Консультант

Юридичні консультації 24/7

Відкрити
image

Чи анулюється борг по аліментам при смерті?

Вітаю 👋

Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

image
image
Час прочитання: 7 хвилин Кількість переглядів: 2377
Рейтинг:
0
Дата публікації: 02.02.2022

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Мій колишній чоловік був винен по аліментам десь 70 тисяч гривень. Нещодавно він захворів на коронавірус, через наслідки він помер у лікарні. Чи анульовується його борг по аліментам? Якщо ні, то хто повинен його виплатити?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

26.01.2022 21:30:54 Борги, як аліменти, нерозривно пов'язані з особою спадкодавця, а відповідно, у разі смерті платника аліментів зобов'язання щодо їх сплати припиняється і не входить до складу спадщини. Відповідно до позиції викладеної в постановах Верховного суду від 21.03.2018 року по справі 161/11682/15-ц та від 12 серпня 2020 року по справі № 199/5826/16-ц за змістом статті 194 Сімейний Кодекс України від погашення заборгованості за аліментами боржника не може звільнити жодна обставина. У випадку смерті платника аліментів його спадкоємці за рахунок наявних активів спадкової маси зобов'язані погасити заборгованість за аліментами на дитину. Спадкоємець зобов'язаний сплатити борг спадкодавця з аліментів у межах вартості отриманої спадщини. Важливо те, що після смерті платника аліментів до спадкоємця переходить обов'язок сплатити саме борг з невиплачених аліментів, а не обов'язок зі сплати аліментів. Тобто необхідно звертатися до спадкоємців у разі наявності зазначених в межах суми отриманого спадку

BASE (Базова) 0.04
Реклама
Пуха Наталія Станіславівна
Пуха Наталія Станіславівна
Юрист
Україна / Рівненська область

i

27.01.2022 09:47:21 Доброго ранку. Деякі зобов’язання спадкодавця є такими, які нерозривно пов’язані з його особою, і тому не спадкуються. Обов’язок по сплаті аліментів як і право на їх отримання нерозривно пов’язані з особою батька (матері) та дитини, а відповідно вони не спадкуються. Тобто при смерті батька (матері) сплата аліментів припиняється. Однак зовсім інша справа з боргом по аліментах. Багато хто помилково вважає, що припинення обов’язку по сплаті аліментів означає і анулювання боргу. Якщо йдеться про стягнення боргу спадкодавця, який утворився за його життя, а не про обов`язок зі сплати аліментів, то є всі підстави для стягнення такого боргу зі спадкоємця. Дякую.

BASE (Базова) 34.01
Реклама
Яценко Олена Володимирівна
Яценко Олена Володимирівна
Юрист
Україна / Сумська область

i

30.01.2022 02:14:49 Вітаю. Борг по аліментам не "анулююється". Ви як дружина маєте сплаити борг у межам вартості майна, яке Ви прийняли у спадщину (стаття 1282 Цивільного кодексу України). Наприклад: Якщо Ви прийняли спадщину у розмірі 30000 гривень, тому маєте сплатити тільки 30000 грн. і не більше, якщо отримаєте майна у спадщину на 100 000 гривень, то маєте сплатити 70 000 грн.. В подальшому Ви звісно не будете сплачувати аліменти, оскільки право на СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ в подальшому не переходить у спадщину. Ви можете сміливо посилатись на подібне рішення Верховного суду від 21.03.2018 року справа № 161/11682/15-ц, на яке я надаю посилання нижче: https://reyestr.court.gov.ua/Review/73156995

BASE (Базова) 0
Реклама
Павловський Віталій Ігорович
Павловський Віталій Ігорович
Юрист
Україна / Миколаївська область

i

31.01.2022 15:48:18 Є позиція Верховного Суду - У випадку смерті платника аліментів його спадкоємці за рахунок наявних активів спадкової маси зобов'язані погасити заборгованість за аліментами на дитину. Отже, Вам потрібно протягом шести місяців від дня, коли Ви дізналися про відкриття спадщини, пред'явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину. Для підтвердження суми боргу з аліментів зверніться до державного виконавця за довідкою. Спадкоємці зобов'язані сплатити борг спадкодавця (Вашого колишнього чоловіка) з аліментів у межах вартості отриманої спадщини. Важливо те, що після смерті платника аліментів до спадкоємців переходить обов'язок сплатити саме борг з невиплачених аліментів, а не обов'язок зі сплати аліментів. У випадку відмову спадкоємців сплатити борг, Ви маєте право звернутися до суду.

BASE (Базова) 0
Реклама
Бертнік Яна Павлівна
Бертнік Яна Павлівна
Юрист
Україна / Київ

i

31.01.2022 23:52:26 Відповідно до ст. 1218 ЦКУ до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. У випадку смерті платника аліментів його спадкоємці за рахунок наявних активів спадкової маси зобов'язані погасити заборгованість за аліментами на дитину. Статтею 1281 ЦКУ визначено, що спадкоємці зобов'язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги. Вам потрібно звернутися до спадкоємців з вимогою погашення заборгованості по аліментах. Згідно з ст. 1282 ЦКУ спадкоємці зобов'язані задовольнити Ваші вимоги повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Кожен із спадкоємців зобов'язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині. Ваші вимоги спадкоємці зобов'язані задовольнити шляхом одноразового платежу, якщо домовленістю між вами інше не встановлено. При відмові дане питання регулюється судовим порядком.

BASE (Базова) 0
Реклама
Тверденко Ольга Сергіївна
Тверденко Ольга Сергіївна
Юрист
Україна / Запорізька область

i

image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
  • PREMIUM 75.56 Топ 1
    image

    Студенцов Олександр

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 68.32 Топ 2
    image

    Грицай Микола Ігорович

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 60.04 Топ 3
    image

    Боревич Марія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 55.4 Топ 4
    image

    Одинцова Валерія

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 52.9 Топ 5
    image

    Баладига Сергій

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 49.9 Топ 6
    image

    Макеєв Дмитро

    Юрист Україна / Кременчук
    і
  • PREMIUM 48.58 Топ 7
    image

    Хижавська Олеся Ярославівна

    Юрист Україна / Хмельницька область
    і
  • PREMIUM 39.26 Топ 8
    image

    Миколаєнко Олена

    Юрист Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.3 Топ 9
    image

    Молчанов Олег Вікторович

    Адвокат Україна / Київ
    і
  • PREMIUM 38.03 Топ 10
    image

    Палагіна Юлія Володимирівна

    Юрист Україна / Харківська область
    і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте ₴500.00 на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо ₴500.00 на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

  • 0 дні
  • 0 години
  • 0 хвилини
  • 0 секунд
  • ukraine Україна +380
  • poland Польща +48
  • england Великобританія +44
  • usa Сполучені Штати +1
  • other Інше +
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

  • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
  • Ви вже зверталися за юридичною допомогою раніше?
  • Ваше питання пов'язане з документами або договорами?
  • Ви плануєте звернутися до суду найближчим часом?
  • Вам потрібен юридичний супровід угоди (купівлі, оренди тощо)?
  • Чи є у вас офіційні документи, пов’язані з вашим питанням?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністрація порталу

Файли cookie та конфіденційність

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookie для персоналізації контенту та аналізу веб-трафіку.