Дезертирство. Що чекає військовослужбовця?
Від 24 лютого в Україні запроваджено воєнний стан через російське вторгнення. Воєнна юриспруденція значно відрізняється від мирного часу. У багатьох статтях прописано окрему відповідальність на такі випадки.
Під час воєнного стану самовільне залишення військової частини, тимчасове чи з метою ухилитися від військової служби, буде покаране відповідно до Кримінального кодексу України. Солдата можуть очікувати роки ув’язнення.
Ст. 408 ККУ
Дезертирство — схоже на статтю 407 (СЗВЧ), але відрізняється одним фактором. Воно передбачає, що військовослужбовець покинув частину назавжди, з метою ухилитися від військової служби. Кількість днів відсутності тут ніякого значення не має. У будь-якому разі покарання буде суворим. Штрафи тут не передбачені, тільки втрачені роки.
● Неявка, залишення військової частини — ув’язнення мінімум на два роки, максимум на п’ять років.
● Дезертирство за домовленістю із групою осіб чи зі зброєю — позбавить вас від п’яти до десяти років життя на волі.
Через воєнний стан у 2022 році передбачене окреме покарання за ст. 408 ККУ. За ґратами можна провести п’ять років. А якщо суддя вирішить дати максимальний термін, то і всі двадцять.
Адвокат за статтею 408 ККУ
Цифри вище дійсно можуть налякати. Але якщо ви чи ваші близькі зіткнулися з обвинуваченням, то радимо не витрачати час на паніку. Звинувачення у самовільному залишенні військової частини у 2022 році потребує негайних дій.
Одразу зверніться до нас. Наш сервіс допоможе обрати кращого юриста з питань, пов'язаних з воєнним станом.
Допомагаємо зняти обвинувачення в дезертирстві
Розглянемо більш детально, як ми ведемо весь процес за ст. 408 ККУ. Ми гарантуємо на сто відсотків, що будемо поряд із вами від самого початку справи до її успішного завершення у фінальній інстанції.
Наш правозахисник зафіксує дотримання порядку і правил, у разі виявлень порушень подасть оскарження рішень.
Радимо вам завантажити наш додаток. Це полегшить і оптимізує всі процеси. У вашому особистому кабінеті будуть прикріплюватися нові замовлення. Так ми зробимо всі ходи більш індивідуальними.
Юридичний висновок щодо вашої ситуації
Перше, що ви зробили — звернулися до нашого правозахисника. Це вже великий крок. Тільки спеціаліст зможе провести детальний аналіз і надати висновки, щодо конкретно вашої ситуації. Він розгляне всі надані документи. Знайде правові підстави, щоб звільнити вас від відповідальності за статтею 408 ККУ — дезертирство чи пом’якшити покарання.
Контроль юриста над справою
Це етап конкретних дій. Звинувачення у дезертирстві веде за собою тяжкі наслідки. Як ми вже казали вище, якщо немає чіткої та продуманої стратегії захисту, то до підсудного можуть застосувати найвищу міру покарання — двадцять років ув’язнення.
Тож коли юрист працює зі ст. 408 ККУ, він ураховує всі можливі нюанси та розвиток подій. Звертається до всіх інстанцій та установ, що допоможуть виграти справу. А також підписує контракти, які відіграють роль у суді.
Якщо у ході справи будуть відбуватися зміни. Наприклад перекваліфікація на самовільне залишення військової частини або навпаки. Правозахисник вчасно відреагує і скорегує стратегію дій. Тільки комплексний підхід результативно зніме із суб’єкта обвинувачення.
Отримання рішення суду
Винесення вироку. Перед цим етапом єдине, що ми радимо — не нервувати. Наш юрист здійснив плідну роботу і тепер ви разом пройдете до зали суду.
Для нас успішне завершення справи — звільнення від кримінальної відповідальності за дезертирство. Ми діємо на підставі договору і плата за послуги вноситься поетапно, фінальний рахунок ви отримаєте за результатом послуги.
Зняття обвинувачення у дезертирстві
Ми радимо завчасно підготувати усі документи чи замовити послугу «Отримання інформації про проходження військової служби». Тоді завдання з пошуку та отриманню всього, повністю перейде до рук юриста. За допомогою адвокатських запитів і взаємодій з органами влади, він збере повний пакет необхідних документів для виграшної справи.
Послуга адвоката за ст. 408 ККУ значно підвищує шанси на виправдувальний вирок, тобто повне зняття обвинувачення, чи на пом’якшення покарання.