image

Чи маю я право на спадок від бабушкі?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 432 25.05.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Здрастуйте, в мене вмерла бабушка, я з нею жив. Тепер квартира батькам має відійти. Так як я жив з бабушкою я маю якесь право на квартиру? Куди мені треба звертатися щоб успадкувати квартиру? Як дізнатись що я ще можу успадкувати?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

18.05.2021 19:16:14 Доброго дня! В даному випадку все залежить від того, чи був складений заповіт. Якщо так і Ви були в ньому зазначені, то тоді Ви маєте право на те майно, яке було передано Вам у спадок. У разі, якщо заповіту складено не було, то тоді відбувається спадкування за законом. Відповідно до законодавства України, особи, які проживали із спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до відкриття спадщини, віднесені до спадкоємців, які мають право на спадкування у четверту чергу. Онуки (правнуки), прабаба, прадід, племінники спадкодавця не включаються до складу жодної з черг спадкоємців за законом. Таким чином, якщо Ви проживали із спадкодавцем однією сім‘єю не менш як 5 років до відкриття спадщини, то Ви будете мати право на спадок і перебуватимете у четвертій черзі спадкоємців за законом. Дякую!

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №168 Юрист Україна / Харківська область

18.05.2021 21:33:42 Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом 6-місячного строку, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Ваші батьки в першій черзі на спадок, проте у них 6 місяців на те щоб звернутися до нотаріуса для відкриття спадщини та вступ у права власності. Всього 5 черг спадкоємців і ви в 4, якщо звісно проживали однією сім’єю понад 5 років із бабусею. Якщо батьки відмовляться то мають право інші родичі із 1,2,3 черги і потім ви. Якщо заповіт звісно не було складено. якщо ви сумніваєтесь то варто звернутися до нотаріуса, який знаходиться в межах району де знаходиться квартира який моде сказати чи був заповіт та знайти інформацію про майно померлого

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №107 Юрист Україна / Харківська область

18.05.2021 21:51:23 Згідно із Цивільним кодексом України, у разі відсутності заповіту, спадкування відбувається за законом. Згідно із ст. 1258 Цивільного кодексу, спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Тобто, спочатку право на спадщину одержують ваші батьки, потім рідні брати сестри, якщо такі живі, рідні дядько та тітка спадкодавця. Онуки ж залучаються за правом представництва — лише тоді, коли батько чи мати мали отримати спадщину, але загинули. Безпосередньо до вас майно у спадщину може перейти після смерті батьків, якщо вони прийняли спадщину. Але, відповідно до ст. 1259 Цивільного кодексу України, черговість одержання права на спадкування може бути змінена ноторіально посвідченим договором заінтересованих спадкоємців, або через суд, у разі якщо ви надавали певну допомогу спадкодавцеві (бабусі). Ще можливо Ваші батьки відмовляться від майна на Вашу користь, це все треба оформити нотаріально. Бажаю успіху.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

20.05.2021 13:45:08 У законодавстві про спадкування існує 5 черг спадкоємців. Онуки не входять до жодної з них. Але у вас існують дві можливості отримати спадщину: 1 - якщо хтось з інших спадкоємців відмовиться від своєї частки у спадщині на вашу користь; 2 - якщо ви постійно проживали з бабусею протягом останніх п'яти років до дня її смерті, то маєте право на спадщину як спадкоємець 4 черги. Для отримання спадщини вам треба з'явитись до приватного або державного нотаріуса за місцем реєстрації проживання вашої померлої бабусі та подати письмову заяву про вступ у спадщину. Якщо немає можливості прибути особисто - направте заяву про вступ у спадщину поштою на адресу розташування офісу нотаріуса, але у такому випадку ваш підпис на заяві про вступ у спадщину має бути засвідчений нотаріально. Строк на подання заяви про вступ у спадщину - протягом 6 місяців від дня смерті вашої бабусі. Можливо, вам доведеться звертатись до суду за визнанням вас спадкоємцем четвертої черги.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу