image

Укладання договору довічного утримання

  • icon
    Безпечна угода
  • icon
    Перевірені виконавці
  • icon
    Прозора ціна
  • icon
    Контроль 24/7

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
Рейтинг:
0
Дата публікації: 02.03.2024
Час читання: 31 хвилин
Кількість переглядів: 54
Етап Термін (днів) Вартість
  • 1
    Письмовий правовий аналіз
    2 4 560,00 грн
    • Проводиться опис ситуації, яка потурбує правового аналізу. 
    • Встановлюються обставини справи, наявність чи відсутність документів, які мають відношення до ситуації. 
    • Проводиться повне усне спілкування з метою встановлення усіх потрібних  обставин справи. 
    • Встановлюється очікування клієнта щодо результатів надання послуги. 
    • Проводиться аналіз чинного законодавства, яке регулює проблему. 
    • Проводиться аналіз судової практики щодо даної проблематики. 
    • Описується особистий досвід адвоката щодо вирішення таких або аналогічних проблем. 
    • Описується висновок, в якому дається заключення щодо неможливості вирішення проблеми або шляхів вирішення проблеми. 
    • Кожен шлях вирішення проблеми описується окремо та формується у вигляді таблиці з вказівкою на конкретні дії спеціаліста, строк виконання послуги в цілому та кожного етапу окремо (якщо послуга складається з етапів), результат надання послуги або етапу, а також ціна послуги або етапу.
Загально
2 4 560,00 грн

Договір довічного утримання

Договір довічного утримання (або договір про покращення житлових умов) – це угода між власником нерухомості та іншою особою (найчастіше родичем або близькою людиною), за якою власник нерухомості зобов'язується надати іншій особі право на проживання в нерухомості протягом усього життя цієї особи, а інша особа зобов'язується взяти на себе певні зобов'язання щодо догляду за володінням.

Договір довічного утримання з правом наслідування є угодою між двома сторонами, в якій одна сторона (власник) передає майно іншій стороні (довічному власнику), але з встановленою умовою, що після смерті довічного утримувача право на отримання цього майна переходить до певної особи або осіб , називається спадкоємцями. Що дає договір довічного утримання? Договір довічного утримання надає ряд переваг і можливостей як для сторони, яка передає майно (власника), так і для сторони, яка отримує зміст (довічного власника). Ось основні переваги і що дає даний вид договору: Довічний утримувач отримує гарантоване та стабільне забезпечення протягом усього свого життя у вигляді житла, фінансів чи інших матеріальних благ. Власник передає право користування або отримання доходу від певного майна довічному утримувачу, що може бути особливо корисним для забезпечення його житлових чи фінансових потреб. Власник може залишатися власником майна протягом свого життя та використовувати його, як йому завгодно, а потім передати його спадкоємцям після смерті довічного утримувача. Довічний утримувач забезпечується правовими гарантіями у разі спроб віднімання в нього змісту, оскільки правничий та обов'язки сторін фіксуються у договорі. Після смерті довічного утримувача його спадкоємці отримують право наслідування майна, обумовленого в договорі, що забезпечує збереження спадкових прав протягом життя довічного утримувача. Для власника такий договір може бути способом зниження податкових зобов'язань, оскільки він передає право користування майном, але залишається його власником до кінця свого життя.

Договір із довічний утримання може містити різні умови, включаючи права та обов'язки сторін, умови використання та догляду за нерухомістю, а також питання про можливість передачі прав за договором у разі смерті особи, яка отримала право на проживання.

Важливо враховувати, що закони та правила, що регулюють такі договори як договір ренти та довічного утримання, можуть різнитися у різних країнах чи регіонах. Перед укладенням такого договору сторони мають ознайомитися з місцевими законами та, можливо, проконсультуватися з юристом для забезпечення законності та справедливості умов договору.

Договір довічного утримання при розлученні - це угода між подружжям або колишнім подружжям, в якій один з них зобов'язується забезпечувати іншого матеріально протягом усього життя. У разі розлучення цей договір може мати особливе значення. Такий договір часто полягає, щоб забезпечити стабільний фінансовий статус однієї із сторін після закінчення шлюбу. У договорі визначаються умови утримання, включаючи розмір платежів, їх періодичність та обставини, за яких можуть змінюватись. Зазвичай угода укладається в письмовій формі і засвідчується нотаріально для забезпечення її законності та прозорості.

В Україні договір про довічний утримання регулюється Цивільним кодексом України. Він може бути укладений між власником житлового приміщення та іншою особою (найчастіше членом сім'ї або родичем), яка проживатиме в цьому приміщенні на умовах довічного утримання. Договір довічного утримання в Україні має містити всі істотні умови, включаючи дані про сторони, опис житлового приміщення, умови користування приміщенням, зобов'язання щодо утримання приміщення. Договір довічного утримання між родичами має бути укладений у письмовій формі та підлягає державній реєстрації у встановленому законом порядку. Реєстрація здійснюється в органах Реєстрації прав на нерухоме майно та угод із ним. Власник приміщення зобов'язується надати іншій особі право на проживання в цьому приміщенні на все життя, а інша особа зобов'язується дотримуватись правил користування приміщенням та приймати на себе певні обов'язки щодо його утримання. Типовий договір довічного утримання говорить, що права за договором не можуть бути передані іншим особам без згоди сторін. При смерті одержувача довічного утримання договір припиняється і права на приміщення переходять до власника нерухомості або спадкоємців. Договір довічного утримання умови можуть бути винесені змінені або розірвані лише за згодою обох сторін.

Цивільний кодекс України - договір довічного утримання, регулюється статтями199-205. Основні положення, що регулюють договір довічного утримання у Цивільному кодексі України. Для більш детальної інформації рекомендується звернутися до тексту відповідних статей у самому законодавстві або до кваліфікованого юриста.

Під час укладання договору довічного утримання ренти рекомендується звернутися до юриста чи нотаріуса для консультації та підготовки правильного та законного документа, що враховує всі необхідні нюанси та вимоги законодавства України.

Варто сказати за договір відчуження за умови довічного утримання може бути корисним інструментом для забезпечення фінансової стабільності власника у літньому віці або у разі його обмежених можливостей. Договір відчуження майна з умовою довічного утримання є угодою, за якою власник передає право власності на певне майно іншій стороні, але при цьому залишає собі право користування або отримання доходу від цього майна протягом усього свого життя або певного терміну.

Договір дарування з умовою довічного утримання є юридична угода, в якій одна сторона (дарувальник) передає своє майно іншій стороні (даруємому), при цьому встановлюючи умову, що дарувальник зберігає право користування або отримання доходу від цього майна протягом усього свого життя. Договір дарування ренти довічного утримання догляду передає своє майно, що дарується, проте залишає собі право на користування або отримання доходу від цього майна до кінця свого життя. Договір дарування містить умову, що дарувальник має право користування чи отримання доходу від дарованого майна протягом усього свого життя. Договір довічного утримання документів, кажуть, що дарувальник передає право власності на майно даруваному в момент укладання договору дарування. При цьому він зберігає право користування чи отримання доходу від нього. Дарований зобов'язується забезпечувати дарувальника відповідно до умов договору, а дарувальник зобов'язується дотримуватись умов користування або отримання доходу від дарованого майна.

 

Юридичні етапи

Процес укладання договору довічного утримання в Україні включає кілька юридичних етапів:

  • Юридична консультація договір довічного утримання: Рекомендується звернутися до кваліфікованого юриста або нотаріуса для перевірки договору ренти довічного утримання та консультації з усіх юридичних аспектів правочину. Юрист чи нотаріус зможуть також допомогти врахувати всі необхідні нюанси та вимоги законодавства, у тому числі вказати скільки коштує оформити договір довічного утримання в Україні.
  • Підготовка договору: Спочатку необхідно підготувати проект договору, щоб укласти договір довічного утримання, у якому чітко визначено всі умови угоди, правничий та обов'язки сторін, і навіть інші істотні умови.
  • Підписання договору: Після того, як договір буде підготовлено та затверджено сторонами, його необхідно підписати. Підписання має відбуватися у присутності нотаріуса задля забезпечення його законності та подальшої державної реєстрації речових також входить у поняття договір довічного утримання.
  • Реєстрація договору: Коли набирає чинності договір довічного утримання? Укладений договір має бути поданий на державну реєстрацію до органів Реєстрації прав на нерухоме майно та угод із ним.
  • Реєстрація забезпечує юридичний захист прав сторін та надає довічного змісту договору ренти публічного характеру.
  • Зберігання довічного утримання договору ренти: Після реєстрації оригінал договору має бути збережений обома сторонами у безпечному місці. Він може знадобитися у разі виникнення суперечок чи інших юридичних ситуацій.

 

За яких умов послугу можна надати?

Послуга оформлення договору довічного утримання може бути надана за таких умов:

  1. Угода сторін: Обидві сторони повинні погодитися на укладення договору довічного утримання. Власник нерухомості повинен бути готовий надати іншій особі право на проживання у своєму приміщенні, а інша особа повинна бути ти готове прийняти на себе зобов'язання щодо догляду за нерухомістю.
  2. Наявність нерухомості: У власника нерухомості має бути житлове приміщення, яке він готовий надати для проживання іншій особі.
  3. Достатній стан: Приміщення, що надається для проживання, має бути в придатному для проживання стані та відповідати всім необхідним нормам житлового простору.
  4. Дотримання законодавства: Договір, є договір довічного утримання, має бути укладений відповідно до законодавства країни, в якій він діятиме. Це включає дотримання всіх вимог до форми та змісту договору, а також його реєстрацію в установленому порядку.
  5. Здатність сторін: Обидві сторони повинні бути дієздатними та договір довічного утримання сторони повинні мати право укладати угоди. Тобто вони мають бути досягли повноліття і не мають юридичних обмежень на свої права.
  6. Згода на передачу прав: Власник нерухомості має бути готовим погодитися на передачу прав на проживання у разі своєї смерті іншій особі чи спадкоємцям.

 

За яких умов послуга не може бути надана?

Послуга оформити договір довічного утримання може бути обмежена або не може бути надана у таких випадках:

  • Відсутність згоди сторін: Якщо одна із сторін не погоджується на укладання оформити договір довічного утримання України довічного утримання, то така послуга не може бути надана.
  • Відсутність житлового приміщення у власника: Якщо у власника нерухомості відсутнє житлове приміщення або воно не відповідає вимогам житлового простору (наприклад, має серйозні будівельні дефекти), то таке приміщення не може бути надане для довічного утримання.
  • Нездатність сторін укладати угоди: Якщо одна із сторін не має достатньої юридичної здатності укласти договір ренти з довічний утримання (наприклад, неповнолітній або обмежений у дієздатності), то послуга довічного утримання не може бути надана.
  • Протиріччя законодавству: Якщо умови договору довічного утримання суперечать законодавству або порушують права однієї із сторін, такий договір може бути визнаний недійсним.
  • Відсутність можливості догляду за приміщенням: Якщо особа, яка проживатиме в житловому приміщенні, не може забезпечити її догляд та утримання, що може призвести до погіршення стану приміщення або його непридатності для проживання, послуга довічного утримання може бути відхилена.
  • Неприйнятні умови договору: Якщо договір довічного утримання Україна, наприклад, передбачає несправедливий розподіл прав та обов'язків між сторонами або порушує основні принципи договірного права, послуга довічного утримання може бути відхилена.

 

Як розібратися самостійно у договір довічного утримання?

Складання самостійно договору довічного утримання з родичами для забезпечення догляду та комфортного проживання старших членів сім'ї можливе. Розібратися самостійно у питанні укладання договору довічного утримання можна так:

  1. Вивчіть законодавство: Познайомтеся із законодавством вашої країни чи регіону, що стосується договору про довічний утримання України. Це допоможе вам зрозуміти основні вимоги та обмеження, які застосовуються до таких угод.
  2. Визначте свої цілі та інтереси: Визначте, які цілі та інтереси ви переслідуєте під час укладання договору на довічний утримання. Це допоможе вам чіткіше сформулювати умови, які ви б хотіли встановити в договорі.
  3. Вивчіть зобов'язання та права сторін: Розуміння зобов'язань та прав, які виникають у сторін під час укладання договору дарування довічного утримання, допоможе вам визначити, які умови вам необхідно включити до договору для захисту ваших інтересів.
  4. Зробіть план за договором довічного утримання з самотніми дітьми: На основі вивчення законодавства та своїх цілей склад план договору, що включає основні умови, які ви хотіли б встановити. Це може включати права та обов'язки сторін, умови використання приміщення, питання про передачу прав у разі смерті тощо.
  5. Отримайте консультацію у юриста: Хоча ви можете самостійно вивчити безліч аспектів укладання договору довічного утримання 2024 року, завжди краще отримати консультацію у досвідченого юриста. Юрист допоможе вам оцінити ваш план договору з точки зору чинного законодавства та запропонує рекомендації щодо його покращення чи корекції.
  6. Складіть договір довічний утримання та підпишіть його: На основі свого плану та рекомендацій юриста складіть договір та підпишіть його з іншою стороною. Переконайтеся, що всі умови договору є зрозумілими та зрозумілими для обох сторін.
  7. Зареєструйте договір довічного утримання: Після підписання договору він має бути зареєстрований у відповідному державному органі у вашій країні чи регіоні. Це забезпечить його правовий захист та виконання.

Ви повинні знати, якщо ви вирішили встановити довічний утримання над резидентом іншої країни, це також можливо, як і громадянином вашої країни. Створення угоди про договір довічного утримання з нерезидентом, що гарантує йому стабільне та підтримуване проживання у вашому спільному житлі протягом його життя.

 

Часті питання щодо договору довічного утримання 

Питання

Що означає договір довічного утримання?

Відповідь

Договір довічного утримання ця угода між власником нерухомості та іншою особою, відповідно до якої власник надає іншій особі право на проживання у своєму приміщенні на все життя.

Питання

Договір довічного утримання України - вартість?

Відповідь

Вартість оформлення договору довічного утримання в Україні може суттєво змінюватись в залежності від низки факторів, включаючи регіон, умови угоди, юридичні послуги та інші аспекти. Договір довічного утримання України ціна, слід уточнювати безпосередньо у юриста чи нотаріуса, який здійснюватиме цю послугу, оскільки вона може залежати від конкретних обставин та вимог клієнта.

Питання

Що відбувається з договором у разі смерті однієї із сторін?

Відповідь

У разі смерті однієї із сторін договір довічного утримання може припинятися. Права на проживання у житловому приміщенні можуть переходити до власника нерухомості або його спадкоємців залежно від умов договору та законодавства.

 

Від чого залежить вартість послуг?

Чим складніше чи специфічне завдання у справі договір ренти на довічний утримання вимагає рішення, тим вищою може бути вартість послуги. Наприклад, вирішення комплексних юридичних питань може вимагати більше часу та зусиль фахівця. Якщо послуга потребує значного часу, зусиль або ресурсів постачальника послуг, це може вплинути на її вартість. Наприклад, годинник роботи юриста або консультанта може бути тарифікований погодинно. Договір довічного утримання ціна, послуги фахівців з вищою кваліфікацією або більшим досвідом роботи часто коштуватимуть дорожче. Це пов'язано з їхньою здатністю вирішувати завдання більш ефективно та надавати більш високоякісні послуги.

image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

  • ВР
    Володя Ралець

    Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

  • ММ
    Макс Миловский

    Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

  • ЯЛ
    Янош Лоренц

    Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

  • НІ
    Наталія Іващенко

    Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

  • RB
    RB28

    Чудовий додаток. Дуже допомогли)

  • АД
    Анна Д.

    Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

  • БА
    Барин

    Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

  • AR
    Archi_B

    Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

  • AN
    And1kekkk

    Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

  • AL
    albina309

    Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

  • SI
    Simpldimpl2

    Через додаток вирішив своє питання! Дякую

  • LY
    L.Yaro

    Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

  • ГЕ
    Герцог235689

    Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

  • ДЛ
    Добрі люди

    Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

  • ДД
    Даніїл Діхтяренко

    Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +38
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Чи Ваше питання термінове?
  • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Чи ви проходите військову службу?
  • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.89 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.2 Топ 2
    image

    Грицай Микола

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 59.77 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.82 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.22 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 48.21 Топ 6
    image

    Хижавська Олеся

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 46.76 Топ 7
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 37.51 Топ 8
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 36.75 Топ 9
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 34.7 Топ 10
    image

    Андреєва Олена

    Юрист Україна / Київ
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.