Проходження військового комісаріату
Громадяни, що відповідають призовному віку можуть отримати повістку або мобілізаційне розпорядження. Після її вручення, вам доведеться відвідати військкомат. Інакше на вас може чекати адміністративна або кримінальна відповідальність за ухилення від військової служби.
Повістка у військкомат під час воєнного стану. З 24.02.2022 року згідно з Указом Президента України N69/2022 в країні проводять мобілізацію населення відповідно до Закону України від 21.10.1993 N3542-ХІІ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Під мобілізацію попадають усі чоловіки від 18 до 60 років, що є громадянами України. Усі вони повинні з’явитися у військкомат, якщо отримали повістку чи розпорядження.
Які бувають види повістки у військкомат
Якщо ви отримали прохання з’явитися до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки — це не означає, що вас направлять у зону бойових дій. Причини виклику до військкомату можуть бути різні:
● Повістка на призов до армії.
● Мобілізаційне розпорядження.
● Повістка для уточнення облікових даних.
● Повістка на проходження військово-лікарської комісії.
Відповідальність за неявку до військкомату
За неявку до військкомату вас можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Якщо ви не з’явилися за мобілізаційним розпорядженням, то відповідальність буде кримінальна.
Адміністративна відповідальність за неявку до військкомату згідно зі ст. 210 Кодексу про адміністративні правопорушення України: у воєнний час неявка судить штрафом 3400−5100 грн.
Кримінальна відповідальність — до трьох років ув’язнення. А також можливе оголошення особи у розшук, якщо правоохоронні органи не можуть знайти людину, яку притягнули до кримінальної відповідальності за ухилення від військової служби.
Явка у військкомат у 2023 році
У повістці вказано термін, коли вам треба з’явитися у військкомат. Порядок ведення військового обліку керується правилами та законами воєнного часу.
Мобілізаційне розпорядження видається тільки після проходження ВЛК. До цього ви отримаєте повістку для проходження військової лікарської комісії. Ви повинні будете з’явитися у встановлений час до ТЦК та СП.
Що потрібно взяти у військкомат?
● документ, що посвідчує особу;
● військовий квиток (інший військово-обліковий документ);
● документи про стан здоров’я, навчання чи сімейний стан (у разі необхідності).
Проходження ВЛК у військовому комісаріаті
Ви маєте здати всі необхідні аналізи. І пройти огляд у лікарів різної спеціалізації: невропатолог; психіатр, хірург, терапевт, окуліст, дерматолог, стоматолог, оториноларинголог.
Адвокатський супровід у військкоматі
Послуга надається з метою нагляду за дотриманням законодавства під час приймання військовозобов'язаного. Найчастіше люди звертаються щодо отримання відстрочки у військкоматі чи для виключення з військового обліку.
Пропонований алгоритм надання послуг може включати наступне:
Початок співпраці — клієнт надає всі наявні документи та визначає свою ціль відвідування військкомату. Юрист проводить детальний аналіз та надає правовий висновок щодо конкретно вашої ситуації. З урахуванням усіх нюансів.
Другий етап — домовленість про співпрацю. Ми визначаємо дату та час, коли ви з юристом відвідаєте ТЦК та СП. Для проходження ВЛК та подальших дій.
У військовому комісаріаті адвокат прослідкує за правомірністю всіх рішень та процесів. Зафіксує всі порушення у разі їх виникнення.
Переваги супроводу у військкоматі:
● Дотримання ваших прав.
● Правомірність усіх дій комісаріату.
● Слідкування за проходженням ВЛК.
● Фіксація порушень.
Супровід у військкоматі — гарантія на правомірність
Супровід адвоката у військовому комісаріаті допоможе прослідкувати за дотриманням всіх норм проведення призову та обліку. Та вбереже вас від недоброчесних дій, що порушують ваші права. Усі підстави для рішень будуть враховані. Та особливу увагу буде приділено проходженню ВЛК.
У разі порушень юрист допоможе вам оформити скаргу на військкомат та врегулювати питання чинно законодавству.