
Чи є правомірне вручення повістки
Вітаю 👋
Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Чоловік зайшов до війскомату до знайомого і на прохідні йому сказали що він відсутній. Запитали чи служив відповів що ні квиток отримав по віку і військ. кафедри не було. Сказали пройти за ним до кабінету. Не запитавши про документи а з слів чоловіка виписали повістку на відправку. Чи є правомірними дії військомату, якщо без ідентифікування особи зі слів записані дані. Чи можна ігнорувати таку повістку, яка не була завчасно виписана, а в твої присутності навіть якщо в країні
військовий стан.”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
15.04.2022 18:30:07 Повістка від воєнкомату є врученою законно, якщо вона виписана завчасно та направлена особі засобами почтового зв'язку за місцем проживання. Повістка, яка виписана у присутності особі, якій вона вручена, не є врученою законно. Юридичної сили така повістка не має. Ви маєте право подати скаргу на незаконне вручення повістки керівнику воєнкомату, до Міністерства оборони України або до Національної поліції України.
15.04.2022 18:49:52 Процедуру вручення повістки під час мобілізації чинним законодавством врегульовано не чітко. Згідно п. 8 Указу «Про загальну мобілізацію» №69/2022 від 24.02.2022р, місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців доручено організувати та забезпечити у встановленому порядку своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу. З огляду на вищенаведене, представники місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядуванняі роботодавці мають право надавати громадянам повістки до військкомату. Конституція передбачає обов’язок громадянина захищати Україну. Тому громадянин не має право відмовитися від підпису на бланку повістки. Усне запрошення до «військомату» не є повісткою. Доказом отримання громадянином повістки є його власноручний підпис на бланку по
16.04.2022 19:51:26 Доброго дня. Все залежить від того, чи своє ви прізвище , ім’я назвали , чи когось іншого. Якщо своє , то справи кепські, якщо іншого , тоді ігноруйте повістку. Дії зі сторони військкомату на перший погляд неправомірні , проте доказати зворотнє не має можливості.
17.04.2022 20:14:03 Доброго дня. Законами України не визначено місця де може може бути вручено повістку. Однак для того, щоб її вручити, спочатку потрібно встановити особу, тому у воєнний час потрібно завжди носити з собою документи і надавати для перевірки уповноваженій особі. На підставі документу, що посвідчує особу і виписується повістка, яка є декількох видів: повістка для уточнення даних; повістка на медкомісію; повістка на призов до ЗСУ; повістка прибути на призивну дільницю. Ігнорувати повістки не рекомендую, неявка може спричинити адміністративну та навіть кримінальну відповідальність. Ви пишете, що вручили повістку "на відправку", однак їй повинен був передувати виклик на ВЛК, за результатами якої, якщо військовозобов’язаного визнано придатним до служби в армії, вручається мобілізаційний припис, який зобов’язує громадянина з’явитися на призовний збірний пункт протягом 12-24 годин.

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!

- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470