Как оформить наследство, если нет документов?
Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Здравствуйте. У меня умер дедушка, уже нужно оформлять наследство, но все документы на имущество мы найти не можем. Мы можем их как-то восстановить? Как нам нужно действовать в этом случае? Спасибо”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
15.10.2021 16:30:47 При втраті документів, які посвідчувалися нотаріусом, слід звернутися до того ж нотаріуса, який вчиняв ці дії, за видачою. У результаті ви отримаєте копію документа, який зберігається у архіві нотаріуса з відміткою «дублікат», печаткою та підписом нотаріуса дублікату (у тому числі мова йде про посадову особу органу місцевого самоврядування).Якщо ж ви не знаєте прізвище нотаріуса, який посвідчував договір або видавав свідоцтво на право на спадщину, а копії документів відсутні, необхідну вам інформацію можна отримати платну інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, через Кабінет електронних сервісів. документи до до 1 січня 2013 року, однак необхідно здійснити державну реєстрацію права власності на нерухоме майно. Для цього потрібно використовувати відомості з Реєстру прав власності на нерухоме майно, що є архівом Державного реєстру речових прав.Рішення суду є також доволі поширеним правовстановлюючим документом.
16.10.2021 01:41:53 Здравствуйте! Для начала обратитиесь к нотариусу с заявлением о принятии наследства. Это обязательно нужно сделать до истечения 6 месяцев со дня смерти дедушки. Для такого заявления не нужны документы на имущество, а только докуметы подтверждающие родство с умершим. После открытия наследственного дела нотариус может сам делать соответствующие запросы для получения информации о наличии имущества умершего, которое подлежит наследованию. Если документы не возможно восстановить, то тогда придется обращаться в суд для признания права собственности на имущество в порядке наследования. Надеюсь консультация будет Вам полезной. Будут дополнительные вопросы - обращайтесь лично через сервис. Всего Вам доброго
16.10.2021 11:02:06 Доброго дня. Розпочинати потрібно з замовлення витягу з реєстру нерухомого майна за ідентифікаційним номером померлого, для з'ясування належності йому такого.Витяг можливо отримати в центрах надання адміністративних послуг.Після встановлення належності майна померлому(спадкодавцю), подається заява на вступ у спадщину до нотаріуса. Всі документи на нерухоме майно, можливо відновити, а деякі лише за наявності їх в архівах.
18.10.2021 08:46:18 Все наследники, желающие вступить в свои права, при обращении к нотариусу обязаны предоставить соответствующие бумаги. К ним относятся: личные документы (паспорт); бумаги, подтверждающие родство с покойным; документы, удостоверяющие право собственности завещателя на имеющееся имущество. К последним документам можно отнести договор купли-продажи, дарственную и т. д. Если в наследственную массу входят банковские вклады, нужно предоставить соответствующий договор с банком. Все бумаги предоставляются исключительно в оригиналах. Ксерокопии при необходимости можно сделать позднее. В обязанности нотариуса входит проверка предоставленной документации на подлинность. А за подачу фальшивых бумаг нарушителя ожидает уголовная ответственность. Вступление в наследство без документов осуществить невозможно. Поэтому, если у родственников нет нужных бумаг, а их получение не представляется возможным, нотариус откажет в выдаче свидетельства. И тогда свои права наследниками нужно доказывать в суде.
Схожі послуги та статті
В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!
Від реальних користувачів
PRO консультантів
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!
Отримайте консультацію
Знати про нас
-
Юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ
Кращий юридичний стартап України за версією HiiL Inovative Justice Chalenge 2021 Ukraine, резиденти Diia.City, перший юридичний сервіс, який вийшов з маркетинговою стратегію на усі національні канали, працюємо у Польщі та Англії, перші інтегрували ШІ (Chat GPT) , не просто інформує про юридичні проблеми з відкритих даних, а вирішує їх “під ключ”, понад 1000 зареєстрованих юристів, понад 25 000 користувачів мобільного застосунку, задонатили на юридичні консультаціі понад 100 000 $ … і це тільки частина наших досягнень!
-
НовинаПриєднання CONSULTANT до Diia.City United
-
НовинаЧому не завели справу на генерала Юрія Содоля: вказівка згори чи бездіяльність ДБР?
-
НовинаШтрафи за ненадання даних у ТЦК: чи можуть конфіскувати майно у тих, хто перебуває за кордоном?
-
НовинаКонсультант відправляється до Люксембургу: серед 20 кращих компаній української делегації на Nexus!
-
НовинаЗапуск Консультант в Польщі анонсували на одних з найвпливовіших інтернет ресурсах країни
-
НовинаLEGAL TECH В ПОДОЛАННІ КОРУПЦІЇ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: РЕВОЛЮЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ: ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА В ОДНОМУ ДОТИКУ
-
НовинаКОНСУЛЬТАНТ – UBER ДЛЯ ЮРИСТІВ
-
НовинаДВІ ТИСЯЧІ БЕЗКОШТОВНИХ КОНСУЛЬТАЦІЙ І МИ НЕ ЗУПИНЯЄМОСЬ!
-
НовинаПРЕЗЕНТАЦІЯ ПОСІБНИКА “ДОРОГОВКАЗ ПОРАНЕНОГО”
- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 10
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 0800337717