за два тижні теж не потрібно, можете вказати в заяві дату, з якої вас треба звільнити (і роботодавець зобов'язаний звільнити вас саме в цей день). Універсальний зразок заяви про звільнення такий: Керівнику (прізвище, ім'я, по батькові). Від (ваша посада, прізвище, ім'я, по батькові). Прошу звільнити мене з посади (пишете назву посади) з (вказуєте дату звільнення в форматі 16.06.2023). Підписуєте заяву, ставите дату підписання. Заяву про звільнення відправляєте роботодавцю на електронну пошту, в месенджер, надсилаєте поштою (рекомендованим листом з описом вкладення), або приносите до відділу кадрів особисто. В день звільнення Вам повинні видати трудову книжку з записом про звільнення та виплатити всю зарплату.
16.06.2023 12:40:38 Доброго дня, відповідно до статті 38 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до закладу освіти; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
18.06.2023 13:08:48 Доброго дня. Якщо по ч.1 ст.38 КЗПП то 2 а тижні виключення висновок лікаря або дитина до 14 років. Якщо ж по ч.1 ст.36 КЗПП то день в день після написання заява , але зазвичай на наступний день (бухгалтерія за один день фізично вас не звільнить
19.06.2023 15:22:45 Доброго дня за два тижні. Якщо ви ВПО, то можно звільнитися одразу.
21.06.2023 16:54:01 Заява подається на керівника підприємства, якщо за згодою сторін - будете звільнені в день подання заяви! Загальний термін відпрацювання - 14 днів

Похожие услуги и статьи

В мобильном приложении КОНСУЛЬТАНТ
Вы как Заказчик избавляетесь от всех финансовых рисков при сотрудничестве с Исполнителями, так как сумма оплаты резервируется нашим сервисом и выплачивается Исполнителю только после получения от Вас подтверждения о завершении этапа.
В случае непредоставления услуги средства возвращаются Вам. Сервис берет на себя все финансовые риски и выступает гарантом и хранителем средств, а в случае возникновения разногласий между сторонами - независимым Арбитром.
Ваши деньги в надежных руках!

От реальных пользователей
PRO консультантов
Все консультанты
Мы проверяем каждого специалиста, который регистрируется на нашем сервисе и гарантируем качество услуг.
КОНСУЛЬТАНТ - это прозрачный и самый большой рейтинг юристов и адвокатов созданный
чтобы каждый мог выбрать лучшего специалиста в нужном месте и в нужное
время.
Рейтинг юристов формируется на основе положительно исполненных заказов, ваших отзывов, оценок
и комментариев. Рейтинг нельзя купить: он формируется исключительно пользователями. Поэтому, если вам
требуются услуги, консультации или подготовка документов от лучших юристов и адвокатов
– можете уверенно доверять нашим специалистам!

Получите консультацию

- Адрес Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Почта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470