ЧИ АНУЛЮЄТЬСЯ БОРГ ПО АЛІМЕНТАМ ПРИ СМЕРТІ? ✅ 747 - СТАТТІ - consultant.net.ua
image

Чи анулюється борг по аліментам при смерті?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 556 02.02.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Мій колишній чоловік був винен по аліментам десь 70 тисяч гривень. Нещодавно він захворів на коронавірус, через наслідки він помер у лікарні. Чи анульовується його борг по аліментам? Якщо ні, то хто повинен його виплатити?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

26.01.2022 21:30:54 Борги, як аліменти, нерозривно пов'язані з особою спадкодавця, а відповідно, у разі смерті платника аліментів зобов'язання щодо їх сплати припиняється і не входить до складу спадщини. Відповідно до позиції викладеної в постановах Верховного суду від 21.03.2018 року по справі 161/11682/15-ц та від 12 серпня 2020 року по справі № 199/5826/16-ц за змістом статті 194 Сімейний Кодекс України від погашення заборгованості за аліментами боржника не може звільнити жодна обставина. У випадку смерті платника аліментів його спадкоємці за рахунок наявних активів спадкової маси зобов'язані погасити заборгованість за аліментами на дитину. Спадкоємець зобов'язаний сплатити борг спадкодавця з аліментів у межах вартості отриманої спадщини. Важливо те, що після смерті платника аліментів до спадкоємця переходить обов'язок сплатити саме борг з невиплачених аліментів, а не обов'язок зі сплати аліментів. Тобто необхідно звертатися до спадкоємців у разі наявності зазначених в межах суми отриманого спадку

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область

27.01.2022 09:47:21 Доброго ранку. Деякі зобов’язання спадкодавця є такими, які нерозривно пов’язані з його особою, і тому не спадкуються. Обов’язок по сплаті аліментів як і право на їх отримання нерозривно пов’язані з особою батька (матері) та дитини, а відповідно вони не спадкуються. Тобто при смерті батька (матері) сплата аліментів припиняється. Однак зовсім інша справа з боргом по аліментах. Багато хто помилково вважає, що припинення обов’язку по сплаті аліментів означає і анулювання боргу. Якщо йдеться про стягнення боргу спадкодавця, який утворився за його життя, а не про обов`язок зі сплати аліментів, то є всі підстави для стягнення такого боргу зі спадкоємця. Дякую.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

30.01.2022 02:14:49 Вітаю. Борг по аліментам не "анулююється". Ви як дружина маєте сплаити борг у межам вартості майна, яке Ви прийняли у спадщину (стаття 1282 Цивільного кодексу України). Наприклад: Якщо Ви прийняли спадщину у розмірі 30000 гривень, тому маєте сплатити тільки 30000 грн. і не більше, якщо отримаєте майна у спадщину на 100 000 гривень, то маєте сплатити 70 000 грн.. В подальшому Ви звісно не будете сплачувати аліменти, оскільки право на СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ в подальшому не переходить у спадщину. Ви можете сміливо посилатись на подібне рішення Верховного суду від 21.03.2018 року справа № 161/11682/15-ц, на яке я надаю посилання нижче: https://reyestr.court.gov.ua/Review/73156995

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №219 Юрист Україна / Миколаївська область

31.01.2022 15:48:18 Є позиція Верховного Суду - У випадку смерті платника аліментів його спадкоємці за рахунок наявних активів спадкової маси зобов'язані погасити заборгованість за аліментами на дитину. Отже, Вам потрібно протягом шести місяців від дня, коли Ви дізналися про відкриття спадщини, пред'явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину. Для підтвердження суми боргу з аліментів зверніться до державного виконавця за довідкою. Спадкоємці зобов'язані сплатити борг спадкодавця (Вашого колишнього чоловіка) з аліментів у межах вартості отриманої спадщини. Важливо те, що після смерті платника аліментів до спадкоємців переходить обов'язок сплатити саме борг з невиплачених аліментів, а не обов'язок зі сплати аліментів. У випадку відмову спадкоємців сплатити борг, Ви маєте право звернутися до суду.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №142 Юрист Україна / Київ

31.01.2022 23:52:26 Відповідно до ст. 1218 ЦКУ до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. У випадку смерті платника аліментів його спадкоємці за рахунок наявних активів спадкової маси зобов'язані погасити заборгованість за аліментами на дитину. Статтею 1281 ЦКУ визначено, що спадкоємці зобов'язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги. Вам потрібно звернутися до спадкоємців з вимогою погашення заборгованості по аліментах. Згідно з ст. 1282 ЦКУ спадкоємці зобов'язані задовольнити Ваші вимоги повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Кожен із спадкоємців зобов'язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині. Ваші вимоги спадкоємці зобов'язані задовольнити шляхом одноразового платежу, якщо домовленістю між вами інше не встановлено. При відмові дане питання регулюється судовим порядком.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №217 Юрист Україна / Запорізька область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image

ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти

 • PREMIUM 68.28 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.62 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.33 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image

Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу