Недавно нашей команде задали вопрос: “Доброго дня. Хочемо позичити кошти з тов на фоп, а потім зарахувати повернення за допомогою виконаних робіт, чи можна таке зробити? Як краще оформити договір про поворотну фінансову допомогу? Є страх що потім фоп може відмовитись і віддавати кошти і виконувати роботи на ту суму. Чи можна в такому випадку завірити договір нотаріально, щоб потім якщо справа дійде до суду бути у виграшній позиції? Дякую!”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #142
Доброго дня. В даному випадку Ви можете укласти договір позики (поворотної фінансової допомоги), де прописати строк повернення коштів та відповідальність за порушення умов договору. Договір позики не передбачає обов'язкового нотаріального посвідчення, проте, це можна зробити за домовленістю сторін або на вимогу однієї із сторін, та окремо договір виконання робіт, де можна передбачити умови оплати робіт після фактичного їх виконання. Або ж укласти тільки договір виконання робіт, де передбачити 100% передплату. Зарахування повернення суми позики за допомогою виконаних робіт не передбачено чинним законодавством. Додатково раджу отримати консультацію бухгалтера. Бажаю Вам успіху!
 
Консультант #71
Доброго дня. Я рекомендую вам укласти договір позики, передбачений статтею 1046 Цивільного кодексу України. Договір укладається в письмовій формі, підписується та скріплюється печатками кожної із сторін договору, - цим фактом вже підтверджується виникнення зобов'язання з майбутнього повернення суми позики. У договорі визначте строк, на який надається позика, та визначте день повернення позики. На підтвердження фактичного передання суми позики складіть розписку, у якій має бути чітко зафіксоване, яка сума передана. Письмового договору і розписки цілком вистачить на випадок виникнення проблем. Нотаріальна форма договору тут не потрібна. По-перше, договір позики не обов'язково укладати у нотаріальній формі. По-друге, нотаріальна форма ніяк не впливатиме на виграшність вашої позиції в суді. Щоб виграти суд достатньо мати договір на підтвердження існування договірних відносин та виникнення зобов'язання з повернення позики, та розписки, які підтвердить, що позика була отримана.
 
Консультант #136
ФОП може отримати кошти за Договором позики, договором поворотної фінансової допомоги. Прописати в договорі про виконання робіт в замін на повернення коштів не правильно. Треба укласти, окрім позики чи поворотної допомоги окремо договір на виконання робіт між ТОВ і ФОП. А коли роботи будуть виконані, між сторонами буде підписано акт виконання робіт. У ТОВ виникне кредиторська заборгованість перед ФОП, а у ФОП виникне кредиторська заборгованість перед ТОВ за Договором позики чи поворотної фінансової допомоги. Зустрічні однорідні грощові вимови між ТОВ і ФОП можна зарахувати відповідно до заяви однієї із сторін згідно вимог цивільного кодексу України.
 
Консультант #107
договір поворотної фінансової допомоги є одним із різновидів договору позики, у разі якого позичальник отримує від позикодавця кошти, зобов’язуючись при цьому повернути таку ж суму коштів. Законом не передбачено обов'язкового нотаріального посвідчення, проте таке посвідчення може бути здійснене за бажанням сторін. У разі нотаріального посвідчення правочину при подальшому неповерненні коштів позичальником можливо вчинення виконавчого напису, що є несудовою формою захисту інтересів кредиторів за безспірними зобов'язаннями, підтвердженими документами, що не викликають жодних сумнівів з точки зору їх достовірності, тому так, краще нотаріально завірити