
Как оформить опекунство
Вітаю 👋
Мене звати Олександр, я Ваш персональний менеджер. Давайте я Вам допоможу?

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Как оформить опекунство ? У мамы инвалидности 2 группы . Хочу с ней выехать за границу”
Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:
02.12.2022 14:51:08 Доброго дня. Відповідно до п. 2-1 Правил перетину державного кордону України, У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації на догляд.
02.12.2022 15:12:00 З мамою можна виїхати без опікунства. Всі дещо плутають, тому що опікунство надається визнаним судом недієзнатними. Для того щоб виїхати як супровід мами потрібні наступні документи: - закордонний паспорт; - посвідчення про інвалідність; - ваше свідоцтво про народження; - докази сумісного проживання (однакова приписка) - виїзд можливи лише з мамою. Повертатися треба раніше мами. Хоча відповідальності поки за недотримання цього не має.
02.12.2022 20:57:15 Вітаю. Вам для перетину кордону разом з мамою зовсім не обов'язково оформлювати опіку. Ви маєте право супроводжувати її за кордон без будь-якої опіки. Вам достатньо мати спільне місце реєстрації з мамою або оформити Акт встановлення факту здійснення догляду. Питання набагато простіше, ніж Ви можете собі уявити. Але Вам потрібна предметна консультація.
03.12.2022 21:40:06 Опікунство оформляти вам не потрібно, Ви й так зможете перетнути кордон, як особа, що супроводжує інваліда. Порядок встановлено: П 2-1, 2-2 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою КМУ від 27.01.1995 № 57 Виїзд за межі України громадян Укр чол статі віком від 18 до 60 років, зазначених в абз 3 - 7, 9 і 10 цього п. та п. 2--2 цих Правил, може здійснюватися самостійно без осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, п 2-2 цих Правил, на підставі довідки про перебування таких осіб з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених п. 2-2 цих Правил, на консульському обліку, документів, що дають право на виїзд, які передбачені відповідно в абз 3 - 7, 9 і 10 цього п. та п. 2-2 Правил Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначені в абз 3 - 7, 9 і 10 зобов’язані повернутися в Україну не пізніше повернення на територію України осіб, яких вони супроводжували.
05.12.2022 15:12:18 Вітаю! У вашому випадку оформлювати опікунство немає потреби. Ви можете перетнути кордон як супроводжуюча особа. Для цього вам необхідно надати документи що посвідчують рідство (свідоцтво про народження) та документи, що підтверджують догляд за матір'ю (однакова реєстрація місця проживання або акт встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків або документ (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд). Акт та довідку встановлення факту здійснення догляду берете у управління соцзахисту міськради. Також можете перетинати кордон і самі без матері, за умови реєстрації матері на консульському обліку. Повернутись в Україну повинні не пізніше ніж матір. Незабудьте паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
05.12.2022 16:40:26 Вітаю. Опіка встановлюється над малолітніми особами (віком до 14 років, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування), та фізичними особами, які визнані недієздатними (ч.1 ст. 58 Цивільного кодексу України).

Схожі послуги та статті

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ
Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.
У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.
Ваші кошти в надійних руках!

Від реальних користувачів
PRO консультантів
Всі консультанти
Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для
того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний
час.
Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам
потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів
- можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

Отримайте консультацію

- Адреса Україна, м. Київ, 01601, вул. Мечникова 2, пов. 16
- Пошта support@consultant.net.ua
- Телефон 380730044470