Відновлення прав водія при втраті в Україні
Існують різні життєві ситуації, через які людині може знадобитися допомога у відновленні прав водія, наприклад, втрата, крадіжка або позбавлення. Для кожного випадку нормами та законом запроваджено різні процедури, головне розуміти, які застосовуються у конкретному випадку, оскільки є відмінності між необхідними документами.
Найпростіше повернути права водія при втраті або крадіжці. Відповідно до чинного законодавства платити у таких випадках не потрібно, процес відновлення реалізується за допомогою звернення до місцевих адміністративних органів. Зовсім інша річ, якщо потрібно забрати права після позбавлення за рішенням суду. Спробуємо розібратися у всіх можливих ситуаціях.
Відновлення прав при позбавленні: про що потрібно знати автовласнику
У разі, якщо потрібно забрати права достроково через втрату, громадянинові України в першу чергу слід звернутися до відділення МРЕВ, нині цей муніципальний орган називається сервісним відділом МВС. Ті, хто втратив посвідчення, порекомендують написати відповідну заяву на відновлення водійських прав, у Києві чи будь-якому іншому місті ця процедура ідентична. У документі зазначається, що посвідчення було втрачено, до нього слід додати всі документи, які знадобляться працівникам МВС для виготовлення нових прав. Щоб автовласник, для якого організовано повернення прав водія, зміг керувати транспортним засобом без посвідчення, йому дається особливий тимчасовий талон. Перш ніж йти до МВС, підготуйте:
● Паспорт - оригінал та копію.
● ІПН.
● Медичну довідку за формою 086/у.
Якщо права було вкрадено, процедура їх відновлення аналогічна. Проте є один нюанс — до набору вищезазначених документів слід додати довідку з поліції, яка має підтвердити факт крадіжки. На повне відновлення посвідчення водія в середньому відводиться до 7 робочих днів.
Коли у автомобіліста забирають права, головним завданням є замінити покарання про позбавлення прав на адміністративний штраф та повернути права достроково. Тільки суд може ухвалити рішення про позбавлення прав водія, отже, можна спробувати оскаржити рішення суду, подавши апеляційний позов.
Коли потрібна допомога юриста у позбавленні прав
Допомога в отриманні прав після позбавлення може знадобитися при ухваленні судового вироку через виникнення різних ситуацій, наприклад:
● Управління транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння та відмова від проходження тесту на алкотестері.
● Порушення правил дорожнього руху при перетині залізничного переїзду.
● Ігнорування вимог правоохоронців про зупинку.
● Порушення правил правил дорожнього руху, внаслідок чого створюється аварійна ситуація чи інші водії змушені гальмувати.
● Порушення правил експлуатації транспортного засобу чи інших подібних ситуаціях.
Повернення прав після позбавлення в Україні: стандартний процес
В даний час досить часто трапляються випадки, при яких потрібна допомога у поверненні прав після позбавлення. Якщо у вас вилучили права інспектори поліції, коли ви водили транспортний засіб у нетверезому стані або порушили правила дорожнього руху, документ забирають. У такому разі повернути документ буде набагато складніше, ніж при втраті чи крадіжці. Отримати документи можна лише шляхом подання апеляції, тобто оскарження рішення суду першої інстанції. Якщо процес пройшов невдало, потрібно почекати на час, на який суд забороняє водити транспортний засіб.
Отримати права після позбавлення за п'янку складно хоча б тому, що, на думку законодавців, порядок повернення повинен відбити у водія будь-яке бажання порушувати правила і вберегтися від спокуси в майбутньому чинити так само.
Оскільки дострокове повернення прав водія практично неможливо, отримати посвідчення назад можна після закінчення терміну позбавлення в стандартному порядку. Спочатку подається заява до відділу поліції, де зберігаються всі позбавлені документи. До заяви додаються:
● Паспорт.
● Судове рішення щодо позбавлення прав в оригіналі та копія.
● Довідка про проходження огляду із медичного закладу.
● Довідка про те, що інспектор поліції забрав права водія на зберігання.
Коли забрати права раніше терміну неможливо, у звичайному порядку вони видаються лише після складання іспиту з керування автомобілем, а саме практичної та теоретичної частини. Люди, позбавлені посвідчення за п'янку, також мають пройти позачерговий медичний огляд.
Чи потрібна юридична допомога при позбавленні прав водія
Коли йдеться про те, щоб організувати дострокове повернення прав, у справу включаються досвідчені адвокати, які діють поетапно.
Спочатку юрист проводить комплексний аналіз наявної документації, а саме судового рішення, виданого органами першої інстанції. Далі клієнт укладає договір з адвокатом, щоб фахівець міг надалі ознайомлюватись із матеріалами справи. Щоб розпочати співпрацю, автовласнику потрібно надати паспорт, ІПН та копії всіх матеріалів справи, у тому числі судового рішення.
На другому етапі проводиться підготовка до судового розгляду. Тобто складається апеляційна скарга. При плануванні документа використовуються дані із матеріалів справи, норми, зазначені у чинному законодавстві. Також адвокат активно використовує судову практику.
Протягом усього судового діловодства спеціаліст супроводжує свого клієнта до отримання рішення суду. Процедура співпраці з адвокатом може займати певний час, як правило, термін варіюється і може досягати двох місяців.
Якщо ви хочете дізнатися більше про те, як повернути посвідчення водія достроково або бажаєте отримати консультацію з власного випадку, скористайтеся можливостями нашого сайту і зв'яжіться з адвокатами, які мають відповідний досвід. Якщо у вас виникли проблеми, використовуйте контакти для зв'язку з нашими фахівцями.