image

Как правильно выплачивать кредит после развода?

image
image
Час прочитання: 1 хвилина Кількість переглядів: 17 20.08.2021

Нещодавно нашій команді поставили запитання: “Доброй ночи. Мы с женой прожили вместе 17 лет, недавно решили развестись по обоюдному согласию. Мы уже решили как делить имущество, но не знаем как выплачивать кредит. Существуют ли нормы законодательства которые предусматривают как поступать в таких ситуациях?”

Ми хочемо поділитися відповідями наших фахівців:

Найкраща відповідь
18.08.2021 17:01:16
Кредит сплачує особа, яка підписала кредитний договір, згідно його умов. В разі неспроможності, виступає в оплаті Поручитель, якщо є такий. Однак, в залежності від цільового призначення суми кредиту, ви за власною згодою можете домовитись про взаємодопомогу в погашенні даного кредиту. Якщо кошти витрачені на спільні проблеми сімї, будьте розумними і людяними та погашайте кредит разом, а якщо придбане майно, яке внаслідок розподілу спільного майна подружжя, залишається тому, на кого оформлено кредитний договір, друга сторона може не брати участі в погашенні боргу, але тоді дана річ не враховується до спільно нажитого майна подружжя. В разі необхідності, звертайтесь. З повагою, Адвокат Георгій Боднарюк tel. 0967373857 Viber
BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №177 Юрист Україна / Чернівецька область

22.07.2021 09:49:19 Доброе утро. Начнем с того для каких целей брался кредит. Если деньги взялись на нужды одного из супругов, например на покупку машины для мужа, тогда муж его выплачивает сам, а если средства использовались для общих целей семьи, допустим на ремонт жилья или общий отпуск, тогда кредит делится на пополам и выплачивается обеими супругами после развода. Нюанс, если кредитные средства взялись до брака, то и погашает тот кто брал. Спасибо.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №175 Юрист Україна / Сумська область

23.07.2021 16:28:27 Добрый день. Соответственно части 3 статьи 61 СК Украины в случае, когда кто-то из супругов заключил сделку именно в интересах семьи, то тогда капитал и другое имущество, что было получено на основании такой сделки становится объектом права общей совместной собственности супругов. В таких ситуациях кредит при разводе делится: Когда средства по кредитному договору были взяты мужем или женой именно в период состояния в браке; Когда кредит был взят одним из супругов именно на пользу семьи; Когда средства взяты в кредит были использованы именно на семейные нужды, а не на личные нужды одного из супругов. Почти во всех случаях, когда банки выдают кредиты на большие сумы физическим лицам, которые состоят в брачном союзе (большинство это на покупку имущества), то такие кредиты либо оформляются на обоих супругов, каждый из которых становится созаемщиком, либо другой из супругов берет на себя обязанности поручителя. Благодарю.

BASE (Базова) 0
Реклама
image
Консультант №168 Юрист Україна / Харківська область

29.07.2021 13:16:18 Кредит, оформленный в период брака, является совместным. Если кредит оформлен на мужа или жену - он все равно считается совместным, то есть обязательство по погашению кредита возникает у обоих супругов. В случае развода кредит перераспределяется между супругами пропорционально части имущества, полученного одним из супругов при разделе имущества при разводе. Проще говоря - кредит разделяется между бывшими супругами поровну: половину погашает муж, половину - жена. Для фиксации порядка погашения кредита рекомендую вам обратиться в банк, предоставивший кредит, и заключить дополнительное соглашение к договору, в котором определить, что кредит перераспределяется между супругами 50 на 50 (в связи с расторжением брака), и будет погашаться каждым из супругов отдельно. Дополнительное соглашение заключается в письменной форме, и в 2х экземплярах, подписывается вами, вашей женой, и представителем банка.

BASE (Базова) 34.32
Реклама
image
Консультант №71 Юрист Україна / Київська область

29.07.2021 19:04:39 Якщо кредитний договір укладений до шлюбу, тоді це кредитне зобов’язання залишається лише за тим із подружжя, хто його уклав, навіть, якщо чоловік брав кредит на придбання помешкання, де згодом він проживав із дружиною. Врахуйте, чи укладено цей договір в інтересах сім’ї, а не у власних, не пов’язаних із сім’єю, інтересах одного з подружжя. Якщо, скажімо, чоловік, уклавши відповідний договір, отримує кредит на лікування дитини, тоді у дружини виникає зобов’язання щодо повернення цих коштів разом із чоловіком. Або ж дружина уклала договір іпотеки для купівлі помешкання, котре використовується як місце проживання подружжя, і це майно при розлученні підлягатиме розподілу. Адже ч.4 ст. 65 СКУ передбачено, що договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім’ї, створює обов’язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім’ї. якщо грошові кошти отримані чоловіком чи дружиною для власних потреб, тоді таке боргове зобов’язання розподілу не підляг

BASE (Базова) 0.06
Реклама
image
Консультант №178 Юрист Україна / Рівненська область
image
image
отримати послугу

В мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ

Безпечна угода

Ви як Замовник позбавляєтесь від усіх фінансових ризиків при співпраці з Виконавцями, адже сума оплати резервується нашим сервісом та виплачується Виконавцю лише отримавши підтвердження від Вас про завершення етапу.

У разі ненадання послуги кошти повертаються Вам. Сервіс бере на себе усі фінансові ризики та виступає гарантом та хранителем коштів, а у разі виникнення розбіжностей між сторонами - незалежним Арбітром.

Ваші кошти в надійних руках!

image
Відгуки

Від реальних користувачів

 • ВР
  Володя Ралець

  Всім хто має проблеми з кредиторами , раджу звертатись за допомогою саме до цих консультантів . Тут в отримаєте і підтримку і дуже якісні поради . Стосовно вирішення проблем по кредитах

 • ММ
  Макс Миловский

  Ніколи не думав, що вирішення юридичних питань може бути таким легким! За допомогою цієї програми я швидко знайшов компетентного юриста, який допоміг мені впоратися з моєю проблемою. Дуже зручно та ефективно

 • ЯЛ
  Янош Лоренц

  Корисний додаток та хороша компанія в якій спеціалісти допоможуть та надададуть професійні відповіді на всі ваші запитання.

 • НІ
  Наталія Іващенко

  Сподобалось відношення і професійний підхід до справи,все на вищому рівні,дякую

 • RB
  RB28

  Чудовий додаток. Дуже допомогли)

 • АД
  Анна Д.

  Досить зрозумілий додаток, зручний у користуванні

 • БА
  Барин

  Допомогли вирішити питання з працівниками ТЦК, дякую

 • AR
  Archi_B

  Дуже простий в використанні додаток. Професіональні адвокати, та приємні консультанти. Рекомендую

 • AN
  And1kekkk

  Відмінний додаток! З ним я знайшов юриста за лічені хвилини. Зручний інтерфейс та багато функцій роблять його найкращим вибором для пошуку кваліфікованої юридичної допомоги.

 • AL
  albina309

  Завдяки цьому додатку я швидко знайшов досвідченого юриста, який допоміг мені розібратися у моїй правовій ситуації. Простий у використанні та результативний

 • SI
  Simpldimpl2

  Через додаток вирішив своє питання! Дякую

 • LY
  L.Yaro

  Дуже дякую за допомогу, рада що звернулась. Однозначно рекомендую, в наш час знайти достовірну інформацію дуже важко, але виявляється можливо))

 • ГЕ
  Герцог235689

  Доволі все добре працює. Почав користуватися недавно але вже задоволений. Консультантами задоволений. Дякую. Буду звертатись й надалі.

 • ДЛ
  Добрі люди

  Був у ДШВ. Отримав поранення. Все нормально, поставили на ноги, але не хочу бути тягарем для побратимів. Ротний сам запропонував звільнитись по сімейним. Тільки попросив правильно складений рапорт, бо їм наверх відчитатись треба. Зателефонував сюди. порадили юриста. Все за 2 дні зробив. можу радити іншим

 • ДД
  Даніїл Діхтяренко

  Звернувся по рекламі в інтернеті. Взяв консультацію і мені знайшли хорошого військового адвоката, який допоміг мені перевестись до іншої частини. Гарно працювали з документами та пояснили що і як. Рекомендую, висловлюю велику подяку адвокатам!

image
ТОП 10

PRO консультантів

Всі консультанти
 • PREMIUM 68.27 Топ 1
  image

  Грицай Микола

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 35.58 Топ 2
  image

  Молчанов Олег Вікторович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.53 Топ 3
  image

  Бараненко Леонід Олександрович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 34.34 Топ 4
  image

  Приходько Андрій Анатолійович

  Адвокат Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 16 Топ 5
  image

  Мірошниченко Тарас Васильович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 6
  image

  Галь Андрій Михайлович

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 7
  image

  Ан Ирина Миколаївна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 8
  image

  Петрик Тетяна Олександрівна

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 9
  image

  Мазур Єлизавета

  Юрист Україна / Київ
  і
 • PREMIUM 0 Топ 10
  image

  Колганов Іван Володимирович

  Юрист Україна / Київ
  і

Ми перевіряємо кожного фахівця, який реєструється на нашому сервісі та гарантуємо якість послуг.
КОНСУЛЬТАНТ - це прозорий та найбільший рейтинг юристів та адвокатів створений для того, щоб кожен міг обрати найкращого спеціаліста у потрібному місці та у потрібний час.

Рейтинг юристів формується на основі позитивно виконаних замовлень, ваших відгуків, оцінок
та коментарів. Рейтинг неможливо купити: він формується виключно користувачами. Тому, якщо Вам потрібні послуги, консультації або підготовка документів від кращих юристів та адвокатів - можете впевнено довіряти нашим фахівцям!

image
Бонус

Отримайте консультацію

Пройдіть опитування та отримайте 500,00 грн на консультацію

Надайте відповіді на вказані запитання і ми миттєво зарахуємо 500,00 грн на першу консультацію в мобільному застосунку КОНСУЛЬТАНТ. Це означає, що консультація для Вас буде абсолютно безкоштовна, а юрист отримає оплату від нашого сервісу. Це забезпечує швидку та якісну відповідь відразу від декількох фахівців. З прикладами таких консультацій можна ознайомитися нижче. Нарахування бонусу обмежені в часі, тому не зволікайте - дійте!

 • 0 дні
 • 0 години
 • 0 хвилини
 • 0 секунд
image

Дякуємо за реєстрацію!

Поставте Ваше запитання через мобільний додаток

 • Чи Ваше питання термінове?
 • Чи звертались Ви раніше за допомогою до інших адвокатів?
 • Вам потрібен військовий юрист чи адвокат?
 • Чи ви проходите військову службу?
 • Вам потрібен супровід у ТЦКСП?
image
Важливо

Знати про нас

image
Адміністраця порталу