Досудове стягнення заборгованості
Інколи врегулювання питання щодо стягнення заборгованості можливе в досудовому порядку. Нагадування про борг та можливі юридичні наслідки можуть діяти на боржника краще позову до суду.
Найрозповсюдженішою практикою є спори про стягнення з юридичних та фізичних осіб, які прострочили оренду, порушили умови постачання, трудові договори або порушили не договірні правовідносини.
Стягнення заборгованості за договором виникає через невиконанні умови, що були обговорені між сторонами. Відповідальність може наступити і без договору, якщо було завдано матеріальної шкоди потерпілому.
Юрист зможе грамотно проаналізувати ситуацію та знайти рішення спору. А також відповість на питання:
● Чи є можливість стягнення заборгованості?
● Які строки виконання?
● Чи релевантна доказова база?
● Чи можливе досудове вирішення?
Виконавче провадження про стягнення заборгованості
Дане питання регулюється Законом «Про виконавче провадження». Згідно з ним на боржника може накладатися арешт на майно, кошти, банківські рахунки. А також оголошення у розшук, якщо боржник зник.
Стягнення заборгованості відбувається згідно з рішенням державного виконавця і повинне враховувати специфіку заходів, що були обрані. Перед тим, як перейти до виконавчого провадження, ми рекомендуємо скористатися можливістю досудового вирішення питання.
Порядок стягнення боргу виконавчою службою
Якщо врегулювати спір в досудовому порядку неможливо, то адвокат розпочне судовий процес. Виконавчі дії будуть проводитися державним виконавцем. Регулюється частиною 1 статті 20 Закону України "Про виконавче провадження".
Також державний виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення про стягнення заборгованості. Він не може перевищувати семи днів. Далі боржника очікує примусове виконання рішення.
Рекомендуємо звертатися до позовної заява про стягнення заборгованості тільки, коли інші методи не дають результату.
Стягнення заборгованості за допомогою юриста
Ви отримаєте комплексний супровід адвоката. Після укладання договору правозахисник бере на себе відповідальність за представлення інтересів клієнта. Цей договір засвідчує передачу права представляти інтереси клієнта перед боржником. Для стягнення заборгованості до основного договору укладається додаткова угода з інформацією про підстави виникнення боргу та інші деталі.
Встановлення контакту з боржником для стягнення заборгованості
Адвокат встановлює контакт з боржником, поручителями та особами, що можуть вплинути на виплату боргу. Під час спілкування юрист пояснить боржнику суму боргу та можливі наслідки, якщо позов про стягнення заборгованості буде направлено до суду, пропонуючи мирне вирішення спору.
Адвокат робить акцент на юридичних наслідках щодо несвоєчасної сплати боргу та стягнення заборгованості шляхом судового рішення:
● Звернення до суду з позовною заявою;
● накладення арешту на все наявне майно та рахунки в рамках судового процесу;
● виникнення додаткових витрат на оплату правничої допомоги в розмірі не менше 700 доларів США;
● стягнення судового збору з боржника.
Адвокат додатково роз’яснює, що за результатами судового рішення, арештоване майно буде виставлено для продажу і вся сума боргу з урахуванням витрат на виконавчу службу буду стягнута з реалізованого майна.
Ситуація може вирішуватися на даному етапі, якщо боржник після розмови надішле підтвердження оплати по заборгованості.
Направлення претензії (вимоги) для стягнення заборгованості
У разі відмови боржника сплачувати борг адвокат готує письмовий текст претензії (вимоги), в якій роз’яснює письмово актуальну суму боргу на момент контакту. Крім того, адвокат роз’яснює зміст статті 190 КК України - шахрайство, а також повідомляє, що у випадку несвоєчасного виконання боргу відносно боржника буде зареєстроване кримінальне провадження за вказаною статтею.
Адвокат дає строк боржнику 7 днів з моменту отримання претензії на добровільну сплату боргу. Якщо боржник не сплатив борг, адвокат переходить до виконання наступного етапу стягнення заборгованості.
Після підготовки тексту претензії, адвокат відправляє його всіма доступними засобами зв’язку особі, поручителям та третім особам, що можуть вплинути на прийняття боржником рішення щодо повернення боргу.
Результат співпраці з адвокатом для стягнення заборгованості
Дані етапи закінчуються або підтвердженням сплати боргового зобов’язання або правовим висновком щодо врегулювання стягнення заборгованості в досудовому порядку та рекомендацією клієнту звернутись з позовом про стягнення заборгованості в судовому порядку.