Недавно нашей команде задили вопрос: " Машина куплена на имя моей 2 жены (Екатерины) до брака. После брака в брачном договоре с Екатериной пишем что в случае развода машина отходит ко мне. Так можно сделать?"
Мы хотим поделиться ответами наших консультантов:
Консультант # 8
- Вітаю, згідно ч. 1, ст. 71 СКУ, якщо Ви не домовились про поділ майна, виникає спір, котрий можливо буде вирішуватись у судовому порядку. У Вашому випадку, так, Ви можете так зробити.
Консультант #32
- Відповідно до ч. 1 ст. 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної в В силу положень ч. 2 ст. 97 СК України та ч. 5 ст. 93 СК України при укладенні шлюбного договору сторони можуть домовитися про непоширення на майно, набуте ними за час шлюбу, положень ст. ст. 57, 60 СК України, однак, на підставі шлюбного договору неможливий перехід до одного з подружжя права власності на нерухоме майно та інше майно, яке підлягає державній реєстрації.Враховуючи, що автомобіль є майном яке підлягає державній реєстрації, у випадку вказівки в шлюбному договорі про перехід майна до іншого члена подружжя, така вказівка відповідно до частини першої та пятої статті 203 ЦК України, за правилами статті 215 ЦК України є підставою для визнання його недійсним в судовому порядку.
Якщо необхідна допомога в підготовці шлюбного договору, телефонуйте.
Консультант #87
- Вы в праве в брачном договоре писать что угодно, другое дело, что всё имущество приобретённое до брака не является общим нажитым имуществом и в случае развода и отсутствия договора претендовать на автомобиль купленный до брака вы точно не сможете. Всё имущество купленное после брака и оформленное на любого из супругов делится пополам.
Консультант #56
- Так, при належному оформленні шлюбного договору, його умови підлягають виконанню.
Консультант # 45
- Положеннями шлюбного договору можна передбачити "не рівний" розподіл майна в разі розірвання шлюбу. Сам договір раджу укласти в нотаріальній формі. Якщо потрібна допомога у складанні договору - звертайтесь!
Консультант #7
- Доброго дня! Так, цей варіант можливий. Згідно з Сімейним кодексом України шлюбним договором регулюються майнові відносини між подружжям, визначаються їхні майнові права та обов'язки. У ч. 3 ст.97 СК зазначено, що сторони можуть домовитися про можливий порядок поділу майна, у тому числі і в разі розірвання шлюбу.За більш детальною інформацію звертайтесь за моїм номером.