Недавно нашей команде задали вопрос: “Доброго дня. Я взяв кредив в банку 600 000 гривень, виплатив майже половину, потім не платив бо не було змоги. Десь не платив 7 місяців, потім зміг відразу весь кредит погасити. Я погасив, але банк через виконавчу службу наклав арешт на квартиру. Як бути, я ж віддав кредит хоч і з простроченням? Як зняти арешт з квартири?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #71
Доброго дня. Подавайте до суду позовну заяву про зняття арешту з нерухомого майна. У позовній заяві зазначте, що зобов'язання перед банком з погашення кредиту було виконано в повному обсязі, претензії фінансового характеру у банку відсутні. На підтвердження надайте довідку банку про те, що кредит погашений, та претензії до вас банк не має. Якщо такої довідки у вас немає, зверніться до банку за її наданням. Також отримайте від виконавчої служби письмове підтвердження, що заборгованості за виконавчим провадженням немає, а саме виконавче провадження закрите. Позовна заява подається до районного суду за місцем знаходження банку, який буде відповідачем. Також варто залучити до участі в судовому розгляді відділ виконавчої служби, яка накладала арешт, - у якості третьої особи без самостійних вимог. У вас буде позов немайнового характеру, судовий збір за його подання у 2021 р. - 908 гривень. Якщо борг погашений, суд скасує арешт за одне (максимум два) засідання.
 
Консультант #107
Доброго дня. Отримайте довідку від банку про погашення заборгованості за кредитним договором та направте її у виконавчу службу із письмовою вимогою скасувати арешт, накладений виконавцем на квартиру та закрити виконавче провадження по відношенні до вас. Довідка слугуватиме підставою вчинити такі дії. Якщо виконавець не скасує арешту ви можете підготувати скаргу на дії державного виконавця якщо провадження ще відкрито або позовну заяву про скасування арешту квартири, якщо виконавче провадження вже завершене. В будь-якому випадку почніть із вимоги до виконаця
 
Консультант #142
Добрий день. Якщо борг Вами погашено, то візьміть у банку довідку про відсутність заборгованості. Також, якщо Ви сплачували заборгованість безпосередньо на реквізити банку, то виконавча служба й не підозрює про виконання Вами рішення. Тому, звертайтеся також письмово до банку з проханням направити заяву до виконавчої служби про закінчення виконавчого провадження та зняття обтяжень у зв'язку з фактичним виконанням боржником рішення. Однак, Ви повинні розуміти, що виконавча служба додатково стягує виконавчий збір (10% від суми боргу) та витрати на проведення виконавчих дій, які потрібно буде сплатити для зняття арешту з майна. Додатково, раджу зайти в інтернеті на сайт "Єдиний реєстр боржників" та подивитися чи можливо є відносно Вас інші відкриті виконавчі провадження.