Договор пожизненного содержания.
Недавно нашей команде задали вопрос: “Можно ли вызнать договор пожизненного содержания если он не был нотариально заверенный,но стороны выполнили свои обязательства?”
Мы хотим поделиться ответами наших специалистов:
Консультант #136
Вітаю, згідно ст. 745 ЦК України, договір довічного утримання має бути нотаріально посвідченним. Проте ч. 2, ст. 220 ЦК України визначено, що якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається. Тобто дане питання можливо врегулювати у судовому порядку. Потрібна допомога по даному питанню - телефонуйте.
Консультант #13
Доброго дня! Відповідно до ст. 745 ЦК України договір довічного утримання (догляду) укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. Відповідно до ст.219 ЦК України у разі недодержання вимоги закону про нотаріальне посвідчення одностороннього правочину такий правочин є нікчемним. Однак, суд може визнати такий правочин дійсним, якщо буде встановлено, що він відповідав справжній волі особи, яка його вчинила, а нотаріальному посвідченню правочину перешкоджала обставина, яка не залежала від її волі. Таким чином, такий правочин можна визнати дійсним виключно в судовому порядку.
Консультант #1
Согласно этому договору, владелец недвижимости полностью или частично передает свое имущество досматривающему его человеку, а получатель взамен обязуется обеспечивать и досматривать собственника недвижимости пожизненно, т.е. до смерти. Только после этого у получателя возникает право распорядиться полученным по договору имуществом. Требование, предъявляемое к оформлению Договора, — он в обязательном порядке должен быть заверен нотариусом. В противном случае такой договор является недействительным (ничтожным). Ничтожными, в частности, являются сделки заключенные с несоблюдением требования закона об обязательной нотариальной форме (ч. 1 ст. 219 ГК). Согласно ч. 2 ст. 215 ГК признание такой сделки недействительной судом не требуется. Вместе с тем законодательство предусматривает возможность признания некоторых ничтожных сделок действительными по основаниям, определенным ГК (ч. 2 ст. 218; ч. 2 ст. 219; ч. 2 ст. 220; ч. 2 ст. 224).
Консультант #14
Здравствуйте, Юлия! Нельзя, поскольку договор пожизненного содержания заключается в письменной форме, после чего его необходимо удостоверить у нотариуса и зарегистрировать (ч. 1 ст. 745 Гражданского кодекса Украины). Т.е. основное требование заключается в том, что право собственности на указанное в договоре имущество перейдет другой стороне (приобретателю) только после того, как договор пройдет регистрацию. А без его соблюдения, сколько бы лет лицо не заботилось об отчуждателе, право собственности так и не наступит до регистрации договора.
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаНові можливості в додатку КОНСУЛЬТАНТ від monobank
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ "MEET UP: 2024". Як це було?
-
НовинаПідвищення цін на квитки до CONSULTANT MEET-UP:2024: ранні пропозиції розпродано
-
НовинаCONSULTANT MEET-UP:2024 – подія, яку не можна пропустити!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470