Оскарження рішення ВЛК в судовому порядку
Рішення військової лікарської комісії (ВЛК) відіграє якщо не провідне, то одне із ключових ролей у визначенні придатності до військової служби. У часи війни важко спростовувати його доленосність. То що ж робити, коли ви не задоволенні висновком. Потрібно оскарження рішення військово лікарської комісії.
Рішення ВЛК може не враховувати попередньо отримані довідки, висновки лікарських комісій, рекомендації сімейного лікаря, будь-які інші медичні документи, та довідки. Тому варто оскаржувати рішення ВЛК. Окрім їх висновку, ніщо не матиме вирішального значення для підтвердження чи спростування придатності до участі в активних бойових діях.
Коли я можу оскаржити рішення ВЛК
Термін проходження ВЛК на практиці прив'язується до дати, за якою така особа має відвідати територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Такий візит передбачає, зокрема, отримання висновку.
Якщо висновок не влаштовує особу і вона вбачає у ньому порушення своїх прав, вона може подати скаргу і оскаржити рішення ВЛК. Цілком імовірно, що у зв'язку із високою завантаженістю, вам доведеться зробити додатковий візит до ТЦК.
Якщо ваша скарга не дала результату чи позасудове рішення затягнулося, були порушені ваші права, то рекомендуємо звернутися до суду. Наш юрист з питань воєнного часу допоможе у цьому.
Порядок оскарження рішення ВЛК
Враховуючи роль висновку, можливість оскарження рішення ВЛК є критично важливою для всіх:
● Охочим долучитись до ЗСУ дається можливість підтвердити придатність.
● Особам з певними вадами здоров'я надається спроба акцентувати на них увагу.
Коли всі методи позасудового вирішення питання вичерпані, потрібно звертатися до вищих інстанцій щодо оскарження рішення ВЛК. Цей метод вважається довшим, але він здатен ефективно вирішити дану ситуацію й вибороти свої законні права.
Термін дії висновку без оскарження рішення ВЛК
Постанова ВЛК щодо придатності особи до військової служби зберігатиме чинність протягом 12 місяців, що обраховуються від прийняття рішення ВЛК. Тож рекомендуємо одразу оскаржувати рішення ВЛК. Рішення щодо часткової непридатності, повної непридатності зберігатиме чинність протягом строку, який залежить від діагнозу, визначеного у висновку.
Оформлення оскарження висновку ВЛК
Для перегляду рішення особі необхідно подати у ВЛК вищого рівня або ЦВЛК заяву про перегляд оскаржуваної постанови ВЛК нижчого рівня.
Заява на оскарження рішення ВЛК має містити доказову базу:
● Деталізовані підстави для оскарження.
● Перелік додатків, а саме: (1) документи, що підтверджують необхідність оскарження рішення ВЛК до ЦВЛК (наприклад, інші медичні заключення, свідоцтва про інвалідність); саме висновок ВЛК із усіма супровідними документами.
● Зафіксовані порушення у ході проходження ВЛК.
Наші юристи будуть раді відповісти на додаткові питання щодо змісту заяви та її порядку подання оскарження саме до суду.
Строки оскарження рішення ВЛК
Судовий процес триває довше ніж розгляд справи поза судом, але ефективно захистить ваші права.
Оскарження ВЛК у судовому порядку — 6 місяців з моменту отримання рішення ВЛК або ЦВЛК.
Допомога адвоката стосовно оскарження рішення ВЛК
Наші фахівці детально пояснять вам, як оскаржити рішення, а також зможуть повністю супроводити цей процес. Оформити позов до суду та бути разом з вами на засіданні вищої інстанції. Наші послуги охоплюють оскарження ВЛК в судовому порядку.
Пропонований алгоритм надання послуг може включати наступне:
1. Усна консультація юриста щодо оскарження рішення ВЛК.
2. Аналіз документів, пов'язаних зі справою.
3. Оцінка перспектив оскарження.
4. Оптимальне рішення щодо вашої ситуації (оскарження ВЛК в судовому порядку чи позасудовому порядку).
5. Супровід оскарження (підготовка та направлення документів, комунікація із державними органами, відвідування суду для винесення рішення).
Оскарження рішення військово лікарської комісії
Завдяки плідній роботі юриста, що спеціалізується на питаннях воєнного стану, ви отримаєте можливість вирішити проблему з оскарженням рішенням ВЛК у судовому порядку. І це значно підвищити шанси на позитивне для вашої сторони рішення.
Процедура є тривалою і потребує пильного нагляду правозахисника до кожної деталі.