Чи маю я право на спадок від бабушкі?
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Здрастуйте, в мене вмерла бабушка, я з нею жив. Тепер квартира батькам має відійти. Так як я жив з бабушкою я маю якесь право на квартиру? Куди мені треба звертатися щоб успадкувати квартиру? Як дізнатись що я ще можу успадкувати?”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
18.05.2021 19:16:14 Доброго дня! В даному випадку все залежить від того, чи був складений заповіт. Якщо так і Ви були в ньому зазначені, то тоді Ви маєте право на те майно, яке було передано Вам у спадок. У разі, якщо заповіту складено не було, то тоді відбувається спадкування за законом. Відповідно до законодавства України, особи, які проживали із спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до відкриття спадщини, віднесені до спадкоємців, які мають право на спадкування у четверту чергу. Онуки (правнуки), прабаба, прадід, племінники спадкодавця не включаються до складу жодної з черг спадкоємців за законом. Таким чином, якщо Ви проживали із спадкодавцем однією сім‘єю не менш як 5 років до відкриття спадщини, то Ви будете мати право на спадок і перебуватимете у четвертій черзі спадкоємців за законом. Дякую!
18.05.2021 21:33:42 Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом 6-місячного строку, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Ваші батьки в першій черзі на спадок, проте у них 6 місяців на те щоб звернутися до нотаріуса для відкриття спадщини та вступ у права власності. Всього 5 черг спадкоємців і ви в 4, якщо звісно проживали однією сім’єю понад 5 років із бабусею. Якщо батьки відмовляться то мають право інші родичі із 1,2,3 черги і потім ви. Якщо заповіт звісно не було складено. якщо ви сумніваєтесь то варто звернутися до нотаріуса, який знаходиться в межах району де знаходиться квартира який моде сказати чи був заповіт та знайти інформацію про майно померлого
18.05.2021 21:51:23 Згідно із Цивільним кодексом України, у разі відсутності заповіту, спадкування відбувається за законом. Згідно із ст. 1258 Цивільного кодексу, спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Тобто, спочатку право на спадщину одержують ваші батьки, потім рідні брати сестри, якщо такі живі, рідні дядько та тітка спадкодавця. Онуки ж залучаються за правом представництва — лише тоді, коли батько чи мати мали отримати спадщину, але загинули. Безпосередньо до вас майно у спадщину може перейти після смерті батьків, якщо вони прийняли спадщину. Але, відповідно до ст. 1259 Цивільного кодексу України, черговість одержання права на спадкування може бути змінена ноторіально посвідченим договором заінтересованих спадкоємців, або через суд, у разі якщо ви надавали певну допомогу спадкодавцеві (бабусі). Ще можливо Ваші батьки відмовляться від майна на Вашу користь, це все треба оформити нотаріально. Бажаю успіху.
20.05.2021 13:45:08 У законодавстві про спадкування існує 5 черг спадкоємців. Онуки не входять до жодної з них. Але у вас існують дві можливості отримати спадщину: 1 - якщо хтось з інших спадкоємців відмовиться від своєї частки у спадщині на вашу користь; 2 - якщо ви постійно проживали з бабусею протягом останніх п'яти років до дня її смерті, то маєте право на спадщину як спадкоємець 4 черги. Для отримання спадщини вам треба з'явитись до приватного або державного нотаріуса за місцем реєстрації проживання вашої померлої бабусі та подати письмову заяву про вступ у спадщину. Якщо немає можливості прибути особисто - направте заяву про вступ у спадщину поштою на адресу розташування офісу нотаріуса, але у такому випадку ваш підпис на заяві про вступ у спадщину має бути засвідчений нотаріально. Строк на подання заяви про вступ у спадщину - протягом 6 місяців від дня смерті вашої бабусі. Можливо, вам доведеться звертатись до суду за визнанням вас спадкоємцем четвертої черги.
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаНові можливості в додатку КОНСУЛЬТАНТ від monobank
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ "MEET UP: 2024". Як це було?
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470