Штраф за перевищення швидкості
Після того, як на дорогах з’явилися камери, фіксація порушень ПДР стала частою практикою. Покриття фотофіксації тільки зростає. Звісно водії намагаються бути уважними на дорогах. Але перевищення швидкості може спіткати кожного. Не помітив знак, не встиг прочитати нові обмеження і велика кількість інших порушень.
Штрафи за перевищення швидкості та за інші дрібні порушення стали буденністю. Завдяки автоматичній фіксації зафіксували 2,6 млн порушень і виписала штрафи на загальну суму понад 1 млрд грн усього за один рік.
Тому, якщо і ви стикнулися зі штрафом за перевищення — наш юрист уже знає, як вам допомогти.
З якою швидкістю рухатися, щоб не отримати штраф за перевищення
В різних населених пунктах та різних їх частинах діють свої обмеження на пересування автошляхами:
● Житлові зони — 20 км/год.
● Міста та населені пункти — 50 км/год
● За межами населених пунктів — 90 км/год.
● Дорога за містом із розділовою смугою — 110 км/год.
● На автомагістралях — 130 км/год.
Штраф за перевищення швидкості накладається на водія, який перевищує обмеження на 20 + 3 км/год. Де 3 км, будуть рахуватися за можливу похибку приладу для відстеження швидкості. Якщо ви вважаєте, що не порушили встановленні норми, то саме час звернутися до юриста, який захистить ваші права.
Який штраф за перевищення швидкості
Штрафи накладаються в залежності від того, наскільки було порушено обмеження швидкості.
● Від 20 до 50 км/год — штраф 340 грн.
● Понад 50 км/год — 1700 грн.
Якщо водій, отримав штраф за перевищення швидкості і сплатив його за 10 робочих днів, то оплата буде менша від початкової суми. Порушника очікує сплата 50 відсотків штрафу за перевищення швидкості, яке засікли камери автофіксації порушень ПДР.
Хто несе відповідальність за перевищення швидкості?
Якщо ви не були за кермом транспортного засобу на який накладено штраф за перевищення швидкості, то це варто довести в суді разом з юристом. Бо за Правилами дорожнього руху України за перевищення відповідає:
● фізична особа за якою зареєстровано транспортний засіб;
● користувач транспортного засобу, якщо дані внесено в Єдиний державний реєстр транспортних засобів.
Тому зібрати доказову базу без допомоги фахівця буде важко.
Як дізнатися про штрафи за перевищення швидкості
Якщо ви частий користувач транспортним засобом, то рекомендуємо час від часу перевіряти наявність штрафів. Вони можуть бути помилковими, і чим раніше ви про них дізнаєтесь, тим швидше зможете звернутися до адвоката, що допоможе оскаржити штраф за перевищення швидкості.
Є кілька зручних методів. Один із них — сервіс перевірки адміністративних правопорушень в галузі безпеки дорожнього руху зафіксованих в автоматичному режимі МВС Він дозволяє по базі перевірити всі штрафи стосовно швидкості. Все ще треба це номер постанови про штраф за перевищення.
Потрібно мати такі відомості, як:
● номер транспортного засобу;
● серію та номер постанови або інформацію про власника транспортного засобу.
Ще один варіант — мобільний застосунок. Також можна переглядати наявність штрафів за перевищення через електронний кабінет водія:
Допомога юриста при перевищенні швидкості
Ви можете оскаржити штраф за перевищення швидкості за 10 днів від набуття чинності. Для цього варто звернутися до суду в порядку, який визначений Кодексом адміністративного судочинства України. Зробити це допоможе юрист, так ви не витрачаєте зайвий час на підготовку оскарження та збір документів.
Юридичний висновок стосовно штрафу за перевищення
Юрист проведе комплексний попередній аналіз документів, що вже є в наявності. Після укладення договору ознайомиться з додатковими нюансами справи та надасть консультацію щодо штрафу за перевищення.
Написання позовної заяви адвокатом
Штраф за перевищення швидкості вважається адміністративним правопорушенням. Тож адвокат напише позовну заяву про скасування штрафу за перевищення у зв’язку з відсутністю у діях особи складу адміністративного правопорушення на підставі актуальної судової практики та чинного законодавства.
Отримання рішення суду щодо штрафу за перевищення швидкості
Адвокат представляє інтереси клієнта в суді. Це підвищує шанси повного зняття обвинувачення з клієнта та допоможе довести відсутність складу порушення.