Безвізовий режим для України: як правильно користуватися, консультації онлайн | consultant.net.ua
image

Безвізовий режим для України: як правильно користуватися

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 24 23.09.2020

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “

Безвізовий режим або безвіз - це особливий режим перетину кордонів з державами Євросоюзу, який був введений після законодавчої, юридичної та економічної підготовки.

Що таке безвізовий режим і як ним користуватися з екранів телевізорів не пояснюють. Що це добре і приємно зрозуміло і без слів, але як цим користуватися і що це означає для країни і кожного конкретного громадянина в правовому полі?

Безвізовий режим - це особливий статус, який передали Україні країни Європейського Союзу (крім Великобританії та Північної Ірландії), дозволивши тим самим громадянам України перетинати кордони кожної із країн-членів без оформлення віз або інших додаткових дозволів. Безвіз офіційно введений в силу з 11 червня 2017 року.

Країнами Євросоюзу були висунуті умови безвізового режиму для України:

Забезпечення безпеки міжнародних документів. Був розроблений біометричний закордонний паспорт. Безвізовий проїзд можливий тільки з цим документом.

Громадський порядок і безпека. Європейські комісії перевіряли, чи безпечні міста України (крім зони АТО) для іноземних туристів.

Управління міграцією, протистояння імміграції, реадмісія (згода, отримана від України, на прийом назад в свої кордони тих українців, які були депортовані з країн Євросоюзу).

Забезпечення прав і свобод людини (перевірялося Європейською Комісією протягом більше року).

Приведення у відповідність з нормами міжнародного права законодавчих актів (проведення судової реформи, реформи поліції і прокуратури).

Безвіз - не означає анархія і відсутність будь-якого регулювання, це слово лише спрощує процедуру перетину кордону, але не прибирає всі формальності.

Для громадян України є ряд умов в'їзду на територію країн Євросоюзу:

У туриста повинен бути актуальний біометричний паспорт.

У мандрівника повинна бути мета поїздки. Навіть якщо він просто їде подивитися країну, і метою є туризм, це потрібно буде підтвердити на митниці. Як докази можна перерахувати пам'ятки, які хочеться відвідати, показати роздруківки турів та екскурсій.

У туриста є бронь в готелі, квитки на автобус або поїзд / літак до будинку. Це підтверджує його наміри повернутися додому, а не залишитися нелегалом в чужій країні.

Кожен в'їжджає на територію Євросоюзу повинен мати з собою певну кількість грошей в будь-якій зручній валюті (долари, євро або гривні) і в зручному форматі (готівкові або електронні) для оплати своїх потреби. Кількість грошей, які потрібно тримати при собі, варіюються в залежності від країни, але в середньому їх можна розраховувати за показником 50-60 євро на одну добу.

Безвізовий перетин кордонів - це новий крок в міжнародній політиці. Всі члени угоди отримали свої бонуси від впровадження безвізового режиму. Україна також отримала безліч безперечних плюсів у цій ситуації:

Не потрібно оформляти візи. Через це економиться багато часу перед виїздом - можна купити квитки і перетнути кордон день в день.

Не потрібно платити за візу. Раніше кожна віза коштувала приблизно 20 євро. Тепер ці гроші можна витратити на вивчення країни.

Стало більше туристичних пропозицій. Через те, що водіям автобусів і керівникам груп не потрібно постійно оформляти візи, а також із-за збільшеного потоку туристів, стало більше компаній, які вивозять українців до Європи. Через збільшення конкуренції покращилися умови турів.

Україна також стала відкритою для відвідувань. Через це зріс дохід туристичного бізнесу. Іноземці, які раніше не бажали відвідувати Україну через необхідність оформлення візи, тепер з радістю відвідують великі українські туристичні міста.

Особливий режим перетину кордону, встановлена ​​Україною і ЄС - безвізовий режим, грунтується на безлічі нормативно-правових актів як локального, так і міжнародного значення. Всі вони покликані врегулювати допуск громадян країн-членів Євросоюзу і України в кордони один одного, захистити права туристів, туристичних агентств, а також упорядкувати кількість ввезених і вивезених товарів.

Візові вимоги для громадян України не надто суворі, але їх необхідно виконувати беззаперечно:

 

Мати біометричний паспорт не старше 10-ти років.

Обов'язково мати чітку мету візиту. Якщо це туризм - знати, які пам'ятки і міста планується відвідати.

Мати з собою певну суму грошей, готівкою або на банківській картці. Рекомендована сума: 50/60 євро на один день перебування в країні Євросоюзу. Бувають і винятки, наприклад, для Польщі цей показник нижчий - всього 40 Євро, а Кіпр вимагає ввозити Євро тільки готівкою.

Мати підтверджені і оплачені броні готелів, квитки додому.

Мати з собою документи: малолітніх дітей, якщо їх вивозить за межі країни тільки один з батьків; документи на наркотичні лікарські препарати; документи на колекційну холодну зброю та інше.

Виклик, якщо в межі країни Європейського Союзу потрібно пробути більше обумовленого в угоді терміну.

Відповідно до домовленості між Україною і країнами Європейського Союзу по безвізу можна пробути на території всього ЄС 90 днів протягом півроку (180 днів). Ці 90 днів можна як витратити за одну поїздку, так і витрачати поступово протягом півроку.

Безвізовий режим для України спирається на ряд нормативно-правових актів, в першу чергу міжнародних, а вже потім - внутрішніх. Основний документ, який дав українцям право подорожувати без віз, це угода про безвізовий режим України та Євросоюзу.

 

Також реалізація безвіза спирається на:

 

Митний кодекс України.

ЗУ «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, ідентифікують особу і її спеціальний статус».

ЗУ «Про туризм».

ЗУ «Про статус іноземців та осіб без громадянства».

 

Незаконне перетинання кордону - це серйозний злочин, який карається обома країнами (і Україною, і приймаючою стороною). Якщо незаконно перетнути кордон намагався звичайний турист, і у нього не було намірів шкодити іншій державі, тоді його чекає адміністративне покарання. В іншому випадку мандрівника зустріне реальний кримінальний строк.

 

У разі адміністративного покарання країна, на територію якої намагалися потрапити незаконно, найчастіше просто депортує людини назад на Україну, де він отримує своє покарання за місцевими законами. Відповідно до КУпАП:

 

Незаконне перетинання кордону карається штрафом від 100 до 200 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

Групою осіб або особою, яка протягом року вже намагався незаконно перетнути кордон - штраф від 200 до 500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

Якщо ж у діях туриста були помічені ознаки кримінального злочину, тоді його будуть судити в тій країні, збиток якої він збирався нанести. Терміни варіюються від 3 до 15 років позбавлення волі.

 

Безвізовий режим - це прекрасна можливість для подорожей і культурного збагачення, але він також має свої правила і кордони. Якщо громадяни України не будуть строго слідувати візовим вимогам, виставленим Європейським Союзом, то вільний перетин кордонів між країнами може бути припинено.

Після введення безвіза українцям більше не потрібно турбуватися про те, як оформити візу і чи вийде отримати дозвіл в принципі. Тепер кордону всіх країн Європейського Союзу, за невеликим винятком, відкриті перед мандрівниками з України. Головне - зібрати потрібний пакет документів і дотримати умови перетину кордону.

 

Безвізовий режим передбачає спрощення процедури проходження кордону та митного контролю. Правила безвіза досить прості. Для перетину кордону українцеві необхідно:

 

Зібрати пакет документів.

Підготувати необхідну кількість грошей, готівкою або на карті, в залежності від вимог держави, до якої турист в'їжджає.

Назвати чітку мету візиту, підтверджену бронями готелів або нотаріально оформленими викликами.

Не мати протипоказань до в'їзду: заборгованостей по аліментах, непогашених судимостей, заборон на виїзд з України з боку української влади.

Мати вільні дні для перебування на території ЄС (для подорожей видається 90 днів кожен півроку).

 

Безвізовий в'їзд в країну не потребує оформлення дозволу на перетин кордону в посольстві, але підготовка паперів необхідна. Для громадян України встановлені обов'язкові документи для безвіза:

 

Біометричний паспорт.

Броні квитків до місця призначення і додому.

Бронь готелю або лист з місця проживання (якщо планується жити у родичів).

Якщо в українця намічається ділова поїздка в Європу, то до переліку загальних документів додається:

Запрошення, оформлене у нотаріуса, від компанії або філії.

Відрядний лист з місця роботи.

Запрошення або вхідний квиток на ярмарок, конференцію, конгрес або інший захід.image
image

отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image

Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image

ТОП 10

PRO консультантів України

Всі консультанти

 • PREMIUM 68.05 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна, Київ
  і
 • PREMIUM 35.04 Топ 2
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна, Київ
  і
 • PREMIUM 34.51 Топ 3
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна, Київ
  і
 • PREMIUM 34.41 Топ 4
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна, Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна, Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна, Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна, Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Перепельченко Анатолій Олександрович

  Юрист Україна, Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Сулик Роман Андрійович

  Юрист Україна, Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів України створений для того, щоб кожен українець міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів України - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image

Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • дні
 • години
 • хвилини
 • секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?

 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?

 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?

 • Чи ви проходите військову службу?

 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?

 • Консультації

  Освітнє питання

  Відповідей
  • Консультант №848
  • Консультант №1137
  • Консультант №1072
 • Консультації

  Троє дітей, не хочуть звільняти

  Відповідей
  • Консультант №848
  • Консультант №780
  • Консультант №1072
  • Консультант №1249
  • Консультант №1224
 • Консультації

  Не виплачують зп, був на лікуванні

  Відповідей
  • Консультант №848
  • Консультант №780
  • Консультант №1072
 • Консультації

  Відмова від виїзду з тилу в бойову

  Відповідей
  • Консультант №848
  • Консультант №1072
 • Консультації

  Відстрочка, у дитини 2а підгрупа

  Відповідей
  • Консультант №848
  • Консультант №444
  • Консультант №1072
 • Консультації

  Гіпертонія 2 Ї стадії відправляють на нуль

  Відповідей
  • Консультант №848
  • Консультант №444
  • Консультант №1072
 • Консультації

  Питання по гранту

  Відповідей
  • Консультант №848
 • Послуги

  Написання Скарги для військовослужбувця (4400)

  Відповідей
  • Консультант №787
  • Консультант №1072
 • Консультації

  Виплати при звільненні з ЗСУ

  Відповідей
  • Консультант №848
  • Консультант №1072
 • Консультації

  До кого звертитася по виплати за поранееня?

  Відповідей
  • Консультант №848
  • Консультант №1072
  • Консультант №1137
 • Консультації

  Які пільги є для УБД

  Відповідей
  • Консультант №848
  • Консультант №1072
  • Консультант №1137
 • Консультації

  Чи мають право не прийняти рапорт?

  Відповідей
  • Консультант №848
  • Консультант №1072
 • Консультації

  Як нараховуються виплати?

  Відповідей
  • Консультант №848
  • Консультант №1072
 • Консультації

  Що потрібно, щоб оформити виплати?

  Відповідей
  • Консультант №848
  • Консультант №1072
 • Консультації

  Чи потрібно здавати на права в Болгарії?

  Відповідей
  • Консультант №848
  • Консультант №1137
 • Консультації

  Військовий адвокат

  Відповідей
  • Консультант №848
  • Консультант №1072
 • Консультації

  Як оформити земельну ділянку?

  Відповідей
  • Консультант №848
  • Консультант №1072
 • Консультації

  Що робити якщо оформили кредит на мене?

  Відповідей
  • Консультант №848
  • Консультант №1072
 • Консультації

  Звільнення

  Відповідей
  • Консультант №848
  • Консультант №1072
 • Консультації

  Що потрібно для отримання винагороду за техніку?

  Відповідей
  • Консультант №848
  • Консультант №1072
image

Важливо

Знати про нас

 • Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ

  Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine , резиденти Diia.City , перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали , працюємо у Польщі та Англії , перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку , задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!

 • Новина

  Річниця резиденства Diia.City

  image

Консультація
юриста у києві

Приходько та партнери — юридична компанія, що спеціалізується на повному та комплексному юридичному обслуговуванні бізнесу та фізичних осіб. Наша діяльність базується в першу чергу на спеціалізації команди, в яку входять адвокати, юрисконсульти, податкові консультанти, аудитори, бухгалтери. З метою зміцнення команди ми шукаємо Грант-менеджера. (інвестиційного консультанта). Приходько та партнери — юридична компанія, що спеціалізується на повному та комплексному юридичному обслуговуванні бізнесу та фізичних осіб.

Приходько та партнери — юридична компанія, що спеціалізується на повному та комплексному юридичному обслуговуванні бізнесу та фізичних осіб. Наша діяльність базується в першу чергу на спеціалізації команди, в яку входять адвокати, юрисконсульти, податкові консультанти, аудитори, бухгалтери. З метою зміцнення команди ми шукаємо Грант-менеджера. (інвестиційного консультанта). Приходько та партнери — юридична компанія, що спеціалізується на повному та комплексному юридичному обслуговуванні бізнесу та фізичних осіб. Приходько та партнери — юридична компанія, що спеціалізується на повному та комплексному юридичному обслуговуванні бізнесу та фізичних осіб. Наша діяльність базується в першу чергу на спеціалізації команди, в яку входять адвокати, юрисконсульти, податкові консультанти, аудитори, бухгалтери. З метою зміцнення команди ми шукаємо Грант-менеджера.

 • Складання та редагування бізнес-планів;
 • Підготовка та подання заявок на отримання грантів (інвестицій), фінансування проектів;
 • Підбір та пошук грантових (інвестиційних) програм (в т.ч. міжнародних);
 • Консультування клієнтів з питань пошуку та отриманню грантів (інвестицій), виконанню умов для їх отримання;
 • Участь в презентаціях, конференціях, зустрічах з донорами та комісіями, що приймають рішення про задоволення заяв про отримання грантів;
 • Участь у різних ініціативах, таких як: розробка нових інструментів практики та напрямів обслуговування, написання статей для публікацій, зйомка тематичних відео.

Приходько та партнери — юридична компанія, що спеціалізується на повному та комплексному юридичному обслуговуванні бізнесу та фізичних осіб. Наша діяльність базується в першу чергу на спеціалізації команди, в яку входять адвокати, юрисконсульти, податкові консультанти, аудитори, бухгалтери. З метою зміцнення команди ми шукаємо Грант-менеджера. (інвестиційного консультанта). Приходько та партнери — юридична компанія, що спеціалізується на повному та комплексному юридичному обслуговуванні бізнесу та фізичних осіб.

Приходько та партнери — юридична компанія, що спеціалізується на повному та комплексному юридичному обслуговуванні бізнесу та фізичних осіб. Наша діяльність базується в першу чергу на спеціалізації команди, в яку входять адвокати, юрисконсульти, податкові консультанти, аудитори, бухгалтери. З метою зміцнення команди ми шукаємо Грант-менеджера. (інвестиційного консультанта). Приходько та партнери — юридична компанія, що спеціалізується на повному та комплексному юридичному обслуговуванні бізнесу та фізичних осіб. Приходько та партнери — юридична компанія, що спеціалізується на повному та комплексному юридичному обслуговуванні бізнесу та фізичних осіб. Наша діяльність базується в першу чергу на спеціалізації команди, в яку входять адвокати, юрисконсульти, податкові консультанти, аудитори, бухгалтери. З метою зміцнення команди ми шукаємо Грант-менеджера.

image
Адміністраця порталу